EOS 70D

Доловете го моментот со неверојатни фотографии и Full-HD видео снимки со фотоапаратот EOS 70D со високи перформанси, кој се одликува со брзина на снимање од 7fps со целосна резолуција, напреден AF систем со 19 точки и уникатната технологија Dual Pixel CMOS AF на Canon.

EOS 70D

Придобивки

 • Доловете ги сите детали со APS-C CMOS сензорот со 20,2 мегапиксели и процесорот DIGIC 5+
 • Следете ги случувањата со AF системот со 19 точки од вкрстен тип и континуираното фотографирање од 7 fps со целосна резолуција
 • Снимајте неверојатни Full-HD видео снимки со брз, рамномерен и прецизен автоматски фокус, благодарение на технологијата Dual Pixel CMOS AF на Canon
 • Контролирајте го вашиот фотоапарат далечински и веднаш прегледувајте ги вашите слики преку Wi-Fi*
 • Продолжете да фотографирате кога нивото на осветленост ќе се намали со ISO 12800 (H:25600)
 • Преземете ја контролата врз вашиот фотоапарат и обликувајте ги вашите објекти од повеќе агли со екранот на допир со променлив агол

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon EOS 70D

CMOS сензор со 20,2 мегапиксели и DIGIC 5+


Фотоапаратот EOS 70D со високи перформанси претставува комбинација од APS-C CMOS сензор со 20,2 мегапиксели и моќен DIGIC 5+ процесор за слика за да обезбеди 14-битни слики кои се остри и полни со детали. Репродукцијата на боите е прецизна, додека градацијата на тоновите е суптилна и природна.

Доловете го моментот


Доловувањето на извонредни снимки од динамични случувања, како спортови или дивина, е многу лесно благодарение на брзината на континуирано фотографирање од 7fps со целосна резолуција и AF систем со 19 точки од вкрстен тип со високи перформанси, кои обезбедуваат голема прецизност, брз одзив и прецизност за доловување на моментот со голем квалитет на слика.

Dual Pixel CMOS AF


EOS 70D е првиот фотоапарат кој се одликува со технологијата Dual Pixel CMOS AF на Canon, која му овозможува следење со брз и рамномерен автоматски фокус при снимање видео снимки. Секој пиксел има две фото диоди кои можат независно да се читаат за време на автоматското фокусирање или истовремено да се читаат за доловување на слики.

FULL HD видео снимки


EOS 70D обезбедува неверојатни Full-HD (1080p) видео снимки со брз и прецизен автоматски фокус благодарение на уникатната технологија Dual Pixel CMOS AF на Canon. Истражете ја вашата креативност со стерео звук, целосна рачна контрола и избор на стапка на слики.

Споделување и контрола преку Wi-Fi


Снимајте од далечина, од алтернативни гледни точки: поврзете се и контролирајте го вашиот EOS 70D преку компјутер, Mac, таблет уред или паметен телефон. Сликите можете да ги прегледувате и префрлувате безжично и веднаш да ги споделите со семејството и пријателите.

Моќни перформанси при слаба осветленост


Кога нивото на осветленост е ниско, EOS 70D не ги намалува своите перформанси. Тој нуди ISO опсег до 12800 – што може да се прошири до 25600 – за да можете да доловите извонредни рачни фотографии при слаба осветленост без да користите блиц.

Фотографирајте удобно од различни агли


Користете ги интуитивните контроли на допир за да снимате од уникатни или чудни агли со капацитивниот ClearView II LCD екран на допир од 7,7cm (3,0”) со променлив агол и сооднос од 3:2, кој се одликува со 1.040.000 точки за репродукција со висока резолуција. Префрлете се во режимот на прегледување во живо за да ги снимите најдобрите агли и да добиете помош за обликување на кадарот на вашите снимки.

Интелигентен визир со покриеност од 98%


Уживајте во поголемо видно поле со помош на интелигентниот визир кој нуди покриеност од 98%, опуштено прегледување со растојание до окото од 22mm, приказ на корисни информации при фотографирањето и електронска либела за да можете полесно да ги доловите најдобрите снимки.

Креативни функции дизајнирани за вас


Зачувајте ги деталите во осветлените и засенетите делови со помош на HDR (висок динамички опсег) функцијата на EOS 70D и креирајте композитни слики со алатката за повеќе експозиции. Подобрете ги вашите фотографии со изборот на креативни филтри, како што е ефектот фотоапарат-играчка или минијатурниот ефект.

Експериментирајте со обемниот EOS систем


EOS 70D е компатибилен со комплетната палета на Canon EF и EF-S објективи и Speedlite блицови од EX серијата, за да можете да ги подобрите вашите вештини за фотографирање со дополнителни објективи и блицови.

*Поддршката за Wi-Fi е различна во зависност од уредот и регионот

Награди

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon EOS 70D, неговите функции и можности.

20_2_MP_CMOS

CMOS сензор со 20,2 мегапиксели

Dual pixel CMOS AF

Рамномерно и континуирано автоматско фокусирање за видео снимки

High speed shooting

Фотографирање со голема брзина

All-cross-type-19-point-AF

19 AF точки од вкрстен тип за прецизно следење на објектот

Vari angle LCD

Пренослив екран за креативно обликување

ClearViewII

Голем осветлен екран на допир за јасно прегледување

Powerful DIGIC processing

Моќна обработка со DIGIC

Great low light shots

Одлични снимки при слаба осветленост

Stunning 1080p movies

Неверојатни видео снимки од 1080p

Wifi

Споделете ги вашите слики и контролирајте го вашиот фотоапарат преку WiFi

Customise your viewfinder display

Подесете го приказот на вашиот визир

Level your camera for straight horizons

Прилагодете го нивото на вашиот фотоапарат за да добиете прави хоризонти

Dual-Layer-Metering

Обезбедува правилна експозиција на сликите во секакви услови на осветлување

Control Speedlites from your camera remotely

Далечинско контролирање на Speedlite блицови прикачени на вашиот фотоапарат

Creatively combine images

Креативно комбинирање на слики

Edit and process RAW images in camera

Уредување и обработка на RAW слики во фотоапаратот

 • EOS 70D куќиште

 • ЗАШТИТНИК ЗА ОЧИ Eb

 • Капаче за фотоапарат R-F-3

 • Широк ремен EW-70D

 • Батерија LP-E6

 • Полнач за батерии LC-E6E

 • AC кабел (со приклучок од вид E) 1m

 • Кабел за интерфејс IFC-400PCU (за поврзување преку USB)

EOS Remote

Апликација EOS Remote за iOS / Android

Безжично далечинско контролирање или прегледување на слики на вашиот EOS 6D со помош на новата апликација EOS Remote на Canon, која е достапна за smartphone уреди или таблет уреди со iOS и Android

Lens Guru Mobile App

Разберете ги основите на фотографирањето и дознајте како менувањето објективи може да направи разлика кај вашите слики.

canon lens guru