Canon Connect Station CS100

Едноставен начин за складирање, гледање и споделување на вашите фотографии и видеоснимки на едно место

Откријте едноставен начин за складирање, гледање и споделување на вашите фотографии и видеоснимки во домот. Префрлете ги вашите најнови авантури со само еден допир на вашиот фотоапарат со NFC или вчитувајте и преземајте слики на едноставен начин од вашиот паметен уред преку апликацијата Connect Station. Потоа уживајте во нив на вашиот HD телевизор или споделете ги со пријателите и семејството преку интернет.

0%

  Поврзете се со Canon

  ВЧИТУВАЊЕ

  Import

  Вчитувајте ги сите слики од повеќе уреди на едноставен начин

  Вчитувањето слики од повеќе уреди е едноставно благодарение на можноста за поврзување на Connect Station преку NFC и Wi-Fi, апликацијата Connect Station за паметни уреди, USB приклучокот и отворите за мемориски картички. HDMI излезот ви овозможува да уживате во Full HD слики на вашиот телевизор. .

  СКЛАДИРАЊЕ

  Store

  Уживајте во фотографии и видеоснимки од различни уреди на едно место

  Складирајте фотографии и видеоснимки од вашиот фотоапарат и компјутер, како и фотографии од вашиот паметен телефон и други уреди во хард дискот на Connect Station со капацитет од 1TB.

  СПОДЕЛУВАЊЕ

  Споделувајте слики на социјални медиуми, Cloud или друг Connect Station

  Уживајте додека гледате Full HD слики, а потоа споделете ги на социјалните медиуми, Cloud или друг Connect Station на брз и едноставен начин.

  Share

  Едноставно префрлување на слики

  Брзо увезување на слики од вашиот фотоапарат со NFC, компјутер, мемориски картички и USB уреди

  Технологиите NFC и Wi-Fi овозможуваат лесно префрлување на вашите најнови фотографии и видеоснимки од фотоапарати или видеокамери со NFC од Canon во Connect Station со само еден допир. Увезувајте ги безжично постоечките слики од вашата колекција во компјутерот преку домашната Wi-Fi мрежа или искористете ги отворите за мемориски картички и USB приклучокот за да ги увезете најновите дела од повеќе уреди. Тоа значи дека може да уживате во сите ваши драгоцени моменти на големиот екран во домот за неколку секунди.

  Наменска апликација за паметни уреди

  Брзо и лесно преземање датотеки од вашите паметни уреди

  Преземете ја бесплатната апликација Connect Station за уреди со iOS и Android и поврзете се автоматски со вашиот паметен уред за брзо и лесно пребарување, префрлување и споделување датотеки. Преземајте и вчитувајте слики и видеоснимки* на интернет, а потоа гледајте ги и организирајте ги во Connect Station преку практичниот интерфејс, кој е оптимизиран и за таблет-уреди и за телефони.

  Чувајте сè на едно место

  Складирајте фотографии и видеоснимки од различни уреди на едно место

  Обединете ги сите фотографии и видеоснимки на едно место, благодарение на опциите за поврзување со повеќе уреди и хард дискот на Connect Station со капацитет од 1TB. Практичниот интерфејс овозможува едноставно организирање на фотографиите во албуми и гледање фотографии и видеоснимки. За поголема сигурност, може да направите резервна копија на надворешен хард диск од 1TB.

  one-place

  Споделување на едноставен начин

  Споделувајте слики на социјални медиуми, Cloud или друг Connect Station
  Споделувајте ги вашите фотографии и видеоснимки преку социјалните мрежи или друг Connect Station на брз и едноставен начин. Вчитувајте содржини на Cloud услуги или социјални медиуми како Flickr®, Facebook™ и Google™ за поедноставно споделување и правење резервни копии. HDMI излезот ви овозможува да уживате во Full HD слики на вашиот телевизор заедно со семејството и пријателите.

  share-to-connect

  Печатете без кабли

  Печатете директно од Connect Station преку вашиот безжичен печатач

  Пребарувајте. Изберете. Печатете. Connect Station се поврзува со вашиот безжичен печатач и ви овозможува да ги печатите сликите кои сакате да ги врамите или споделите со вашите пријатели. Едноставно гледајте ги вашите фотографии на телевизорот и изберете ги омилените кои сакате да ги испечатите.  * Споделувањето видеоснимки со апликацијата Connect Station ќе стане достапно на пролет 2017 година

  wireless-printers

  Спецификации

  Дознајте повеќе за функциите и можностите на Connect Station CS100.

  Увезувајте фотографии и видеоснимки преку Wi-Fi и NFC

  Увезувајте фотографии и видеоснимки преку Wi-Fi и NFC

  Испраќајте и примајте

  Испраќајте и примајте содржини од други Connect Stations

  Секакви можности за поврзување

  Секакви можности за поврзување

  Меморија за складирање од 1TB

  Меморија за складирање од 1TB

  Погледнете ги сите спецификации

  Препорачано за вас

  Компатибилни производи

  Може да ви се допадне и следното...

  eosbeginners

  EOS за почетници

  Преминете на фотографирање со DSLR фотоапарати и уживајте во покреативна контрола со фотоапарат кој е едноставен за користење и нуди фотографии и видео снимки со одличен изглед.

  03

  Регистрирајте го вашиот производ

  Регистрирајте го вашиот производ и добивајте ажурирања и поддршка за сите ваши производи од Canon.