Печатачи за во домот

Canon SELPHY CP820

Едноставен и компактен домашен печатач за целото семејство - квалитет на едноставен начин

Придобивки

 • Извонредно компактен домашен фото печатач за целото семејство, кој е едноставен за користење

 • Уживајте во одлична флексибилност со можноста за директно печатење од фотоапарати, мемориски картички или USB мемориски уреди

 • Погледнете го квалитетот што се добива со сублимација на бои кој овозможува живописни и долготрајни фотографии со фотолабораториски квалитет за помалку од една минута

 • Практично печатење на фотографии со сјајна или полусјајна завршна обработка, без менување на фото-хартијата

 • Уживајте во безгрижноста со помош на дефинираните трошоци за печатење

 • Големиот LCD екран се закосува за полесно ракување и прегледување

 • Обемни функции за фотографии за документи со водич за обликување на кадри со лица и голем број прифатени големини

 • Едноставно печатење во голем избор на големини и формати кои одговараат за секој проект

 • Автоматската оптимизација на слика интелигентно ги коригира вашите слики за да обезбеди врвни резултати

Детални карактеристики

 • Извонредно компактен и пренослив фото печатач

  Фото печатачот SELPHY CP820 совршено се вклопува насекаде во вашиот дом и е доволно пренослив за да можете да го носите на забави и семејни собири.

 • Едноставен за користење

  Секој може да печати со практичниот дизајн кој е надополнет со LCD екран од 6,8 cm (2,7”) за лесно прегледување и интуитивни менија со инструкции на екранот за полесна навигација.

 • Печатење со фотолабораториски квалитет во домот

  Секој ќе има можност да печати долготрајни фотографии со професионален квалитет за помалку од 1 минута. Технологијата за сублимација на бои обезбедува врвна длабочина и градација на бои без долго чекање.

 • Спомени кои траат

  Специјалниот прекривен слој ги заштитува испечатените материјали од прскање, истурање течности и избледување, а тие можат да траат до 100 години ако се складираат во албум. Можете да нанесете полусјајна завршна обработка за дополнителна заштита од отпечатоци од прсти и да создадете сличен изглед на традиционалните отпечатени материјали со фото-лабораториски квалитет, без потреба да менувате какви било потрошни материјали.

 • Без изненадувања

  Имајте потполна контрола врз трошоците за печатење со дефиниран број на печатења кој е впишан на секое пакување со потрошни материјали.

 • Печатете на ваш начин

  За брзо печатење, поврзете го вашиот фотоапарат, кој е компатибилен со PictBridge, директно со печатачот. Исто така, ќе можете да печатите од широка палета на мемориски картички или од USB флеш уреди, добивајќи поголема флексибилност.

 • ID Photo Print

  Без разлика дали се работи за домашна или професионална употреба, функцијата за печатење на фотографии за документи со водич за обликување на кадри со лица ви овозможува да создавате и печатите фотографии за документи во голем број прифатени големини.

 • Широк опсег на големини за печатење

  Печатачот нуди многу начини за споделување на вашите спомени, меѓу кои и големина на поштенска картичка, квадрат или кредитна картичка - сето тоа за неверојатно брзо време.

 • Подобрете ги вашите фотографии

  Автоматската оптимизација на слика со откривање на сцени и лица обезбедува врвни резултати. Таа врши интелигентна корекција на несовршеностите во сликите и истовремено го намалува непосакуваниот шум, внесувајќи дополнителна јасност и бои во вашите испечатени материјали.

 • Печатење во движење

  Печатете додека патувате, во затворени простории или на отворено, со помош на изборната батерија на полнење NB-CP2L (потребен е адаптер за полнач CG-CP200). Едно полнење обезбедува над 36 отпечатени листови со големина на поштенска картичка. Изборниот капак за заштита од прав DPC-CP100 придонесува за квалитетно печатење дури и кога печатите на отворен простор.

Спецификации

 • Брзо печатење со фото-лабораториски квалитет

 • Голем LCD екран кој се закосува нагоре за едноставно прегледување

 • Компатибилност со SD картички

 • Изберете сјајна или полусјајна завршна обработка

 • Практично печатење од USB мемориски уред

 • Напредни опции за големина на фотографии за документи

 • Интелигентна корекција

 • Долготраен квалитет од Canon

 • Печатете во движење

 • Oтпечатете го само најдобриот дел од вашата слика

 • Печатење со големина на поштенска картичка

 • Налепници со квадратна големина

 • Налепници со големина на кредитна картичка

 • Печатење на креативни мини налепници