SELPHY CP910

Компактен фото печатач за печатење со фотолабораториски квалитет насекаде. Со поддршката за Wi-Fi и AirPrint™, тој е идеален за безжично печатење од паметни телефони и дигитални фотоапарати.

SELPHY CP910

Придобивки

 • Извонредно пренослив фото печатач кој е совршен за печатење насекаде
 • Поддршка за Wi-Fi и AirPrint™ за едноставно печатење од паметни телефони и компатибилни фотоапарати
 • Создавајте спомени кои ќе траат, со живописни и долготрајни испечатени материјали со фотолабораториски квалитет
 • Практично печатење на фотографии со сјајна или полусјајна завршна обработка, без менување на фото-хартијата
 • Едноставни и разбирливи инструкции на екранот за полесно печатење, наменети за целото семејство
 • Одлична флексибилност со директно печатење од мемориски картички и USB мемориски уреди
 • Уживајте во безгрижноста со помош на дефинираните трошоци за печатење
 • Големиот LCD екран се закосува за полесно ракување и практично прегледување
 • Обемни функции за фотографии за документи со водич за обликување на кадри со лица и голем број усвоени големини
 • Автоматската оптимизација на слика интелигентно ги коригира сликите за да обезбеди врвни резултати

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon SELPHY CP910

Извонредно компактен и пренослив фото печатач


Фото печатачот SELPHY CP910 совршено се вклопува насекаде во вашиот дом и е доволно пренослив за да можете да го носите на забави и семејни собири.

Подобрено поврзување преку Wi-Fi


Поддршката за Wi-Fi ви овозможува брзо и едноставно печатење од компатибилни фотоапарати и компјутери без кабел.

Погледнете, фотографирајте, испечатете


Вградената безжична пристапна точка ви овозможува да го поврзете вашиот паметен телефон и да печатите директно од него. За уште подобар пристап, поддршката за AirPrint™ ви нуди печатење од компатибилни уреди од Apple без да инсталирате каков било софтвер.

Печатење со фотолабораториски квалитет во домот


Секој ќе има можност да печати долготрајни фотографии со професионален квалитет за помалку од 1 минута. Технологијата за сублимација на бои обезбедува врвна длабочина и градација на бои без долго чекање.

Спомени кои траат


Специјалниот прекривен слој ги заштитува испечатените материјали од прскање, истурање течности и избледување, а тие можат да траат до 100 години ако се складираат во албум. Можете да нанесете полусјајна завршна обработка за дополнителна заштита од отпечатоци од прсти и да создадете сличен изглед на традиционалните отпечатени материјали со фото-лабораториски квалитет, без потреба да менувате какви било потрошни материјали.

Едноставен за користење


Секој може да печати со практичниот дизајн кој е надополнет со LCD екран од 6,8 cm (2,7”) за лесно прегледување и интуитивни менија со инструкции на екранот за полесна навигација.

Без изненадувања


Имајте потполна контрола врз трошоците за печатење со дефиниран број на печатења кој е впишан на секое пакување со потрошни материјали.

Печатете на ваш начин


За брзо печатење, поврзете го вашиот фотоапарат, кој е компатибилен со PictBridge, директно со печатачот. Исто така, ќе можете да печатите од широка палета на мемориски картички или од USB флеш уреди, добивајќи поголема флексибилност.

ID Photo Print


Без разлика дали се работи за лична или професионална употреба, функцијата за печатење на фотографии за документи со водич за обликување на кадри со лица ви овозможува да создавате и печатите фотографии за документи во голем број усвоени големини.

Широк опсег на големини за печатење


Печатачот нуди многу начини за споделување на вашите спомени, меѓу кои и големина на поштенска картичка, квадрат или кредитна картичка - сето тоа за неверојатно брзо време.

Подобрете ги вашите фотографии


Автоматската оптимизација на слика со откривање на сцени и лица обезбедува врвни резултати. Таа врши интелигентна корекција на несовршеностите во сликите и истовремено го намалува непосакуваниот шум, внесувајќи дополнителна јасност и бои во вашите испечатени материјали.

Печатење во движење


Печатете додека патувате, во затворени простории или на отворено, со помош на изборната батерија на полнење NB-CP2L (потребен е адаптер за полнач CG-CP200). Едно полнење обезбедува над 36 отпечатени листови со големина на поштенска картичка. Изборниот капак за заштита од прав DPC-CP100 придонесува за квалитетно печатење дури и кога печатите на отворен простор.

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon SELPHY CP910, неговите функции и можности.

Instant wireless printing

Безжично печатење за неколку секунди

Easy printing from Apple devices

Едноставно печатење од уреди од Apple

Fast, lab quality prints

Брзо печатење со фото-лабораториски квалитет

Large, easy-to-view tilt-up LCD

Голем LCD екран кој се закосува нагоре за едноставно прегледување

Compatible with SD cards

Компатибилност со SD картички

Select from glossy or semi-gloss finish

Изберете сјајна или полусјајна завршна обработка

Convenient printing from USB stick

Практично печатење од USB мемориски уред

Advanced size options for ID Photos

Напредни опции за големина на фотографии за документи

Intelligent correction

Интелигентна корекција

Long-lasting Canon quality

Долготраен квалитет од Canon

Print on the go

Печатете во движење

Print only the best part of your image

Oтпечатете го само најдобриот дел од вашата слика

Postcard size prints

Печатење со големина на поштенска картичка

Square size prints

Налепници со квадратна големина

Credit card size stickers

Налепници со големина на кредитна картичка

Creative mini-sticker printing

Печатење на креативни мини налепници

 • Compact Photo Printer SELPHY CP910

 • Paper Cassette PCP-CP400 (Postcard size)

 • Compact Power Adapter CA-CP200 B

 • AC Cable

 • User Manual Kit