EOS-M5
Blank-Rect Image

Canon EOS M5

Нашиот најдобар фотоапарат без огледало за ентузијасти што сакаат да раскажуваат приказни со беспрекорен квалитет и брзина на DSLR фотоапарат.

Галерија

EOS M5

Погледнете како се создава магија

Gali Tibbon со нејзиниот EOS M5.

Погледни видеозапис

Преносливо напојување и перформанси

EOS M5 е моќен придружник во потрагата по совршени снимки кој се одликува со најдобрите карактеристики од компактните фотоапарати и DSLR фотоапаратите од Canon и претставува совршен спој од високи перформанси и ракување во стил на EOS со мали димензии.

EOS M5
EOS M5

Беспрекорен EOS квалитет

Неверојатен EOS квалитет сместен во компактен фотоапарат без огледало со APS-C CMOS сензор со 24,2 мегапиксели и DIGIC 7.

Прочитајте повеќе

Извонредна моќ

Доловувајте брзи и спонтани движења, благодарение на брзото вклучување, Dual Pixel CMOS AF и DIGIC 7. Тие овозможуваат брзини на AF слични на DSLR и непроменливо континуирано фотографирање со брзина до 9 fps.

Прочитајте повеќе

EOS M5

Моќен уред за снимање видео

Снимајте Full HD видеоснимки со 60p и филмски изглед со помош на Dual Pixel CMOS AF за прецизно следење и со вградената дигитална стабилизација со 5 оски.

Прочитајте повеќе

EOS M5

Апликација Canon Photo Companion

Нашата апликација Photo Companion е најдобриот партнер за сите корисници кои раскажуваат приказни преку видео бидејќи нуди пристап до прилагодени и професионални информации и содржини кога тоа најмногу ви е потребно, за да можете да внесете реалистичност во вашите приказни.

Откријте повеќе

Canon Photo Companion app

Разберете ја суштината на EOS

Разберете ја суштината на EOS DNA. Искористете ги максимално вашите EF објективи преку адаптерот за монтирање и уживајте во префинета DSLR ергономија со голем и централно поставен EVF со голема резолуција и 100% покриеност на кадарот и неверојатно брза стапка на освежување.

ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ

EOS M5 Lenses

Споделувајте веднаш

Брзо поврзувајте паметни уреди, снимајте далечински и правете резервни копии во Cloud користејќи Wi-Fi со NFC и синхронизација на сликите. Одржувајте постојана врска помеѓу фотоапаратот и паметниот уред преку Bluetooth®* и лесно воспоставувајте целосна врска преку апликацијата Camera Connect.

Прочитајте повеќе

EOS M5

Спецификации

24.2MP CMOS

Сензор со 24,2 мегапиксели и APS-C големина

DIGIC7 B&W

Моќна обработка со DIGIC

DPCAF-DSC

Брзо и прецизно фокусирање

7fps

Фотографирајте со брзина од 7 fps со Servo AF

FullHD-60p-DSC

Јасни и реалистични видеоснимки со движења

5-axis-Digital-IS-icon

Стабилни видеоснимки, дури и со објективи без стабилизација на слика

EVF_2360K

Голем централен електронски визир

8.0cm-3.2in-touch-LCD

Екран на допир со неверојатно висока резолуција и можност за вртење

Wifi_NFC

Поврзете се на едноставен начин, а потоа споделувајте безжично

Bluetooth

Постојано активна врска

Погледнете ги сите спецификации

EOS-M5
EOS-M5

Што содржи кутијата

Содржи сè што ви е потребно за да почнете со користењето и капаче за заштита на вашиот фотоапарат.

Куќиште EOS M5

Капаче за фотоапарат R-F-4

Ремен EM-300DB

Кабел за интерфејс IFC-600PCU

Полнач за батерии LC-E17

Батерија LP-E17

Кабел за напојување

Препорачани објективи

* За да ги користите објективите EF 70-200mm f/4L IS II USM, EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM со EOS M5, ќе треба да го користите и адаптерот за монтирање објективи EF-EOS M.

Компатибилна дополнителна опрема

Галерија

Колекција инспиративни слики снимени со EOS M5

Во рацете на професионалните

Дополнителна опрема

Добијте поголема моќ за изразување и заштитете го вашиот фотоапарат со дополнителната опрема за системите EOS, во која спаѓаат Speedlite блицови, резервни батерии, торби за фотоапарати и многу повеќе.

EOS M5

Поврзани производи

New_80A8994

Дознајте повеќе за EOS M

Серијата EOS M од Canon е совршена за сите на кои им е потребен мал и лесен фотоапарат што нуди DSLR квалитет.

Прочитајте повеќе

*Опремен со технологија за Bluetooth® со мала потрошувачка на енергија.