Fashion man portrait

Canon IXUS 185

Снимањето извонредни висококвалитетни фотографии и HD видеоснимки е забавно и интересно со овој модерен и тенок IXUS кој има повеќенаменски зум и совршено се вклопува во вашиот џеб

Галерија

Стил кој овозможува носење во џеб

Уживајте во практично фотографирање од типот насочи и фотографирај со висококвалитетни резултати благодарение на овој тенок и стилски IXUS со 20,0 мегапиксели, оптички зум од 8x, 16x ZoomPlus, едноставен автоматски режим и моментално снимање на HD видеоснимки. Забавувајте се со едноставните креативни режими.

Погледни целосни спецификации

IXUS 185 BK FRT Flipped

Погледнете ги сите функции

Спецификации

20.0 MP

20 мегапиксели

28mm 8x zoom

8x оптички зум со широк агол

16x zoom plus

Зумирајте до 16x со одличен квалитет

Digic 4

Моќна обработка со DIGIC

Easy Auto

Едноставна и безгрижна контрола на фотоапаратот

Smart Auto 32 scenes

Автоматски режим со откривање на 32 видови на сцени

HD movies 720p

720p видео снимки

Date stamp

Додавајте ознаки со датум на сликите

Погледнете ги сите спецификации

IXUS-185-Silver-Top-lens-out_Crop_800x800
IXUS 185 BK WITB

Што содржи кутијата

Сè што ви е потребно за едноставно и висококвалитетно фотографирање - треба да набавите само SD картичка и торбичка за носење

Дигитален фотоапарат IXUS 185

Ременче за на зглоб WS-800

Батерија NB-11L

Полнач за батерии CB-2LFE

AC кабел

Комплет со упатство за користење

Поврзани производи