Креативност во стил на DSLR во компактен уред со голем сензор и опции за поврзување

Со сензор од тип 1,0, осветлен објектив со f/1.8-2.8 од Canon и врвна обработка со DIGIC 7, овој компактен фотоапарат со џебна големина и голем сензор нуди креативност во стил на DSLR кога снимате и фотографии и Full HD видеоснимки

0%

  Запознајте се со PowerShot G7 X Mark II

  Врвен квалитет на слика при секакви услови на осветлување, со џебна големина

  Digic7

  Врвни снимки при секакви услови на осветлување

  Уживајте во прекрасни, остри и јасни снимки при секакви услови на осветлување, благодарение на HS системот кој нуди комбинација од CMOS сензор од тип 1,0 со задно осветлување и 20,1 мегапиксели и DIGIC 7 со извонредна моќ за обработка

  Осветлена и прецизна оптика

  Неверојатно осветлената и прецизна оптика од Canon, со објектив со f/1.8-2.8, 24mm, оптички зум до 4,2x и ISO до 12.800, создава извонредни снимки во секоја прилика

  Gallery Components BEAUTY
  Dual_Sensing_IS

  Моќна оптичка стабилизација на слика

  Снимајте прекрасни и остри фотографии и стабилни видеоснимки со интелигентната оптичка стабилизација на слика со 4 чекори и технологијата Dual Sensing IS

  Префинета обработка

  Снимајте висококвалитетни jpeg датотеки во лоши услови со слаба осветленост, благодарение на префинетата обработка со DIGIC 7, а добијте и вградена корекција на дифракцијата во стил на EOS и автоматска оптимизација на осветлувањето

  G7_X_Mark_II

  Континуирано фотографирање

  Доловувајте спонтани моменти околу вас со неверојатно брзиот AF со 31 точка и брз одзив, или снимајте движења со непроменета брзина од 8 fps во RAW формат

  Continuous.jpg

  Снимање Full HD видеоснимки и фотографии со истите одлични перформанси

  GX7_Mk11

  Неограничена креативност

  Изразувајте се неограничено со креативната контрола врз решетката, брзината на блендата и ISO кога го користите режимот за рачно снимање

  Остар фокус

  Добивајте неверојатно остар фокус при рачно користење со функцијата за издвојување со MF или користете ја функцијата за AF со допир за да создадете филмски ефекти со фокусирање

  GX7_Mk11
  Dynamic_IS

  Стабилни видеоснимки дури и во движење

  Снимајте неверојатно стабилни видеозаписи при максимален зум, дури и кога се поместувате или кога трчате, со напредната динамичка стабилизација на слика со 5 оски која го елиминира тресењето на фотоапаратот и со функцијата за автоматско порамнување на ниво која ви помага да добиете прави хоризонти

  Професионален квалитет

  Снимајте Full HD 60p видеоснимки со професионален квалитет без напор благодарение на креативната флексибилност на различните стапки на слики, вклучувајќи 24, 25, 30, 50 и 60 fps

  Expert-quality.jpg

  Споделете ги вашите прекрасни дела со целиот свет

  Едноставно и брзо поврзување

  Едноставно и брзо поврзување

  Поврзете го фотоапаратот со компатибилен паметен уред со само еден допир преку динамичкиот NFC и уживајте во брзо и лесно безжично споделување фотографии и видеоснимки преку апликацијата Canon Camera Connect или, пак, споделувајте содржини на HD телевизор преку Canon Connect Station CS100

  Далечинско фотографирање

  Далечинско фотографирање

  Снимајте групни снимки, автопортрети или слики од животот во дивината далечински преку вашиот паметен уред со целосна креативна контрола, AF со допир и приказ на сликата во живо

  Едноставно и практично

  Копчето за Wi-Fi ви нуди брз и едноставен пристап до функциите за Wi-Fi на фотоапаратот, а можете и да го полните фотоапаратот додека работите или пребарувате на интернет преку стандардните USB полначи за паметни телефони или преку компјутер

  PowerShot_G7_X_Mark_II_Tech_6-power-bank

  Неверојатно едноставна контрола

  PowerShot_G7_X_Mark_2_Lifestyle_Munich

  Префинети и прилагодливи контроли

  Уживајте во креативна контрола со прилагодливиот контролен прстен на објективот со двојна функција. Избирајте помеѓу рамномерно и чекорно функционирање за да ги прилагодите поставките за експозицијата или фокусот

  Интуитивен екран на допир кој се закосува нагоре

  Фотографирајте од различни агли и уживајте во интуитивно ракување на допир преку големиот екран на допир од 7,5 cm (1040k sRGB точки) кој се закосува нагоре

  IMG_0313.jpg
  Powershot_G7_X_MarkII_Sample_Nick_Frank

  Автоматски ND филтер

  Користете го вградениот физички ND филтер заедно со автоматскиот режим за да го намалите количеството светлина што навлегува во фотоапаратот во светли услови или, пак, намалете ја брзината на блендата во темнина

  u428

  u602

  Поддршка за RAW
  Уживајте во беспрекорна интеграција со работните процеси на EOS благодарение на стиловите на слика и фотографирањето во RAW формат со 14 бита

  Вградена конверзија
  Вградената обработка на RAW овозможува најдобар можен квалитет за споделување слики кога не сте во домот

  Создаден за креативност без напор

  G7_X_Mark_II

  Дефокусирани заднини

  Снимајте прекрасно заматени заднини со одличната контрола врз длабочината на полето благодарение на големата решетка со 9 сечила и големиот сензор

  * Поврзувањето преку Wi-Fi и функциите се различни во зависност од моделот и регионот.

  Спецификации

  f1_8-2_8

  Широк отвор на блендата низ целиот опсег на зумот

  Икона за CMOS од тип 1,0

  Голем сензор за врвни резултати

  DIGIC 7

  Моќна обработка со DIGIC

  Full HD 60p

  Порамномерни видео снимки со 1080p

  Movie

  Контрола на решетка, бленда и ISO при снимање видео

  Intelligent

  Стабилни слики и видеоснимки во секоја прилика

  wifi

  Безжично споделување и правење резервна копија на слики

  NFC

  NFC го олеснува споделувањето со паметни телефони

  wifi

  Едноставен пристап до функциите за Wi-Fi

  20mp

  CMOS со 20,1 мегапиксели

  24mm

  4,2x оптички зум со широк агол

  Ctr_ring

  Брза и интуитивна контрола

  Fast

  Извонредно брз AF и континуирано фотографирање во RAW

  In_Camera_RAW

  Едноставна обработка на RAW датотеки без компјутер

  TimeLapseMovie

  Снимајте ги подвижните сцени на креативен начин

  Што содржи кутијата

  Препорачано за вас