Canon Zoemini S2

Камери за инстант слики и фотоапарати со џебен печатач

Canon Zoemini S2

Снимете автопортрет користејќи ги огледалото и прстенестото светло, а претходно проверете како позирате со прегледувањето во живо што го нуди апликацијата Canon Mini Print. Снемавте хартија? Зачувајте ги омилените слики во Micro SD-картичка за да можете да ги отпечатите подоцна.

ВИДЕО

Фотографирајте, уредувајте и споделувајте

Огромна моќ во вашата дланка со овој 2-во-1 мини фотоапарат со печатач за фотографии.
Canon Zoemini S2
Canon Zoemini S2

Одлична комбинација

Фотографирајте и печатете со еден уред. Опремен со камера од 8 MP, технологија Zink™ и можност за зачувување фотографии на Micro SD-картичка, овој уред е идеален партнер за импровизирани фотосесии.

Совршена големина за носење во џеб

Елегантен и тенок - изберете зелено-сина, бела или розова-златна боја и добијте го најдобриот и пренослив додаток во опремата.

Canon Zoemini S2
Canon Zoemini S2

Фотографии на лице место

Снимајте фотографии со помош на огледалото и прстенестото светло и внесете енергија во нив со помош на копчињата за ефекти и рамки - сето ова може лесно да го поставите во апликацијата Canon Mini Print.

Паметни фотосесии

Користете Bluetooth1 и апликацијата Canon Mini Print за да печатите од вашиот паметен телефон, да го гледате прегледувањето во живо и да вршите интересни прилагодувања, вклучувајќи напредни колажи.

Canon Zoemini S2
Canon Zoemini S2

Лепете и украсувајте

Ставете максимум 10 листови самолеплива фотохартија Zink™, а потоа отпечатете, излупете и залепете ги вашите омилени фотографии врз вашите предмети, почнувајќи од телефонот па сè до фрижидерот.

#FreeYourStory

Бидете храбри. Изразете се. Бидете оригинални. Покажете ни го животот преку вашиот објектив. Без разлика дали преку фотографии, отпечатени материјали или видеоснимки, ние сакаме да ја видиме вашата уникатна перспектива на светот.

Free Your Story Canon PowerShot G7 X Mark III
Photographer looking down view finder

Canon има за цел да постигне нула нето емисии на CO2 од своите деловни активности до 2050 година

Оваа цел ќе ја постигнеме со просечна годишна стапка на подобрување од 3% на индексот за подобрување на емисиите на CO2 по производ. Доколку ја одржуваме стапката на подобрување, тоа би значело приближно 50% намалување на нивоата од 2008 година до 2030 година. Ова е во согласност со нивото на намалување утврдено со Парискиот договор.

Ќе продолжиме да ја ревидираме целта од долгорочна перспектива како начин на проверка на нашиот придонес за реализација на општество со мало ниво на емисии на јаглероден диоксид.

Мегапиксели на фотоапаратот

8 MP
нема

Визир

Да
нема

Метод на печатење

Zink
Zink

Резолуција

314 x 600
314 x 400 (dpi)

Брзина на печатење (по лист)

приближно 50 секунди
приближно 50 секунди

Капацитет за хартија (листови)

10
10

Големина на хартија (Ш x Д mm)

50 x 76
50 x 76

Големина на печатење (Ш x Д mm)

50 x 76
50 x 76/50 x 50

Картриџ за мастило

нема
нема

Сензор за достапност на хартија

Да
Да

Димензии (Д x Ш x В mm)

121 x 80,3 x 21,5 mm
82,36 x 118,31 x 18,7

Тежина

188 g
160 g

Контролен панел (копчиња/преклопник на лизгање)

1 преклопник за режими на фотоапаратот
1 копче за вклучување
1 копче за филтер
1 копче за рамка
1 копче за блендата
1 копче за вклучување

Поврзување

Bluetooth 5.0
Bluetooth 4.0

Приклучок за поврзување

micro USB
micro USB

Време на полнење

приближно 120 секунди
~90 минути

Капацитет за печатење (листови по полнење)

25
~20 листови

NFC

Android
Android (ознака за пасивен NFC)

Внатрешна меморија

512 MB
нема

Надворешна меморија

MicroSD 256 GB
MicroSD 256 GB

Поддржан формат на слика

JPEG
JPEG / PNG / GIF / HEIC (само iOS)

Избор на бои за куќиштето

3 - зелено-сина, бела и розова-златна боја
3 - црна, бела и розова-златна боја

Светло за блиц

Да
нема

Дополнително светло

Да
нема

Огледало за автопортрети

Огледало за автопортрети (Радиус 24 mm/36 x 24 mm)
нема

Спецификации

 • Капацитет за 10 листови

  Фотохартија Zink™ од Canon со големина од 2x3" за која не е потребно мастило

 • Модерен и лесен

  Модел од 188 gm во зелено-сина, бела и розова-златна боја

 • Bluetooth®

  Поврзување преку Bluetooth®

 • Далечинско активирање на блендата и прегледување во живо

  Со апликацијата Canon Mini Print

 • Поддршка за паметни телефони

  iOS и Android

 • 314×600 dpi

  Резолуција

 • 8 мегапиксели

  Камера

 • Микро SD

  Поддршка за мемориски картички

Canon Zoemini S2

Што содржи кутијата

 • Инстант фотоапарат со печатач Zoemini S2 од Canon

 • USB-кабел

 • Листа за усогласеност со стандарди за безбедност

 • Листа EWS (гаранција)

 • Водич за брз почеток (картичка)

 • Фотохартија Zink™ од Canon (10 листови) +1 SMARTSHEET

 • Ременче за на зглоб

Дополнителна опрема

Слични производи

Може да ве интересира и…

 1. Зборот, ознаката и логото на Bluetooth® се регистрирани заштитни знаци во сопственост на Bluetooth SIG, Inc. и секое користење на тие знаци од страна на Canon Inc. е дозволено со лиценца. Другите заштитни знаци и заштитни имиња им припаѓаат на нивните сопственици.