Врвен квалитет и професионална контрола со класично ракување

Уживајте во професионални резултати, извонредна контрола и неверојатна практичност со овој врвен компактен фотоапарат со Wi-Fi кој се одликува со осветлен објектив со f/1.8-2.8 и сензор од типот 1,0, како и голем и висококвалитетен визир за ракување во DSLR стил.

Урбано истражување со PowerShot G5 X и Nicanor Garcia

Врвен квалитет на слика со напредно користење

Врвни снимки при секакви услови на осветлување

Остри и јасни снимки при секакви услови на осветлување благодарение на CMOS сензорот со 20,2 мегапиксели од тип 1,0 и процесорот DIGIC 6

Врвна оптика од Canon со неверојатно осветлен објектив со f/1.8-2.8 и 4,2x оптички зум

Електронски визир

Големиот и централно поставен електронски визир со брз одзив и 2360K точки нуди висока резолуција и ракување во DSLR стил

Оптички стабилизатор на слика

Интелигентната оптичка стабилизација на сликата ви овозможува да добиете прекрасни, остри, јасни и стабилни фотографии и видеоснимки - дури и при рачно снимање или снимање при слаба осветленост

Споделете ги вашите прекрасни слики со целиот свет - веднаш

Споделување на едноставен начин

Далечинско фотографирање

Далечинско фотографирање

Фотографирајте далечински преку вашиот паметен телефон, со целосна креативна контрола и AF на допир, користејќи ја апликацијата Canon Camera Connect

Едноставно правење резервни копии од сликите

Изразете ја вашата креативност со професионална брзина и контрола

Екран на допир со променлив агол

Фотографирајте од различни агли и уживајте во интуитивно ракување на допир преку големиот екран на допир од 3,0" (1040K точки) со променлив агол

Разновидни опции за полнење

Полнете го вашиот фотоапарат на едноставен начин преку стандардни USB полначи за паметни телефони или преку вашиот компјутер додека работите или пребарувате на интернет

Сигурно фотографирање

Сигурно фотографирање со брз и прецизен автоматски фокус од 0,12 сек. и AF кадри со 31 точка, како и континуирано фотографирање со голема брзина од 5,9 fps

Создавајте прекрасни видеоснимки со неверојатен Full HD квалитет

Реалистични видеоснимки

Создавајте реалистични Full HD видеоснимки со 60p користејќи ја креативната контрола врз решетката, брзината на блендата и ISO што ги нуди режимот за рачно снимање

Погледни видео запис

Професионални функции


Обликувајте го кадарот и фокусирајте совршено со
функцијата за издвојување со MF или користете ја
функцијата за AF со допир за да создадете филмски
ефекти со фокусирање
Уживајте во прецизните детали и порамномерните
градации на тонови со висока бит-стапка од 35 Mbit/sec

Погледни видео запис

Јасни видеоснимки


Продолжете да снимате дури и кога трчате, благодарение на напредната динамичка стабилизација на слика со 5 оски која го неутрализира тресењето за да добиете неверојатно стабилни видеоснимки

Погледни видео запис

Креативна контрола

Уживајте во креативна контрола со контролниот прстен на објективот, како и обемниот избор на опции за прилагодување и вртливи копчиња

Професионални алатки за подобрување на вашиот креативен стил

Контрола на длабочината на полето

Добијте одлична контрола врз длабочината на полето благодарение на објективот со голема решетка и големиот сензор

Креативност на едноставен начин

Напредниот режим за ѕвезди и рачниот HDR режим создаваат резултати со професионален стил без напор

Снимајте со голем отвор на блендата за да добиете прекрасни ефекти на заматување во светли услови или доловувајте неверојатни траги од светлина користејќи го вградениот автоматски ND филтер

Поддршка за RAW

Поддршката за 14-битни RAW фајлови дополнително ги зголемува вашите креативни опции при уредувањето фотографии преку Digital Photo Professional

Галерија

Колекција инспиративни слики снимени со PowerShot G5 X

Награди

TIPA Awards 2016

PowerShot G5 X Reviews

Спецификации

Широк отвор на блендата низ целиот опсег на зумот

Широк отвор на блендата низ целиот опсег на зумот

Голем сензор за врвни резултати

Голем сензор за врвни резултати

Голем централен електронски визир со брз одзив

Голем централен електронски визир со брз одзив

Моќна обработка со DIGIC

Моќна обработка со DIGIC

4,2x оптички зум со широк агол

4,2x оптички зум со широк агол

Брза рачна контрола

Брза рачна контрола

Подвижен екран на допир за фотографирање од секој агол

Подвижен екран на допир за фотографирање од секој агол

Безжично споделување и правење резервна копија на слики

Безжично споделување и правење резервна копија на слики

Контрола на решетка, бленда и ISO при снимање видео

Контрола на решетка, бленда и ISO при снимање видео

Погледнете ги сите спецификации

Преземајте драјвери, софтвер, фирмвер и упатства.

Поддршка за производи

Може да ви се допадне и следното...

Wi-Fi

Дознајте повеќе за палетата на компактни фотоапарати со Wi-Fi од Canon.

Регистрирајте го вашиот производ

Кажете ни повеќе за Вас и регистрирајте се за да го добивате списанието You Connect на Canon - исполнето со инспирации, новости и совети.

Дојдете и видете

Stories

Приказни

Дојдете и видете

Techniques

Техники

Разгледајте тука

Product

Популарни производи

Дознајте повеќе