Врвен квалитет на слика и изразување со безвременски дизајн

Професионален квалитет во фотоапарат што едвај можете да го забележите. Тенкиот и прекрасен дизајн ќе ви овозможи да преземете што поголема или помала контрола врз снимањето и ќе ви овозможи едноставно креативно изразување и резултати со врвен квалитет без напор.

0%

  Тенок фотоапарат со џебна големина и врвен квалитет на сликата

  Прекрасно дизајниран

  Тенок, прекрасно изработен и компактен дизајн со помали димензии дури и од PowerShot G9 X, кој ви нуди извонреден квалитет на слика и кој можете да го носите во џеб.

  Врвни снимки при секакви услови на осветлување

  Остри и јасни снимки при секакви услови на осветлување благодарение на HS системот од Canon со голем CMOS сензор од тип 1,0 со 20,2 мегапиксели и моќен процесор DIGIC 6, како и врвна оптика од Canon што се одликува со неверојатно осветлен објектив со f/2.0 и 3x оптички зум.

  Оптички стабилизатор на слика

  Интелигентната оптичка стабилизација на сликата ви овозможува да добиете прекрасни, остри и стабилни фотографии и видеоснимки - дури и при рачно снимање или снимање при слаба осветленост

  Споделете ја вашата креативност со целиот свет - веднаш

  Разновидни опции за полнење

  Полнете го вашиот фотоапарат на едноставен начин преку стандардни USB полначи за паметни телефони или преку вашиот компјутер додека работите или пребарувате на интернет

  Создаден за спонтаност и креативност

  Овој фотоапарат е подготвен за користење во секое време. Снимајте спонтани моменти со извонредно брзиот и прецизен автоматски фокус од 0,13 сек. и континуираното фотографирање со брзина од 6,0 fps.

  Неверојатно едноставна контрола

  Креативност на едноставен начин

  Уживајте во креативна контрола со прилагодливиот контролен прстен на објективот и минималистичкиот распоред на копчињата

  Екран на допир

  уживајте во интуитивно ракување на допир преку големиот екран на допир од 3,0" (1040K точки)

  Поддршка за RAW

  Поддршката за 14-битни RAW фајлови дополнително ги зголемува вашите креативни опции при уредувањето фотографии

  Спецификации

  Голем сензор за врвни резултати

  Голем сензор за врвни резултати

  CMOS сензор со 20,2 мегапиксели

  CMOS сензор со 20,2 мегапиксели

  Голем капацитивен екран на допир

  Голем капацитивен екран на допир

  Брза рачна контрола

  Брза рачна контрола

  Брзо фокусирање и фотографирање

  Брзо фокусирање и фотографирање

  Безжично споделување и правење резервна копија од сликите

  Безжично споделување и правење резервна копија од сликите

  NFC го олеснува споделувањето со паметни телефони

  NFC го олеснува споделувањето со паметни телефони

  Стапка на Full HD слики од 24p до 60p

  Стапка на Full HD слики од 24p до 60p

  Едноставно фотографирање со краток видео преглед

  Едноставно фотографирање со краток видео преглед

  Погледнете ги сите спецификации

  Преземајте драјвери, софтвер, фирмвер и упатства.

  Поддршка за производи

  Може да ви се допадне и следното...

  Wi-Fi

  Дознајте повеќе за палетата на компактни фотоапарати со Wi-Fi од Canon.

  Регистрирајте го вашиот производ

  Кажете ни повеќе за Вас и регистрирајте се за да го добивате списанието You Connect на Canon - исполнето со инспирации, новости и совети.

  Дојдете и видете

  Приказни

  Дојдете и видете

  Техники

  Разгледајте тука

  Популарни производи

  Дознајте повеќе