PowerShot N100

Благодарение на иновативната камера за приказни завртена наназад, одличниот квалитет на слика и напредното поврзување, PowerShot N100 од Canon ви овозможува да бидете креативни и да ги претворите вашите слики во приказни.

Придобивки

 • Претворете ги сликите во приказни. Доловете го објектот и самите себеси со режимите камера за приказни и двојно снимање
 • Снимајте сигурно насекаде со осветлениот и извонредно широк објектив со 5x зум
 • Добијте неверојатни резултати при секаква светлина со сензорот со високи перформанси, HS системот и интелигентната IS
 • Функцијата за најдобри моменти од приказната интелигентно ги избира вашите најдобри моменти за да создаде видео албум
 • Едноставно поврзување со паметни телефони и споделување на социјални мрежи преку Wi-Fi со NFC
 • Практично гледање на голем екран на допир со голема резолуција и можност за закосување
 • Хибридниот автоматски режим со двојно снимање ги внесува вашите изрази во видео прегледот на вашиот ден
 • Снимајте 6 уникатни слики автоматски со режимот за креативни снимки и истражувајте ги можностите со креативните филтри и дефокусирањето на заднината

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon PowerShot N100

Претворете ги сликите во приказни


Камерата за приказни над LCD мониторот ја раскажува вашата страна од приказната преку доловување на вашите изрази и реакции, а потоа функцијата за двојно снимање ги додава во секоја фотографија или видео снимка.

Доживејте ги одново вашите спомени


Функцијата за најдобри моменти од приказната автоматски ги избира фотографиите и видео снимките со одредени луѓе, настани или датуми, а потоа интелигентно ги комбинира во видео албум. Секој албум претставува видео снимка со траење од две до пет минути во која можете да уживате на самиот фотоапарат или да ја споделите преку Wi-Fi.

Фантастична флексибилност


Осветлениот објектив со f/1,8 од Canon ви овозможува да фотографирате при многу слаба осветленост и голема брзина на блендата. Снимајте групни снимки со објективот со извонредно широк агол од 24mm и доловете ги сите детали со оптичкиот зум до 5x и ZoomPlus до 10x.

Неверојатни слики, независно од условите


HS системот се истакнува при слаба осветленост, доловувајќи ја реалистичната атмосфера без блиц или статив. Напредната обработка со DIGIC 6 и големиот CMOS сензор со високи перформанси нудат исклучителен квалитет на слика во секакви ситуации.

Кажете и збогум на заматеноста


Интелигентната IS автоматски открива дали вашиот објект се движи и континуирано ја адаптира стабилизацијата во зависност од сцената, обезбедувајќи ви остри и детални снимки, дури и при максимален зум или при слаба осветленост.

Поврзете се и споделувајте со вашиот свет


Wi-Fi ви овозможува едноставно поврзување со домашните безжични мрежи, компатибилни печатачи или паметни уреди за да печатите и споделувате на социјалните мрежи без напор. Копчето за поврзување на мобилен уред и NFC овозможуваат уште полесно впарување на паметни телефони, за брзо споделување или далечинска контрола на фотографирањето.

Создавајте неверојатни видео снимки


Снимајте Full HD видео снимки со 30 fps, стерео зум и оптички зум за да се доближите до случувањата што ги снимате. Видео форматот MP4 овозможува компатибилност со голема палета на паметни уреди, обезбедувајќи ви сигурно споделување.

Опфатете ги сите агли


LCD екранот на допир со голема резолуција нуди врвна видливост и закосување до 90 степени за да овозможи дополнителна флексибилност при снимањето над толпа луѓе или од висина на половината. Големиот екран на допир ви овозможува да ги контролирате подесувањата, па дури и да фотографирате со допирање на екранот.

Креативни режими


Изразете ја вашата креативност со различните креативни филтри и дефокусирањето на заднината или, пак, користете го режимот за креативни снимки за автоматски да создадете 5 уникатни слики од оригиналната снимка со допирање на едно копче.

Награди

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon PowerShot N100, неговите функции и можности.

25mm Wide Story Camera

Камера за приказни свртена наназад

Dual Capture

Доловете ги и двете страни на приказната

Story Highlights

Интелигентно уредување на видео албум со еден допир

Great low-light shots

Одлични снимки при слаба осветленост

Powerful DIGIC processing

Моќна обработка со DIGIC

5x optical zoom, ultra wide-angle

5x оптички зум, извонреден широк агол

Tilt to shoot up high or down low

Закосете го фотоапаратот за да снимате нагоре или надолу

Share and backup images wirelessly

Безжично споделување и правење резервна копија на слики

NFC simplifies smartphone sharing

NFC го олеснува споделувањето со паметни телефони

12.1 Megapixel CMOS

CMOS сензор со 12,1 мегапиксели

Steady shots in every situation

Стабилни слики и видеоснимки во секоја прилика

Zoom to 10x without losing quality

Зумирање до 10x без губење на квалитетот

Wide aperture

Широк отвор на блендата

Hybrid Auto

Едноставно фотографирање со краток видео преглед

Creative Shot

6 различни слики од една снимка

Create SLR style background blur

Креирајте заматување на позадината со SLR стил

1080p movies

1080p видео снимки

Eco Mode

Заштеда на енергија за повеќе снимки

 • PowerShot N100

 • Ременче за на зглоб WS-DC12

 • Батерија NB-12L

 • Полнач за батерии CB-2LGE

 • AC кабел

 • Комплет со упатство за користење