PowerShot S200

HS системот и осветлениот објектив со f/2 нудат врвни резултати при секакво осветлување. PowerShot S200 вметнува уметничка контрола во џебовите на фотографите кои сакаат да фотографираат креативно и да ги споделуваат нивните слики кога се во движење.

PowerShot S200

Придобивки

 • Одлични резултати при слаба осветленост, благодарение на осветлениот објектив со f/2 и HS системот со DIGIC 5 процесор
 • Снимајте различни објекти со објективот со извонредно широк агол од 24mm, 5x зум и 9x ZoomPlus
 • Снимајте детални слики со сензорот со 10,1 мегапиксели и голема чувствителност
 • Интелигентната IS ја задржува острината кај сликите и стабилноста кај видео снимките, дури и при користење на максимален зум
 • Преземете ја контролата со прилагодливиот контролен прстен на објективот и режимите за рачно користење
 • Поврзете паметен телефон на едноставен начин преку Wi-Fi и споделувајте и архивирајте ги вашите слики
 • Едноставно прегледување со големиот PureColor II G LCD екран од 7,5 см (3,0")
 • Снимајте извонредни слики и HD видео снимки во секоја прилика со интелигентниот автоматски режим
 • Направете ги вашите фотографии уникатни, со контролата на прегледување во живо и креативните филтри

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon PowerShot S200

Слики со одличен квалитет, независно од условите


За да ви обезбеди слики со одличен квалитет при секакво осветлување, PowerShot S200 го користи HS системот од Canon: уникатна комбинација на сензор со голема чувствителност и моќен DIGIC 5 процесор. Осветлениот објектив со f/2 и максималната чувствителност од ISO 6400 ќе ви помогне да фотографирате дури и кога нивото на светлината ќе се намали, за да можете да го доловите амбиентот во опкружувањето без да користите блиц или статив.

Разновиден објектив


Објективот од 24 мм со 5x зум нуди огромна креативна флексибилност. Доловете го огромното небо со сите детали во преден план кога снимате пејзажи или, пак, зумирајте за да доловите индивидуални објекти и да се доближите до случувањата. ZoomPlus ве носи уште поблиску, зголемувајќи ја моќта на зумот без да ја намали острината и јасноста.

Рачно контролирање на едноставен начин


Преземете ја контролата врз вашите слики со палетата на рачни и полуавтоматски функции. Подесете го контролниот прстен на објективот на PowerShot S200 за едноставно прилагодување на параметрите на сликите како решетката, брзината на блендата и фокусирањето.

Интелигентна стабилизација на слика


Спречете го тресењето на фотоапаратот и снимајте остри и детални фотографии и видео снимки. Оптичкиот стабилизатор на слика со интелигентна IS од Canon врши компензација за несаканите движења на фотоапаратот и автоматски избира еден од седумте режими во зависност од условите за фотографирање.

Wi-Fi и синхронизација на слики


Поврзете се и споделувајте ги вашите слики со вашиот паметен телефон или таблет уред преку Wi-Fi или испратете ги директно на популарните веб-сајтови на социјални мрежи како што е Facebook и Twitter преку image.canon. Безжично поврзување и печатење на вашите фотографии со компатибилни PIXMA или SELPHY фото-печатачи. Синхронизацијата на слики овозможува практично правење на резервни копии на компјутер и интернет на Cloud веб-сајтови за складирање како што е Flickr™*

7,5 cm (3,0") PureColor II G LCD екран


Големиот, издржлив и висококвалитетен LCD екран со одлична видливост нуди навигација низ менито без напор, ви овозможува лесно обликување и прегледување на снимките и ви овозможува да уживате при нивното споделување со пријателите.

Интелигентен автоматски режим


Едноставно поставете го PowerShot S200 во интелигентен автоматски режим и дозволете му на фотоапаратот да ги избере соодветните подесувања наместо вас на интелигентен начин, со можност за прилагодување кон 36 сцени (21 при снимање на видео снимки) за добивање на оптимални резултати.

HD видео снимки


Снимајте висококвалитетни HD видео снимки со резолуција од 720p, оптички зум и стерео звук. Наменското копче за видео овозможува брз и интуитивен пристап до функцијата за снимање видео. Поврзувањето преку HDMI-CEC овозможува гледање и контролирање на снимените видео материјали на телевизорот во вашиот дом.

Креативни филтри


Внесувајте лични прилагодувања во сликите со креативните филтри на PowerShot S200. Изберете некој фотографски ефект, почнувајќи од ефект на рибино око, минијатурен ефект и ефект на фотоапарат-играчка па сè до потрадиционалните филтри за црно-бело и акцент на боја.

*Поддршката за Wi-Fi е различна во зависност од уредот и регионот. За повеќе информации посетете ја веб-страницата www.canon-europe.com/wirelesscompacts
За функциите за директно споделување на интернет, синхронизација на слики и за испраќање преку сервер е потребна image.canon сметка. Во некои земји и региони може да нема поддршка за image.canon. Ве молиме посетете ја страницата www.canon-europe.com/cig за повеќе информации.
Facebook и логото F се регистрирани заштитни знаци на Facebook Inc.
Twitter е регистриран заштитен знак на Twitter Inc.
Ознаката FLICKR е регистриран заштитен знак на Yahoo! Inc.

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon PowerShot S200, неговите функции и можности.

Wide aperture

Широк отвор на блендата

5x optical zoom, ultra wide-angle

5x оптички зум, извонреден широк агол

9x ZoomPlus

Зумирајте до 9x со одличен квалитет

Great low-light shots

Одлични снимки при слаба осветленост

Powerful DIGIC processing

Моќна обработка со DIGIC

10.1MP high sensitivity CCD

CCD со 10,1 мегапиксели и голема чувствителност

Steady shots in every situation

Стабилни слики и видеоснимки во секоја прилика

Quick manual control

Брза рачна контрола

Share and backup images wirelessly

Безжично споделување и правење резервна копија на слики

SmartAuto 36

Автоматски режим со откривање на 36 видови на сцени

Enhanced strength and visibility

Поголема сила и видливост

Aperture and shutter speed control

Контрола на решетка и брзина на бленда

High maximum ISO sensitivity

Голема максимална ISO чувствителност

Easy image adjustment

Лесно прилагодување на сликата

Various effects for more creativity

Разни ефекти за поголема креативност

720p movies with stereo sound

720p видео снимки со стерео звук

 • PowerShot S200

 • Ременче за на зглоб WS-D11

 • Батерија NB-6LH

 • Полнач за батерии CB-2LYE

 • AC кабел

 • Комплет со упатство за користење