PowerShot SX520 HS

Извонредно пренослив фотоапарат со разновидни опции и зум до 42x кој може да ги сними сите случувања со неверојатни детали. Уживајте во неверојатна практичност или, пак, подобрете ги вашите фотографски вештини и изразете се со креативната контрола.

Придобивки

 • Еден разновиден и компактен фотоапарат за во домот или за патувања
 • Висококвалитетни резултати кои со задоволство ќе сакате да ги споделите
 • Доловете сè што ќе посакате на едноставен начин - во текот на денот или ноќта
 • Експериментирајте и забавувајте се со креативната контрола
 • Прекрасни Full HD видео снимки на дофат на вашите прсти

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon PowerShot SX520 HS

Разновидни опции за зумирање


Доловете сè, почнувајќи од извонредно детални снимки одблиску до одлични групни снимки и неверојатни пејзажи, со помош на овој компактен фотоапарат. Тој нуди огромен оптички зум до 42x сместен во мало и лесно куќиште кое можете да го носите насекаде.

Следете го вашиот објект без напор


Следењето на далечни објекти со голем зум е навистина едноставно. Само притиснете го копчето и функцијата за помош за обликување на кадарот ќе изврши брзо оддалечување од сцената - за да можете повторно да го лоцирате вашиот објект - зумирајќи назад кога копчето ќе биде отпуштено. Подобрениот автоматски режим врши автоматско оддалечување кога објектот ќе излезе од кадарот и Ви помага да го одржувате вашиот објект во однапред поставена големина.

Удобно и стабилно фотографирање


Земајќи ја предвид удобноста, дизајнот ви овозможува постабилни слики при максимален зум и удобно фотографирање во подолги временски периоди, благодарение на подобрениот ергономски држач.

Јасни слики во секакви услови на осветлување


Вашите слики ќе изгледаат така како што ги паметите, без разлика дали биле снимени преку ден или во темнина. HS системот на Canon се истакнува при слаба осветленост, така што лесно ќе можете да ја доловите вистинската атмосфера на специјалните моменти без да користите блиц или статив. Со 16,0 мегапиксели ќе уживате во исклучителен квалитет, детални слики и слики со големина на постер.

Остри резултати во секој момент


Нема потреба да се грижите за тресењето на фотоапаратот кое може да ги уништи резултатите, благодарение на интелигентната оптичка стабилизација на слика. Овој фотоапарат се адаптира автоматски и обезбедува остри и детални видео снимки и фотографии, дури и кога снимате со максимален зум или рачно при слаба осветленост.

Неверојатни слики на едноставен начин


Снимањето на одлични фотографии или видео снимки е навистина лесно со интелигентниот автоматски режим, кој ги избира совршените подесувања наместо вас – независно од сцената. Хибридниот автоматски режим создава забавен HD (720p) видео преглед од сликите што сте ги снимиле во текот на денот.

Доловувајте го моментот секогаш


Животот брзо минува. Не пропуштајте ниту еден специјален момент и доловувајте неверојатно брзи случувања со помош на овој фотоапарат со брз одзив, кој нуди континуирано фотографирање со голема брзина.

Разбудете ја вашата креативност


Изненадете ги семејството и пријателите со вашата креативност. Режимот за креативни снимки интелигентно доловува шест слики од истиот објект со различни уметнички ефекти. Или, пак, испробајте некој од многуте други креативни режими, почнувајќи од ефект на рибино око па сè до минијатурни модели во сцените на фотографиите и видео снимките.

Подобрете ги вашите вештини


Искористете ги креативните можности на целосната рачна контрола. Експериментирајте со светлината која навлегува во фотоапаратот за да ги подобрите вашите фотографски вештини и користете ја вашата креативност на повисоко ниво.

Реалистични видео снимки на дофат на вашите прсти


Снимањето одлични видео снимки е многу лесно. Со допирање на едно копче, можете да снимате врвни Full HD видео снимки со брзина од 30fps и стерео звук. Снимајте во движење и уживајте во врвни и остри резултати.

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon PowerShot SX520 HS, неговите функции и можности.

42x ultrazoom with ultra-wide-angle

42x извонреден зум со извонреден широк агол

ZoomPlus84x

Зумирајте до 84x со одличен квалитет

Great low-light shots

Одлични снимки при слаба осветленост

16MP_CMOS

CMOS сензор со 16,0 мегапиксели

Digic4 Plus

Моќна обработка со DIGIC

Find your subject easily at full zoom

Лесно пронаоѓање на вашиот објект при максимален зум

Creative Shot

6 различни слики од една снимка

Steady shots in every situation

Стабилни слики и видеоснимки во секоја прилика

1080p movies

1080p видео снимки

7.5 cm (3.0") LCD

7,5 cm (3,0") LCD екран

Extra control

Дополнителна контрола

Hybrid Auto

Едноставно фотографирање со краток видео преглед

Auto mode with 32-scene detection

Автоматски режим со откривање на 32 видови на сцени

10 shots per second burst mode

Групно снимање со 10 слики во секунда

Aperture and shutter speed control

Контрола на решетка и брзина на бленда

Instantly capture movies

Веднаш почнете да снимате видео снимки

Eco Mode

Заштеда на енергија за повеќе снимки

 • PowerShot SX520 HS
 • Ремен за на врат NS-DC11
 • Капаче за објектив
 • Батерија NB-6LH
 • Полнач за батерии CB-2LYE
 • AC кабел
 • Комплет со упатство за користење