PowerShot SX620 HS

Одликувајќи се со неверојатен зум до 25x сместен во мал и џебен дизајн, овој едноставен фотоапарат со Wi-Fi и NFC ви ги нуди сите функции кои ви се потребни за снимање и споделување извонредни фотографии и видеоснимки што можете да ги споделувате без напор преку вашиот паметен уред.

PowerShot SX620 HS_Detail image

Придобивки

 • Мал фотоапарат со голем зум што можете да го носите насекаде
 • Поврзете се, споделувајте и фотографирајте далечински на едноставен начин преку Wi-Fi и NFC
 • Снимајте неверојатни Full HD видеоснимки со допир на едно копче
 • Снимајте без напор и со квалитет каков што заслужуваат вашите спомени
 • Играјте и експериментирајте со вашата креативност

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon PowerShot SX620 HS

Голем зум сместен во мал фотоапарат


Доближете се до неверојатните детали во далечина каде и да одите со помош на овој мал и џебен фотоапарат кој се одликува со огромен оптички зум до 25x, сместен во куќиште со дебелина од само 27,9 mm. Снимајте прекрасни, остри и јасни снимки при секакви услови на осветлување, благодарение на HS системот и снимајте извонредни пејзажи со извонредно широк агол од 25 mm.

Поврзете се и споделувајте


Wi-Fi* со динамички NFC ви овозможува да го поврзете вашиот фотоапарат со компатибилни паметни уреди, со само еден допир. Користете ја апликацијата Camera Connect за да ги споделите вашите дела на социјалните медиуми и снимајте одлични автопортрети со функцијата за безжично далечинско фотографирање. Користете ја услугата за синхронизација на слики за автоматски да направите резервна копија од новите слики во услугите Cloud.

Неверојатни Full HD видеоснимки


Снимањето одлични видеоснимки е многу лесно и забавно. Со допирање едно копче, можете да снимате одлични Full HD видеоснимки (1080p) во MP4 формат без напор. Уживајте во креативни опции за снимање видеоснимки со оптичкиот зум и дозволете му на фотоапаратот да го избере најдобриот кадар автоматски, благодарение на автоматскиот зум. Уживајте во остри и стабилни резултати во секоја прилика, со помош на динамичката стабилизација на сликата.

Квалитет без напор


Само насочете и снимајте прекрасни фотографии или видеоснимки со хибридниот автоматски режим, кој ги одредува поставките на фотоапаратот наместо вас, а потоа користете ја функцијата за најдобри моменти од приказните за да создадете кратка видеоснимка за изминатиот ден или настан. Интелигентната оптичка стабилизација на сликата ви овозможува да добиете остри фотографии и стабилни видеоснимки во секоја прилика, а големиот LCD екран од 7,5 cm (3,0”) овозможува лесно снимање и репродукција.

Креативно користење


Допрете го копчето за активирање на блендата и функцијата за креативни снимки автоматски ќе создаде 5 дополнителни уникатни слики од оригиналната снимка, а функцијата за креативни снимки во режимот за видео автоматски ќе создаде уникатни резултати преку избирање различни стапки на слики. Користете креативни филтри за да ги збогатите фотографиите или сцените во видеоснимките со уникатен изглед и чувство, како што се ефектот на рибино око, минијатурниот ефект, екстра живописност и многу повеќе.

* Поврзувањето преку Wi-Fi и функциите се различни во зависност од моделот и регионот.

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon PowerShot SX620 HS, неговите функции и можности.

25 mm wide

25x оптички зум со извонреден широк агол

50x Zoom Plus

Зумирајте до 50x со одличен квалитет

20.2 Megapixel CMOS

CMOS сензор со 20,2 мегапиксели

1080p movies

1080p видео снимки

Auto Zoom

Автоматско зумирање во зависност од бројот на објектите

Hybrid Auto

Едноставно фотографирање со краток видео преглед

Wi Fi Button

Едноставен пристап до функциите за Wi-Fi

Share and backup images wirelessly

Безжично споделување и правење резервна копија на слики

NFC simplifies smartphone sharing

NFC го олеснува споделувањето со паметни телефони

Steady shots in every situation

Стабилни слики и видеоснимки во секоја прилика

Story Highlights

Интелигентно уредување на видео албум со еден допир

Creative Shot

6 различни слики од една снимка

Great low-light shots

Одлични снимки при слаба осветленост

Digic4 Plus

Моќна обработка со DIGIC

Auto mode with 32-scene detection

Автоматски режим со откривање на 32 видови на сцени

Remote Shooting WiFi

Контролирајте го фотоапаратот со паметен телефон

7.5 cm (3.0") LCD

7,5 cm (3,0") LCD екран

Instantly capture movies

Веднаш почнете да снимате видео снимки

Eco Mode

Заштеда на енергија за повеќе снимки

Transfer to Canon Connect Station with one tap

Извршете пренос кон Canon Connect Station со само еден допир

 • Дигитален фотоапарат PowerShot SX620 HS
 • Ременче за на зглоб WS-800
 • Батерија NB-13L
 • Полнач за батерии CB-2LHE
 • AC кабел
 • Комплет со упатство за користење
Connect_Station_CS100-FSL-ImgRecON-PwrON.png

Connect Station

Складирајте, гледајте и споделувајте ги вашите фотографии и видеоснимки на едно место

03

Регистрирајте го вашиот производ

Регистрирајте го вашиот производ и добивајте ажурирања и поддршка за сите ваши производи од Canon.

Поврзани производи