Патувајте со лесен багаж со моќниот фотоапарат кој има џебна големина и нуди опции за поврзување

Фотоапарат со џебна големина, голем зум, опции за поврзување и кој е практичен за патувања, наменет за тие што сакаат објектив со разновидна примена и моќни функции за секое патување

0%

  Патувањето на Jesse и Sam со PowerShot SX720 HS

  Патувајте со лесен багаж и доловете ги сите моменти

  SX720HS

  Џебна големина, а сепак моќни перформанси

  Патувајте со лесен багаж со фотоапаратот што можете да го носите насекаде.

  Зумирајте ги далечните детали

  Приближете се до далечните објекти со објективот со огромен оптички зум до 40x. Приближете се уште поблиску со ZoomPlus до 80x без намалување на квалитетот

  0%
   PowerShot_SX720_HS Sample 7

   Одличен за извонредно широки снимки

   Снимајте прекрасни пејзажи или опфатете ги сите во групните снимки со извонредно широкиот агол од 24mm

   SX 720 HS

   Остри резултати во секој момент

   Уживајте во остри и детални слики со оптичката стабилизација на сликата, која интелигентно се прилагодува кон сцената и се одликува со специфичен режим за моќна стабилизација на сликата која ја зголемува стабилноста при снимањето кога користите голем зум

   SX720HS

   Задржете го објектот во кадарот

   Следете ги далечните објекти и уживајте во оптимално обликување на кадарот при голем зум користејќи ја напредната функција што помага при обликување на кадарот кога зумирате и која интелигентно го прилагодува нивото на зумирање за да го задржи објектот во кадарот

   Погледни видео запис

   Сè што ви е потребно за врвни Full HD видеоснимки

   Реалистични видеоснимки

   Снимајте реалистични Full HD 60p видеоснимки во MP4 формат без напор, со еден допир на копчето за снимање видео

   SX720HS
   SX720HS

   Краток видеозапис

   Снимајте видеозаписи од 4, 5 или 6 секунди со опциите за репродукција на бавни и забрзани движења со помош на функцијата за кратки видеозаписи

   Стабилни снимени материјали

   SX720HS

   Стабилни снимени материјали

   Снимајте неверојатно стабилни видеозаписи при максимален зум кога се поместувате или кога трчате, со напредната динамичка стабилизација на слика со 5 оски која го елиминира тресењето на фотоапаратот и со функцијата за автоматско порамнување на ниво која ви помага да добиете прави хоризонти

   Погледни видео запис

   Најдобри моменти од приказните

   vid2

   Најдобри моменти од приказните

   Уредувањето видеоснимки е лесно со функцијата за најдобри моменти од приказните, која интелигентно избира фотографии и видеозаписи од одредени луѓе, настани или датуми за да ги спои во видео албум

   Погледни видео запис

   Поврзете се, споделувајте и правете резервни копии од вашите креации на едноставен начин

   Едноставно и брзо поврзување

   Компактна серија G на PowerShot

   Едноставно и брзо поврзување

   Поврзете го фотоапаратот со компатибилен паметен уред со само еден допир преку Wi-Fi* и динамичкиот NFC и уживајте во брзо и лесно споделување фотографии и видеоснимки преку апликацијата Canon Camera Connect или, пак, споделувајте содржини на HD телевизор преку Canon Connect Station CS100

   Моментален директен пристап

   PowerShot G7 X Mark II

   Моментален директен пристап

   Копчето за Wi-Fi ви нуди брз и едноставен пристап до функциите за Wi-Fi на фотоапаратот

   PowerShot G3 X

   PowerShot G7 X Mark 11

   Правење резервни копии без напор

   Користете ја услугата за синхронизација на слики за автоматски да направите резервна копија од вашите нови слики во услугите Cloud како што е irista од Canon преку Wi-Fi додека патувате. Со Irista можете да ослободите простор за складирање во вашиот фотоапаратот и компјутер, да пронаоѓате фотографии или да создавате галерии со фотографии за неколку секунди од кој било уред, а потоа да ги споделите со пријателите преку приватен линк

   Canon Connect Station

   Допрете го PowerShot SX720 HS до Connect Station за да го поврзете преку NFC и да ги складирате вашите фотографии и видеоснимки на едноставен начин, а потоа споделете ги со другите преку HD телевизор, социјални медиуми или онлајн албуми.

   PowerShot_SX720_CS100

   SX720 HS

   gps

   Далечинско фотографирање

   Снимајте групни снимки, автопортрети или слики од животот во дивината далечински преку вашиот паметен уред со креативна контрола и приказ на сликата во живо

   Вметнувајте географски ознаки во сликите

   Следете ги вашите патувања со GPS преку мобилните уреди, со синхронизирање на податоците за локациите што ги евидентирал вашиот паметен уред заедно со сликите

   Совршен за моментите со кои најмногу се гордеете - и дење и ноќе

   Врвни снимки во секоја прилика

   Уживајте во прекрасни, остри и јасни снимки при секакви услови на осветлување, благодарение на HS системот кој нуди комбинација од CMOS сензор со 20,3 мегапиксели и моќен процесор DIGIC 6

   Континуирано фотографирање

   Доловете ги сите спонтани моменти со брзиот и прецизен автоматски фокус за 0,11 сек. и континуираното фотографирање со голема брзина од 5,9 fps

   0%
    Lifestyle

    LCD екран со висока резолуција

    Обликувајте го кадарот, гледајте и споделувајте на едноставен начин преку LCD екранот од 7,5 cm (3,0”) со висока резолуција (922k точки) и прецизна репродукција на sRGB бои

    Едноставно или напредно, по ваша желба

    SX720HS

    Рачна контрола

    Преземете го следниот чекор во креативното фотографирање со целосната рачна контрола на експозицијата

    Издвојување со MF

    Издвојување со MF

    Издвојување со MF

    Обликувајте го кадарот и фокусирајте совршено користејќи го рачниот фокус со функцијата за издвојување со MF, која овозможува едноставно прилагодување преку јасно нагласување на фокусираниот предмет

    Макро режим

    Макро режим

    Макро режим

    Доловете неверојатни детали кога снимате одблиску со помош на режимот макро од 1 cm

    Креативна снимка

    Снимајте го истиот објект на различни начини со функцијата за креативни снимки, која автоматски создава 5 дополнителни и уникатни слики од оригиналната снимка

    SX720 HS

    * Поврзувањето преку Wi-Fi и функциите се различни во зависност од моделот и регионот. 

    Галерија

    Колекција инспиративни слики снимени со PowerShot SX720 HS

    Спецификации

    24mm

    Извонреден широкоаголен зум до 40x во компактно куќиште

    Икона за CMOS од тип 1,0

    Зумирајте до 80x со одличен квалитет

    DIGIC 7

    CMOS сензор со 20,3 мегапиксели

    Full HD 60p

    Порамномерни видео снимки со 1080p

    Стабилни слики и видеоснимки во секоја прилика

    Интелигентно уредување на видео албум со еден допир

    Безжично споделување и правење резервна копија на слики

    NFC го олеснува споделувањето со паметни телефони

    Едноставен пристап до функциите за Wi-Fi

    Лесно пронаоѓање на вашиот објект при максимален зум

    Снимајте кратки записи со ефекти за репродукција

    Брзо фокусирање и континуирано фотографирање

    Што содржи кутијата

    Препорачано за вас

    Може да ви се допадне и следното...

    story

    Wi-Fi

    Дознајте повеќе за палетата на компактни фотоапарати со Wi-Fi од Canon.

    Irista

    irista

    Складирајте ги вашите фотографии на безбедно место и со максимален квалитет - пријавете се веднаш и добијте бесплатен мемориски простор од 15Gb.

    story

    Регистрирајте го вашиот производ

    Кажете ни повеќе за Вас и регистрирајте се за да го добивате списанието You Connect на Canon - исполнето со инспирации, новости и совети.

    Дојдете и видете

    Stories

    Приказни

    Дојдете и видете

    Techniques

    Техники

    Разгледајте тука

    Product

    Популарни производи

    Дознајте повеќе