EOS 1200D

Доловете ги чувствата на моментот, со DSLR фотоапарат кој е едноставен за користење и нуди резултати што ќе ве воодушеват.

EOS_1200D_Extra

Придобивки

 • Снимете ги специјалните моменти од животот со висококвалитетни фотографии и видео снимки
 • Снимајте детали и амбиентални опкружувања, дури и во темни услови
 • Снимајте со соодветни подесувања, користејќи го автоматскиот режим за интелигентно откривање на сцени
 • Едноставен чекор-по-чекор водич за функции и EOS Companion апликација
 • Подобрете ги вашите спомени и станете уметници со креативните филтри

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon EOS 1200D

Фотографии на кои ќе се гордеете


Сликајте и снимајте видео снимки со квалитет и сопствен карактер. Сликите со 18 милиони точки од EOS 1200D се полни со детали и се доволно големи за печатење во големини до A2+. Видео снимките ќе изгледаат професионално кога ќе ги репродуцирате на вашиот домашен HD телевизор.

Доловувајте спомени дури и кога се стемнува


Кога нивото на светлината ќе се намали, EOS 1200D ја зголемува својата чувствителност на светлина со цел вашите слики да ја задржат острината и да се намали потребата за користење на блиц. Фотографирањето со амбиентална светлина претставува одличен начин за доловување на атмосферата на одредени настани и дискретен начин за доловување на драгоцени спомени и природни изрази на лицата.

Едноставно користење за сите објекти


При снимањето фотографии со EOS 1200D, фотоапаратот ја анализира и сцената, пребарувајќи светлина, бои и присуството на движење и лица. Овие податоци се користат за подесување на најсоодветните подесувања на фотоапаратот за сцената, без разлика дали се работи за детален пејзаж или динамично движење. Вградениот водич за функции и апликацијата за поддршка ќе ви помогнат да научите повеќе за вашиот фотоапарат, кога ќе посакате.

Запознајте се со DSLR фотографирањето со помош на апликацијата EOS Companion


Користете ја апликацијата EOS Companion за да се запознаете со функциите и контролите на вашиот EOS 1200D и дознајте како различните објективи можат да ви понудат нови креативни опции и како да снимате различни објекти. Интерактивните упатства и задачи ќе ве инспирираат и ќе ви помогнат да ги развиете вашите вештини.

Ергономски дизајн што ќе сакате да го користите


Оптичкиот визир ви овозможува да ја обликувате и предвидите вашата снимка, така што секогаш ќе бидете подготвени да ги доловите чувствата на моментот. Благодарение на практичните контроли кои се инстинктивни за користење, како и големиот LCD екран од 7,5 см (3”) за прегледување на слики, ќе ви претставува задоволство да го користите EOS 1200D.

Изразете ја вашата креативна страна


Нагласете го главниот објект во фотографијата така што ќе го изолирате наспроти мека и заматена заднина - изглед кој е карактеристичен за DSLR фотографирањето. Користете некој од петте креативни филтри за да извршите лично прилагодување на вашите фотографии, меѓу кои и црно-бела зрнеста текстура, фотоапарат-играчка и ефект на рибино око.

Бидете во фокус


Задржете ја острината на објектите така што ќе ги поставите под некоја од деветте точки за фокусирање на EOS 1200D. Тие се распределени на визирот, а ви овозможуваат да го поставите објектот во средина на сликата или во некој агол, за да добиете поинтересна композиција.

Погледнете го светот преку други очи


Променете ја вашата гледна точка и снимајте различни објекти додека напредувате во фотографирањето, со обемната палета на EF и EF-S објективи од Canon. Доближете се со телефото објектив или опфатете уште повеќе од сцената со објектив за зумирање со извонредно широк агол.

Награди

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon EOS 1200D, неговите функции и можности.

18 megapixel CMOS

CMOS сензор со 18 мегапиксели

Great low light shots

Одлични снимки при слаба осветленост

Scene Intelligent Auto

Автоматско анализирање на вашата сцена и избирање на најдобрите подесувања

EOS Companion App

Верувајте му на вашиот фотоапарат и дознајте повеќе за фотографирањето со оваа бесплатна апликација

9 Point AF

Изборни AF точки за креативно обликување

Continuous shooting

Континуирано фотографирање со брзина до 3 слики во секунда

Powerful DIGIC processing

Моќна обработка со DIGIC

LCD

Голем осветлен екран за јасно прегледување

Full HD EOS Movie

Неверојатни видео снимки од 1080p

Video Snapshot

Снимајте извонредни видео снимки на едноставен начин

Creative Filters

Употребете креативни ефекти на вашите слики

BasicPlus Function

Направете поинаков изглед на вашите слики во основната зона на едноставен начин

Feature Guide

Водич за фотоапаратот кој ќе ви помага

Experiment with the EOS System

Експериментирајте со EOS системот

 • EOS 1200D куќиште

 • Заштитник за очи EF

 • Капаче за фотоапарат R-F-3

 • Широк ремен EW-300D

 • Полнач за батерии LC-E10E

 • Кабел за напојување

 • Батерија LP-E10

 • Капаче за батерија

 • Кабел за интерфејс IFC-130U

 • Комплет со упатство за користење

Апликација Canon Photo Companion

Апликација Canon Photo Companion

Нашата апликација Photo Companion е најдобриот партнер за сите корисници кои раскажуваат приказни преку видео бидејќи нуди пристап до прилагодени и професионални информации и содржини кога тоа најмногу ви е потребно, за да можете да внесете реалистичност во вашите приказни.

Откријте повеќе

Преземете ја апликацијата Canon Photo Companion од iTunes
Преземете ја апликацијата Canon Photo Companion за Android