Ново NEW

Ласерски мерач за оддалеченост

Canon PowerShot GOLF

Подобрете ги вашите вештини за голф со овој џебен ласерски мерач за оддалеченост што нуди брзи и прецизни мерења на оддалеченост и има вградена камера со стабилизација за документирање на вашата рунда.

Пронајдете го знамето. Изберете палка. Удрете го топчето.

Подобрете го изборот на палки, намалете го бројот на удари и подобрете ги вашите вештини за голф. Џебниот ласерски мерач за оддалеченост Canon PowerShot GOLF врши брзи и прецизни мерења на оддалеченоста, на сите места на теренот, а притоа ги документира вашите рунди со својата практична камера.

POWERSHOT GOLF

ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ

Дознајте за вградената технологија што ќе ви помогне да ги подобрите вашите вештини за голф.

Брзи и прецизни мерења

Canon PowerShot GOLF нуди прецизни мерења со голема брзина. Неговиот прецизен ласер и функцијата за одредување точка го нишанат најблискиот предмет доколку уредот открие повеќе предмети.

POWERSHOT GOLF
POWERSHOT GOLF

Моќен уред што се носи во џеб

Лесниот Canon PowerShot GOLF може да го држите во една рака и да го чувате во џеб додека го удирате топчето. Исто така, отпорен е на вода1 според стандардите IPX4 за да може да се користи на дождливи денови.

СИГУРНО И СТАБИЛНО

Уживајте во остар приказ на теренот за голф со технологијата за стабилизација на слика на Canon PowerShot GOLF, што функционира дури и кога го држите мерачот за оддалеченост со една рака.

Со технологија за стабилизација на слика

Без технологија за стабилизација на слика 2

Изберете ја соодветната палка

Усовршете го теренот и изберете ја совршената палка за секој удар со прецизните и сигурни мерења на оддалеченост што ги врши Canon PowerShot GOLF3. Тука спаѓаат мерења при нерамен релјеф со помош на изборниот режим за наклон.

POWERSHOT GOLF
POWERSHOT GOLF

Снимајте и подобрете се

Лесно фотографирајте, снимајте видеозаписи и водете евиденција за теренот додека играте. Камерата на Canon PowerShot GOLF го олеснува евидентирањето на вашите рунди како никогаш досега.

ПОГЛЕДНЕТЕ ПОДОБРО

Canon PowerShot GOLF ви нуди јасен приказ дури до знамето.

POWERSHOT GOLF
POWERSHOT GOLF

6X ОПТИЧКО ЗГОЛЕМУВАЊЕ

12X ЗГОЛЕМУВАЊЕ СО 2X ДИГИТАЛЕН ЗУМ 4

Извонредна оптика

Добијте стабилен, јасен и детален приказ на теренот за голф, благодарение на висококвалитетната оптика, светлиот електронски визир и технологијата за стабилизација на слика.

POWERSHOT GOLF
POWERSHOT GOLF

Почитувајте ги правилата

Следете ги правилата за натпреварување и исклучете го режимот за наклон во менито. Сината трепкачка светилка ги известува другите дека играте фер.

Спецификации

 • Функција за вибрации

  Мерачот за оддалеченост вибрира за да потврди дека е извршено мерење5

 • Одредување точка

  Се мери оддалеченоста до најблискиот предмет, доколку се откријат повеќе субјекти

 • Режим за наклон

  Мери растојание во кое е земен предвид наклонот

 • Дозволена употреба на турнири

  Режимот за наклон може да се исклучи заради усогласување со правилата

 • Камера за фотографии и видеозаписи

  Фотографии од 11 MP и Full HD-видео6

 • Водоотпорен дизајн

  IPX4-стандарди за заштита од лоши временски услови7

 • Јасен приказ

  Висококвалитетна оптика за многу остра и јасна слика

 • Зголемување

  Еквивалент на приказ до 6x (12x при користење на дигиталниот зум8)

 • Стабилизација на слика

  Оптичка стабилизација на слика за стабилен приказ

 • Брзо мерење

  Прибл. 0,8 секунди9

 • Кратко време за вклучување

  Подготвен за игра во секое време, без потреба од чекање

 • Полнење преку USB

  Практично решение со USB Type-C®10 (USB 2.0)

 • Заштеда на енергија

  Опции за автоматско исклучување на уредот и визирот

Што содржи кутијата

 • Canon PowerShot GOLF

 • Торбичка

 • Прирачници и документација

Слична дополнителна опрема

 • Дополнителна опрема

  USB-адаптер за напојување PD-E1

  USB-адаптерот за напојување PD-E1 ви овозможува да ја полните вашата камера кога сте во движење. Идеално решение со кое вашиот мерач за оддалеченост секогаш ќе биде подготвен за употреба.
 • Дополнителна опрема

  Мемориска картичка Silicon Power Superior Pro V30 од 64 GB со адаптер

  Снимајте, складирајте и префрлувајте висококвалитетни слики и видеозаписи со оваа издржлива мемориска картичка со голем капацитет од 64 GB и адаптер.
 • PowerShot_V10_Related_accessories_image_07

  Дополнителна опрема

  Кабел за интерфејс IFC-100U

  Префрлувајте фотографии и видеоснимки од вашиот фотоапарат во Mac или компјутер преку овој USB-кабел со голема брзина.
  • Кабел USB 3.1 Type C-кон-Type C
  • Должината е приближно 1 m
 • POWERSHOT GOLF

  Дополнителна опрема

  Полнач Silicon Power QM16 од 20 Watt со адаптер за различни земји

  • Полнете го вашиот уред во повеќе од 150 земји
  • Излези USB Type-A и USB Type-C за практично користење
 • CHARGER_HAMA_PD_20W_USB-C

  Дополнителна опрема

  Полнач Hama, напојување (PD) / Qualcomm®, USB-адаптер за полнење од 20 Watt

  Полнете го вашиот компатибилен уред брзо и ефикасно со овој интелигентен адаптер за напојување.
  • USB Type-C-адаптер за полнење
  • Брзо полнење, излезна моќност од 20 Watt
  • Напојување и технологија Qualcomm® Quick Charge™ 3.0
 • Дополнителна опрема

  Картичка SanDisk microSDHCTM со адаптер, 16 GB

  Чувајте ги вашите спомени и авантури на безбедно место со оваа SanDisk microSD-картичка од 16 GB што е отпорна на вода и удари.
 • Може да ве интересира и

  Дали барате нешто друго? Разгледајте ги другите палети на производи од Canon

  • Фотоапарати без огледало

   Огромен квалитет, мали димензии. Фотоапаратите за целосна слика без огледало од сериите EOS M и EOS R нудат моќ како DSLR-фотоапарат вграден во куќиште на компактен фотоапарат.

  • Компактни дигитални фотоапарати

   Палета на преносливи и сè-во-едно фотоапарати PowerShot и IXUS што содржи професионални, креативни и компактни модели па сè до фотоапарати со извонреден зум и модели од типот „насочи и фотографирај“.

  • Двогледи

   Двогледите од Canon овозможуваат приближување со врвен квалитет и избор на зумирање, отпорност на временски услови и преносливост.

  • Сите печатачи

   Од домот во канцеларијата - моќните и сигурни печатачи од Canon нудат неверојатни резултати независно какви се вашите потреби.

  1. Капакот за приклучоци мора да биде добро затворен за да се задржи водоотпорноста. Иако мерачот за оддалеченост има конструкција што е отпорна на вода, ова не значи целосна заштита од навлегување на капки вода во мерачот за оддалеченост.
  2. Сликата „Без технологија за стабилизација на слика“ има само илустративна намена, бидејќи стабилизацијата на слика не може да се исклучи.
  3. Точноста на мерењата е ±1,0 yd. (±0,91 m) на растојанија помали од 100 yd. (91 m) и ±2,0 yd. (±1,83 m) на растојанија поголеми од 100 yd. (91 m). Мерење по права линија, врз основа на стандардите за тестирање на Canon. Canon PowerShot GOLF е обичен мерач за оддалеченост и резултатите од мерењата не треба да се користат за официјални документи или слично.
  4. Помал квалитет на слика при еквивалент на прибл. 820 mm, поради дигиталниот зум.
  5. Може да се ВКЛУЧИ или ИСКЛУЧИ во менито. Не вибрира при снимање видеозаписи.
  6. 59 сек. е максималното време на снимање по видеозапис.
  7. Капакот за приклучоци мора да биде добро затворен за да се задржи водоотпорноста. Иако мерачот за оддалеченост има конструкција што е отпорна на вода, ова не значи целосна заштита од навлегување на капки вода во мерачот за оддалеченост.
  8. Помал квалитет на слика при еквивалент на прибл. 820 mm, поради дигиталниот зум.
  9. Врз основа на стандардите за тестирања на Canon.
  10. USB Type-C® и USB-C® се регистрирани заштитни знаци на USB Implementers Forum. Сите други заштитни знаци им припаѓаат на нивните соодветни сопственици.