Објективи за EOS R

Canon RF 24-105mm F4L IS USM

Спецификации

Спецификации

 • 24-105 mm

  опсег на зумирање

 • Контрола на објективот

  Прстен

 • 9 сечила

  решетка

 • 0,45 m

  0,40 m

 • Nano USM

  мотор

 • Стабилизација на сликата

  Стабилизација на слика

Детални спецификации

Оптички функции / спецификации

 • Големина на слика
  Целосна слика
 • Број на сечила на дијафрагмата
  9
 • Минимална решетка
  22
 • Минимално растојание на фокусирање (m)
  0,45
 • Максимално зголемување (x)
  0,24
 • Информации за оддалеченост
  Да
 • Стабилизација на слика OIS1
  5 чекори
 • Мотор за AF
  Nano USM

Дополнителна опрема

 • Капаче за објектив
  E-77 II
 • Сенило на објектив
  EW-83N
 • Торбичка/футрола за објектив
  LP1319
 • Зголемување со цевка за продолжување EF12 II
  Не е компатибилно
 • Зголемување со цевка за продолжување EF25 II
  Не е компатибилно
 • Компатибилност со додаток за продолжување
  Не е компатибилно
 • Друга дополнителна опрема
  -

Спецификации со додатокот за продолжување од 2x

 • Максимална решетка
  f/4

Физички спецификации

 • Дијаметар на филтер (mm)
  77
 • Макс. дијаметар x должина (mm)2
  83,5 x 107,3
 • Тежина (g)
  700

Иако објективот има конструкција што е отпорна на прав и вода, ова не значи целосна заштита од навлегување на прав или капки вода во објективот.

 1. Тестирано според стандардите CIPA
 2. Димензии на објективот кога е во вовлечена положба