Објективи за EOS R

Canon RF 24-105mm F4L IS USM

Објектив со разновиден опсег за зумирање од 24-105 mm што им нуди идеална рамнотежа помеѓу перформанси, преносливост и квалитет на слика на фотографите и снимателите.

Одличен објектив за...

 • Фотографирање портрети

  RF 24-105mm F4L IS USM е одличен за остри портрети без тресење благодарение на стабилизацијата на слика со 5 чекори. Менувајте ја брзо фокусната должина без да ја менувате експозицијата благодарение на фиксната максимална решетка f/4.

 • Фотографирање при патувања

  Висококвалитетен придружник за патување со разновидни опции и квалитет на изработка што е препознатлив за серијата L и нуди заштита од прав и влага, како и мала тежина за да го носите насекаде со вас.

 • Секојдневна креативност

  RF 24-105mm F4L IS USM е популарен избор и совршен за блогери, хобисти и ентузијасти за фотографирање. Контролниот прстен на објективот овозможува интуитивно и допирно прилагодување на поставките на фотоапаратот.

Canon Camera

Снимено со RF 24-105mm F4L IS USM

 • f/4.0
 • 1/2500
 • 1250

Извонредно флексибилен и брз објектив

RF 24-105mm F4L IS USM го олеснува креативниот процес и создава извонредни резултати. Од портрети во затворени простории до настани на отворено, опсегот за зумирање од 24-105 mm ви овозможува да добиете повеќе без да менувате објективи. Максималната решетка од f/4 е фиксна при сите поставки на зумот.

Врвните перформанси се очигледни

Асферичните и UD-елементите на објективот создаваат одлична острина која останува непроменета дури и кога фотографирате рачно при слаба осветленост, благодарение на стабилизацијата на слика од 5 чекори. Асферичните елементи на објективот ја подобруваат компензацијата за изобличувања и сферични аберации, а придонесуваат и за покомпактен дизајн.

Canon Camera

Снимено со RF 24-105mm F4L IS USM

 • f/4.0
 • 1/160
 • 8000

Задржете ја острината!

Фокусирајте прецизно и речиси бесшумно со нано USM-моторот за автоматско фокусирање. Фотографите ќе ја искористат брзината со која се добива врвна острина, а снимателите ќе добијат рамномерни и стабилни промени на фокусот благодарение на оваа современа технологија.

Canon Camera

Во секое време и на секое место

Како дел од серијата L, објективот RF 24-105mm F4L IS USM се одликува со цврста конструкција што е отпорна на лоши временски услови и инспирира самодоверба. Предниот и задниот елемент имаат слоеви од флуор за полесно чистење. Ова е навистина практичен објектив што е создаден за патување.

Спецификации

 • 24-105 mm

  опсег на зумирање

 • Контрола на објективот

  Прстен

 • 9 сечила

  решетка

 • 0,45 m

  0,40 m

 • Nano USM

  мотор

 • Стабилизација на сликата

  Стабилизација на слика

RF24-105mm-f-4L-IS-USM
RF24-105mm-f-4L-IS-USM

Што содржи кутијата

Што содржи кутијата во која се испорачува RF 24-105mm F4L IS USM

 • RF 24-105mm F4L IS USM

 • Капаче за објектив E-77 II

 • Капаче за заштита од прав за објективи D1

 • Сенило EW-83N

 • Мека футрола со затегнување со врвка LP1319

Раце кои држат фотоапарат EOS R од Canon и објектив RF 24-105mm F4-7.1 IS STM од Canon.

Можеме ли да ви помогнеме да го изберете вашиот следен објектив?

Нашата алатка за избирање објективи ќе ви ја прикаже целата наша палета на објективи и ќе ви помогне да го пронајдете објективот кој совршено ќе ви одговара вам и на вашиот фотоапарат EOS.

Во рацете на професионалците

Погледнете што може да направи системот EOS R во рацете на професионалните фотографи и сниматели.

Дополнителна опрема за објективи

 • Дополнителна опрема за објективи

  Заштитен филтер за објектив од 77 mm

  Ги заштитува предните елементи на објективите од нечистотии и оштетувања. Одговара на објективи со навој на филтри од 77 mm.

Поврзани производи

Широкоаголни објективи

Добијте пошироко видно поле и опфатете повеќе во кадарот со нашата палета на широкоаголни објективи.