Објективи за DSLR

Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM

USM објектив за зумирање за општа намена со стабилизација на слика, кој е идеален за фотографирање за време на патувањата.

Придобивки

 • Извонреден опсег на зумирање кај сите тела со монтиран EF-S

 • Врвен квалитет на слика

 • Лесен и компактен

 • Стабилизатор на слика - компензација до 3 запирања

 • Речиси бесшумно USM AF

 • Super Spectra слоеви

 • Бленда со кружен отвор

 • Изборен ексклузивен покривач на објектив

Детални карактеристики

 • Повеќенаменски објектив со IS

  EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM овозможува ефективен опсег на фокалната должина од приближно 27-136mm во 35mm формат. Тоа овозможува голем број опции за обликување на кадарот, поради што овој објектив е совршен за секаква намена, како и за изразување на вашата креативност во огромен опсег на ситуации за фотографирање.

 • Лесен и брз

  Малата големина и малата тежина на EF-S 17-85mm f/4-5,6 IS USM го прават идеален за брзо фотографирање при движење и патување, бидејќи не е практично да носите тешка торба со опрема насекаде. Неговиот прстенест USM работи во согласност со EOS фотоапаратите со EF-S приклучок за да обезбеди неверојатно брзо и прецизно автоматско фокусирање и предвидливо следење - со преминување преку параметрите на постојаниот рачен фокус кое е достапно во секое време.

 • Движете се стабилно

  Технологијата на стабилизатор на слика компензира за полни три запирања, давајќи му на објективот ефективна максимална бленда од f1.4-2.0; одлично за фотографирање кога апаратот се држи во рака и при слабо светло.

 • Дизајниран за дигитално фотографирање

  Специјално дизајниран за дигитално фотографирање, објективот содржи специјално обликувани елементи и Super Spectra слоеви за елиминирање на привидните облици и одблесоците, кои можат да се појават како резултат на рефлектираната светлина од сензорите на фотоапаратите. Изборниот ексклузивен покривач на објективот може дополнително да ја намали појавата на блескањето.

 • Заматување на заднината

  Циркуларната бленда овозможува задоволувачко замаглување на позадината при сликање со широка бленда, што е идеално за креирање чувство на длабочина и за издвојување на предметот или моделот од позадината.

Галерија со примероци

Погледни галерија

Слична дополнителна опрема

 • Дополнителна опрема за објективи

  Продолжителна цевка EF 12 II

  Кога се користи со одредени објективи, оваа продолжителна цевка од 12 mm овозможува фокусирање на многу помало растојание.

 • Дополнителна опрема за објективи

  Продолжителна цевка EF 25 II

  Кога се користи со одредени објективи, оваа продолжителна цевка од 25 mm овозможува фокусирање на многу помало растојание.

 • Дополнителна опрема за објективи

  Сенило за објектив EW-72

  Спречете ја залутаната светлина да навлезе во објективот, за да не ги уништите фотографиите со несакани одблесоци.
 • Дополнителна опрема за објективи

  Lens Cap E-67II

  Заштитете го вашиот објектив од Canon кога не го користите.
 • Дополнителна опрема за објективи

  Капаче за објектив за заштита од прав E

  Заштитете го вашиот објектив од Canon кога не го користите.
 • Дополнителна опрема за објективи

  Филтер за кружно поларизирање PL-C B од 67 mm

  Филтер за поларизација за објективи со дијаметар на навојот на филтерот од 67 mm.
 • Дополнителна опрема за објективи

  Заштитен филтер за објектив од 67 mm

  Ги заштитува предните елементи на објективите од нечистотии и оштетувања. Одговара на објективи со навој на филтри од 67 mm.
 • Дополнителна опрема за објективи

  Мека торбичка за објектив LP1016

  Заштитна мека торбичка за одредени EF објективи.
 • Дополнителна опрема за објективи

  Macrolite Adapter 67

  Ви овозможува да ги користите блицовите Macro Twin Lite и Macro Ring Lite од Canon со објективи чиј дијаметар на навојот на филтерот изнесува 67 mm.