Објективи RF

Canon RF 100-500MM F4.5-7.1 L IS USM Спецификации

Спецификации

 • Фокусна должина од 100-500 mm

  За извонреден телефото опсег и разновидна примена

 • Стабилизација на слика со 5 чекори

  За врвна контрола при рачно користење, дури и при слаба осветленост

 • Super UD-елементи и UD-елементи

  За исклучително остри слики

 • Два Nano USM-мотори

  За рамномерно, брзо и речиси бесшумно ракување

 • Слој за заштита од топлина

  За доследно функционирање при високи температури

 • ASC (сферичен воздушен слој)

  Спречува одблесоци и отсјај

 • Контролен прстен на објективот

  За дополнителна контрола врз ISO, решетката и брзината на блендата

Детални спецификации

Оптички функции / спецификации

 • Големина на слика
  Целосна слика

Дополнителна опрема

 • Капаче за објектив
  Капаче за додатоци за продолжување RF
 • Торбичка/футрола за објектив
  LP811
 • Компатибилност со додаток за продолжување
  Не е компатибилно

Физички спецификации

 • Отпорност на прав/влага
  Да 1
 • Макс. дијаметар x должина (mm)2
  71,2 x 20,3
 • Тежина (g)
  225
 1. Објективите со отпорност на прав/влага се опремени со гумен прстен на лежиштето за монтирање на објективот, кој може да предизвика мало абење на лежиштето на фотоапаратот. Ова нема никакво влијание врз перформансите на објективот или на фотоапаратот.
 2. Димензии на објективот кога е во вовлечена положба