Објективи RF

Canon RF 600mm F11 IS STM

Посегнете за да го снимите вашиот свет со објектив за целосна слика со извонреден телефото опсег до 600 mm што е лесен, моќен и совршен за фотографирање далечни субјекти со прекрасни детали.

ПОЗИЦИОНИРАЊЕ НА ПРОИЗВОДОТ

RF 600mm F11 IS STM од Canon на дело

Погледнете го видеозаписот за да дознаете повеќе за овој моќен телефото објектив.

Неверојатно компактен објектив со извонреден телефото дострел

Револуционерен објектив со извонреден телефото опсег што е компактен, лесен и идеален за фотографирање диви животни, патувања, сафари и многу повеќе.

 • ЖАНР

  Одличен објектив за патувања

  Малата тежина и огромниот дострел се погодни за патувањата.

 • ЖАНР

  Одличен објектив за фотографирање диви животни

  Доближете се како никогаш досега до вашите омилени диви животни, каде и да сте.

 • ЖАНР

  Одличен објектив за фотографирање движења

  Исполнете го кадарот со омилениот спорт за неверојатен впечаток.

Доближете се до далечните субјекти без напор

Доближете се до секојдневните случувања и исполнете го кадарот со дивите животни во домашната градина или покрај патот за да добиете слики со врвни детали и привлечен изглед.

Canon Camera
Canon Camera

Остри слики без тресење на фотоапаратот

Со оптичката стабилизација на слика со 5 чекори може да снимате остри слики при извонреден телефото опсег и видеоснимки без статив.

Револуционерна тежина и големина

Благодарение на приклучокот RF, решетката F11 и оптиката за дисперзија на светлина, објективот е долг само 199,5 mm кога е вовлечен и тежи само 930 g.

Canon Camera
Canon Camera

Фокусирајте рамномерно и тивко

Моторот STM овозможува рамномерен и тивок AF, а прстенот за контрола на објективот нуди интуитивна контрола врз поставките. Создавајте пријатен ефект на дефокусирање со помош на решетката од F11 без сечила.

Извонреден телефото опсег за сите

Неверојатно конкурентна цена ќе им овозможи на сите ентузијасти да си набават извонреден телефото објектив со моќна стабилизација и автоматски фокус.

Canon Camera

Спецификации

 • 600 mm

  Извонреден телефото опсег

 • Стабилизација на слика со 5 чекори

  Моќна стабилизација на сликата

 • STM-мотор

  Брз за фотографии, рамномерен за видеозаписи

 • Компактна големина

  199,5 mm кога е вовлечен

 • Контролен прстен за објективот

  За директна контрола на поставките Tv/компензација на експозицијата/ISO

Што содржи кутијата

Сè што ви е потребно за да добиете телефото опсег за вашиот фотоапарат без огледало со сензор за целосна слика

 • RF 600mm F11 IS STM

 • Предно капаче за објектив

 • Задно капаче за објектив

 • Комплет со упатство за користење

Раце кои држат фотоапарат EOS R од Canon и објектив RF 24-105mm F4-7.1 IS STM од Canon.

Можеме ли да ви помогнеме да го изберете вашиот следен објектив?

Нашата алатка за избирање објективи ќе ви ја прикаже целата наша палета на објективи и ќе ви помогне да го пронајдете објективот кој совршено ќе ви одговара вам и на вашиот фотоапарат EOS.

Слични производи

Телефото објективи

Телефото објективите ви овозможуваат да фотографирате спорт, диви животни или настани од далечина, без да ги попречувате случувањата. Разгледајте ги телефото објективите од Canon и ослободете ја вашата креативност.
Дознајте повеќе