RF 24-240mm on cruise
Blank-Rect Image

Canon RF 24-240MM F4-6.3 IS USM

Пренослив објектив со зум до 10x со разновидна примена што е наменет за системот EOS R и е идеален за сите прилики, почнувајќи од широкоаголни пејзажи па сè до портрети, спорт и диви животни.

Еден објектив, десет пати поголема креативност

Овој објектив со зум до 10x за системот EOS R е совршен доколку сакате да носите само еден објектив со вас. Уживајте во разновидна примена, квалитет на слика со формат за целосна слика и сите други технички напредоци на системот EOS R. Извонреден за креативни слики при патувања.

Погледни целосни спецификации

One lens, ten times the creativity

Фотографирајте со еден објектив

Зголемете ја креативноста со објектив со зум до 10x наменет за фотоапарати за целосна слика. Снимајте сè со еден објектив - од големи пејзажи до моќни портрети и фотографии од движења што го исполнуваат кадарот.

richard walch using RF 24-240mm mountain background

Бидете подвижни и спонтани

Откријте ја слободата што ја нуди фотографирањето со еден повеќенаменски објектив. RF 24-240MM F4-6.3 IS USM ви ги нуди сите фокусни должини што ќе ви бидат потребни, а тежи само 750 g. Совршен за патување.

RF 24-240MM travel flatlay
boat rainbow mountain RF 24-240mm richard walch

Квалитет на слика со формат за целосна слика

Добијте формат за целосна слика со врвен квалитет низ целиот опсег на зумирање до 10x. Стабилизацијата на слика нуди неверојатно остри резултати при слаба осветленост и големи фокусни должини.

Брзо и флексибилно фокусирање

AF е брз и тивок - идеален за фотографирање диви животни. При снимање видеоснимки, RF 24-240MM F4-6.3 IS USM фокусира уште порамномерно за да добиете ефекти со промени на фокусот со професионален изглед.

Стандарден RF-објектив

Системот EOS R нуди извонредни перформанси, брз фокус низ речиси целиот кадар и вградена дигитална оптимизација на објективот. Прстенот за контрола на објективот може да се приспособи кон вашите потреби.

control ring RF 24-240mm richard walch

Спецификации

Разновиден опсег на зумирање до 10x

Фокусни должини од 24-240 mm

Речиси бесшумно фокусирање со Nano USM

Брзо фотографирање; рамномерно снимање

Стабилизација на слика со пет чекори

Спречува заматување предизвикано од тресењето на фотоапаратот

Тежи само 750 g

Пренослив и лесен дизајн

Кружен отвор на блендата со седум сечила

За рамномерно и природно дефокусирање

Голем прстен за зумирање со опција за заклучување

Може да се врти до 100˚

Контрола на решетката во чекори од 1/8 без звуци на кликнување

При снимање видеоснимки

Прилагодлив прстен за контрола

Се приспособува кон начинот на кој работите

Погледнете ги сите спецификации

specs
RF 24-240mm WITB

Што содржи кутијата

Објектив RF 24-240MM F4-6.3 IS USM

Капаче за објектив E-72II

Капаче за заштита од прав за објективи RF

Комплет со упатство за користење (Европа)

Во рацете на професионалните

Дознајте какви перформанси нуди RF 24-240MM од Canon во различни ситуации за фотографирање кога е во рацете на професионалците од Canon.

Погледнете ги сите написи

Дополнителна опрема за објективи

Подобрете ја вашата перспектива со дополнителна опрема за објективи од Canon. Нашата палета на капачиња за објективи, торбички и футроли ги заштитуваат вашите објективи кога не ги користите. Ви нудиме сенила за објективи и филтри за објективи што се специјално дизајнирани за заштита и полесна работа на вашите објективи во различни услови за работа, како на пр., заштита од одбиена светлина или полесно доловување на природата одблиску.

Дознајте повеќе

canon eos rp lens accessories

Поврзани производи

Wide Angle Lens

Широкоаголни објективи

Добијте пошироко видно поле и опфатете повеќе во кадарот со нашата палета на широкоаголни објективи.

Дознајте повеќе

Telephoto lens range packshots

Телефото објективи

Телефото објективите ви овозможуваат да фотографирате спорт, диви животни или настани од далечина, без да ги попречувате случувањата. Разгледајте ги телефото објективите од Canon и ослободете ја вашата креативност.

Дознајте повеќе