Објективи RF

Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM

Спецификации

Спецификации

 • F 2,8

  За врвни перформанси при слаба осветленост и мала длабочина на полето

 • Стабилизација на слика со 5 чекори

  Извонредна стабилност при најмали нивоа на светлина

 • Асферични и UD елементи

  За исклучително остри слики

 • Два Nano USM-мотори

  За рамномерно, брзо и бесшумно континуирано фокусирање

 • Компактен и лесен

  Мал дизајн што заштедува простор и нуди одлична преносливост

 • Контролен прстен за објективот

  За дополнителна контрола врз ISO, решетката и блендата

Детални спецификации

Оптички функции / спецификации

 • Големина на слика
  Целосна слика
 • Број на сечила на дијафрагмата
  9
 • Минимална решетка
  32
 • Минимално растојание на фокусирање (m)
  0,70
 • Максимално зголемување (x)
  0,23x
 • Информации за оддалеченост
  Да
 • Стабилизација на слика OIS1
  5
 • Мотор за AF
  Два Nano USM-мотори 2

Дополнителна опрема

 • Капаче за објектив
  E-77 II
 • Сенило на објектив
  ET-83F ( WIII)
 • Торбичка/футрола за објектив
  LP1424
 • Компатибилност со додаток за продолжување
  Некомпатибилен
 • Друга дополнителна опрема
  ПРСТЕН ЗА МОНТИРАЊЕ СТАТИВ E (WIII) (вклучен)

Физички спецификации

 • Отпорност на прав/влага
  Да
 • Дијаметар на филтер (mm)
  77
 • Макс. дијаметар x должина (mm)3
  89,9 x 146
 • Тежина (g)
  1070

Иако објективот има конструкција што е отпорна на прав и вода, ова не значи целосна заштита од навлегување на прав или капки вода во објективот.

 1. Тестирано според стандардите CIPA
 2. Објективите со отпорност на прав/влага се опремени со гумен прстен на лежиштето за монтирање на објективот, кој може да предизвика мало абење на лежиштето на фотоапаратот. Ова нема никакво влијание врз перформансите на објективот или на фотоапаратот.
 3. Димензии на објективот кога е во вовлечена положба