HERO IMAGE
Blank-Rect Image

Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM

Снимајте го светот околу вас со неверојатна флексибилност и квалитет со помош на неверојатно компактен телефото објектив со F2,8 што нуди стабилизација на слика во 5 чекори за да ви овозможи одлични резултати при рачно фотографирање, фокусирање на пократко растојание до 0,7 m и најбрз AF досега.

Галерија

Беспрекорен дизајн со неверојатен квалитет на слика

Телефото објективот со F2,8 и високи перформанси е третиот член од триото на неопходни RF-објективи од Canon што нуди врвен квалитет на слика и има компактно куќиште што е дизајнирано да работи во секакви услови.

Features & Benefits
Beautifully discreet with hidden powers

Исклучително дискретен, со скриени моќи

Погледнете како наградуваниот фотограф Matthew Joseph за реклами и животен стил се запознава со извонредните перформанси на објективот RF со зум од 70-200 mm и неговата можност за работа во речиси потполна тишина со револуционерна прецизност за фокусирање и при снимање и при фотографирање.

Погледни видеозапис

Одличен објектив за…

A practical, general purpose professional

Практичен професионален објектив за општа намена

Неопходен објектив за работа со фиксна решетка од F2,8 низ целиот опсег на фокусни должини од 70-200 mm - овој објектив за зумирање е совршен за патувања, диви животни, вести и спорт.

Assured, responsive performance

Сигурни перформанси со брз одзив

За прв пат во објектив од Canon се вградени два Nano USM-мотори што нудат неверојатни нивоа на брзо и бесшумно континуирано фотографирање и што се совршени и за фотографии и за видеозаписи.

Superb L-series optical quality

Оптика со врвен квалитет од серијата L

Објективот за зумирање започнува нова ера на перформанси кај објективите, со стабилизација на слика во 5 чекори, решетка со 9 сечила, асферични и Super UD-елементи и SWC и Super Spectra-слоеви.

Advanced L-series construction

Напредна конструкција од серијата L

Овој објектив од серијата L се одликува со заштита од лоши временски услови и слоеви од флуор за заштита од прав и вода, како и со боја што е отпорна на топлина и спречува прекумерно загревање на објективот во топли услови.

Реализирајте ја вашата креативна визија

Системот EOS R ги наследува сите придобивки од системот EOS како и од својата палета објективи, нуди целосна компатибилност со постоечките објективи EF и EF-S преку адаптери, како и со палетата на блицови и дополнителна опрема Speedlite.

Дознајте повеќе

Спецификации

F 2,8

За врвни перформанси при слаба осветленост и мала длабочина на полето

Стабилизација на слика со 5 чекори

Извонредна стабилност при најмали нивоа на светлина

Асферични и UD елементи

За исклучително остри слики

Два Nano USM-мотори

За рамномерно, брзо и бесшумно континуирано фокусирање

Компактен и лесен

Мал дизајн што заштедува простор и нуди одлична преносливост

Контролен прстен за објективот

За дополнителна контрола врз ISO, решетката и блендата

Погледнете ги сите спецификации

Specification-Icons - Header Image
main image

Што содржи кутијата

RF 70-200MM F2.8L IS USM

Сенило за објектив ET-83F (WIII)

Торбичка за објектив 1424 мека торбичка со врвка

Капаче за објектив E-77 II

Прстен за монтирање статив E (WIII)

Во рацете на професионалците...

Дознајте како компанијата Canon ја заслужува својата репутација за неверојатни иновации и квалитет на слика и прочитајте повеќе за начинот на кој професионалците низ целиот свет ги користат нејзините фотоапарати и објективи.

Прочитајте повеќе
Telephoto lens range packshots

Телефото објективи

Телефото објективите ви овозможуваат да фотографирате спорт, диви животни или настани од далечина, без да ги попречувате случувањата. Разгледајте ги телефото објективите од Canon и ослободете ја вашата креативност.

Дознајте повеќе

Слични производи

Награди