Печатачи за во домот

Canon Серија PIXMA MG3050

Сè-во-едно печатач во боја со можност за поврзување преку Wi-Fi и Cloud функции кој е одличен за домашни корисници.

Придобивки

 • Копирање, печатење и скенирање со достапен сè-во-едно уред со Wi-Fi

 • Поврзете се со вашиот паметен телефон или таблет-уред со апликацијата Canon PRINT

 • Печатете од вашите омилени Cloud услуги

 • Печатете повеќе страници за вашите пари со изборните XL мастила

 • Бидете креативни со Easy-PhotoPrint+

Детални карактеристики

 • Едноставно печатење, скенирање и копирање во домот

  Зачекорете во безжичен свет со PIXMA серија MG3050 од Canon - сè-во-едно уред со разновидни опции за печатење, скенирање и копирање документи на брз и едноставен начин. Создаден за сите ваши секојдневни потреби за печатење, од документи со многу текст до фотографии во боја, овој повеќефункционален печатач со Wi-Fi има компактен дизајн соодветен за поставување на маса.

 • Печатете од вашиот паметен телефон, таблет-уред или фотоапарат

  Поддршката за Google Cloud Print и апликацијата Canon PRINT за iOS и Android овозможува печатење и скенирање од мобилни уреди. Исто така, можете да печатите безжично од вашиот фотоапарат компатибилен со WLAN PictBridge, а режимот на пристапна точка им овозможува на корисниците на мобилни уреди да се поврзат со печатачот дури и без Wi-Fi мрежа.

 • Печатење од мобилни уреди и печатење преку Cloud

  Кога користите PIXMA Cloud Link, пристапувајќи преку апликацијата Canon PRINT, можете да печатите од популарните социјални мрежи и Cloud услуги како Facebook, Instagram, Google Drive, Dropbox, OneDrive и многу повеќе.

 • Намалете ги трошоците за печатење

  PIXMA серија MG3050 не создава огромни трошоци. Користете ги изборните XL картриџи за мастило со голем капацитет од Canon и заштедете до 30% по страница во споредба со нивните стандардни еквиваленти.

 • Бидете креативни

  Организирајте ги и печатете ги вашите фотографии на едноставен начин со апликацијата My Image Garden. Easy-PhotoPrint+ ви овозможува да дизајнирате и печатите честитки, колажи со фотографии и многу повеќе, користејќи слики од вашиот таблет-уред, компјутер или омилена Cloud услуга.

 • Врвен квалитет на печатење

  Остар текст и прекрасни фотографии. Користејќи мастила со живописни бои и црн пигмент, системот на картриџи FINE на PIXMA серија MG3050 создава документи со остар текст и висококвалитетни слики и во боја и во црно-бело.

 • Поддршка за квадратна хартија

  Дали сакате да фотографирате квадратни фотографии? Тоа е едноставно со поддршката за квадратни медиуми и новата фотохартија Plus Glossy II од 13x13cm (5”x5”) од Canon, заедно со стандардната поддршка за A4, A5, B5, пликови и писма.

Спецификации

 • Безжично користење и споделување

 • Апликација Canon PRINT

 • Изборни мастила за голема потрошувачка

 • Печатете директно од Cloud

 • Поддршка за квадратни медиуми

 • Практична и едноставна замена

 • Се вклучува кога ќе започнете да печатите

Што содржи кутијата

 • Сè-во-едно печатач - PIXMA серија MG3050

 • FINE картриџи

 • Кабел за напојување

 • CD диск за поставување (CD само за Windows – драјверите за Mac се достапни на интернет)

 • Упатства и други документи