Hero Image

4K фотоапарати од Canon

Дознајте за моќта и разновидните опции што ги нуди палетата на 4K фотоапарати од Canon.

Што е 4K?

Повеќе детали и повеќе простор за раскажување на вашата приказна. Благодарение на најсовремените CMOS-сензори на Canon, 4K-видеозаписите ги доловуваат вашите спомени со најживописни бои досега. Четири пати поголемата резолуција од Full HD-сликите им овозможува да ги прикажат најмалите детали од вашите спомени и да ви обезбедат поголема флексибилност за уредување на вашите приказни. Видеоснимките со 4K Ultra High Definition се моќен и флексибилен следен чекор во начинот на кој раскажувате приказни.

4K и Full HD

4K-видео - познато и како 4K UHD - нуди 4 пати поголема резолуција од Full HD со 1080p, односно 3840x2160 пиксели или DCI 4095 x 2160 пиксели на некои фотоапарати. Тоа значи дека со видеоснимките во 4K ќе снимате прекрасни и многу пореалистични детали во споредба со видеоснимките во Full HD.

4K and Full HD

Повеќе за 4K од Canon

Практичноста и преносливоста на PowerShot SX740 од Canon го прават идеален за снимање семејни спомени. Забавната флексибилност на фотоапаратот без огледало M50 од Canon и нашата палета на објективи го прават идеален за видео блогерство. Моќниот и брз EOS R5 од Canon е совршен додаток во опремата на сите амбициозни сниматели. Фотоапаратите од Canon што снимаат во 4K можат да снимаат и во Full HD за да можете да изберете резолуција за видео што ќе биде соодветна за секој креативен проект. во Full HD за да можете да изберете резолуција за видео што ќе биде соодветна за секој креативен проект.

4K and Full HD

Раскажете ја вашата приказна

Со 4K добивате поголема креативна слобода за зумирање, поместување и отсекување на снимениот материјал до 200% и притоа да добиете видеоснимки со Full HD резолуција - идеално за ентузијастите за снимање кои снимаат филмови и креативни видеозаписи.

Tell your best story

Што треба да земете предвид при избирање 4K

4K видеоснимките содржат повеќе податоци, што значи дека за истиот временски период на снимање ќе ви бидат потребни поголеми мемориски картички со големи брзини на пренос и побрза интернет врска за проследување. За да складирате дополнителни податоци додека снимате во 4K може да биде потребен поголем хард диск, а за снимањето во 4K се препорачува и да имате помоќен компјутер за непречено уредување. Датотеките со Full HD резолуција се помали и се идеални за лесно префрлување и проследување содржини на интернет.

Considerations when chossing 4K

Нашите најпопуларни 4K-производи

Соодветен фотоапарат за соодветна задача: разгледајте ги најпопуларните 4K-фотоапарати во нашата палета.

Потребна ви е помош во пронаоѓањето фотоапарат?

Употребете го нашиот избирач на фотоапарати и најдете го совршениот фотоапарат за вас.

Пронајди го мојот фотоапарат

Фотоапарат од Canon во раце

Може да ве интересира и...

Добијте инспирација, пријавете се веднаш

Не пропуштајте ги никогаш најновите понуди од Canon, совети и водичи, вести и покани за локални настани.

Пријавете се веднаш