hero

Фотоапарати без огледало

Canon EOS R100

Создајте совршени спомени во извонреден квалитет со интуитивниот фотоапарат EOS R што е секогаш подготвен.

FOR LIFE’S MOST PRECIOUS MEMORIES

Овековечете ги вашите спомени на соодветен начин со овој уред што е од суштинско значење за модерното време. EOS R100 се одликува моќни функции во компактно куќиште и се комбинира со различни објективи за да постигне одличен квалитет на слика и видеозаписи.

МОЌНИОТ КВАЛИТЕТ ШТО ГО ЗАСЛУЖУВААТ ВАШИТЕ СПОМЕНИ

Без разлика на тоа дали сакате да зачувате семеен настан или да доловите одмор, создајте спомени што ќе траат цел живот во одличен квалитет на слика и видеозаписи.

EOS R100

Доловете спомени што ќе траат цел живот

Доловете ги најважните спомени без напор, во извонредни детали: големиот APS-C-сензор за слика за обработка на слика од 24,1 MP обезбедува подобри перформанси за собирање светлина и поголема контрола над длабочината на полето.

EOS R100
EOS R100

Веднаш споделувајте спомени

EOS R100

Поголем сензор

Добијте вистинска длабочина на поле со сензор што е 4 пати поголем од водечки паметен телефон. Не се потребни трикови за да постигнете заматување на заднина и креативни ефекти на фотоапаратот.

ДОЛОВЕТЕ ГО МОМЕНТОТ

Бидете во фокус и уживајте во неверојатно голема прецизност како професионалец. EOS R100 ја открива личноста во кадарот за да го долови моментот штом ќе се случи, благодарение на автоматскиот фокус Dual Pixel CMOS и континуирано фотографирање.1

БИДЕТЕ КРЕАТИВНИ, БЕЗ НАПОР

Со практичните менија со упатства и режимот за креативна помош, не мора да бидете експерт за да ја добиете сликата што ја сакате и да ги постигнете посакуваните ефекти.

БИДЕТЕ ПОВРЗАНИ

Поврзете го EOS R100 со вашиот паметен телефон со помош на апликацијата Camera Connect за автоматски да ги преземете вашите фотографии и видеозаписи. Споделувањето на вашите спомени со семејството и пријателите, складирањето на Cloud и печатењето на вашите фотографии никогаш не било полесно.

automatic-image-transfer

Автоматско префрлување слики

Поставете го автоматското префрлување слики за беспрекорно поврзување: вашите фотографии и видеозаписи ќе се појават во библиотеката на вашиот телефон набрзо по снимањето.

ФОТОГРАФИРАЈТЕ И СНИМАЈТЕ ДАЛЕЧИНСКИ

Доживејте лесно далечинско фотографирање од вашиот телефон, благодарение на беспрекорното поврзување со Bluetooth®2 и Wi-Fi.

_sample-gallery

ПРОШИРЕТЕ ЈА ВАШАТА ВИЗИЈА

Комбинирајте го EOS R100 со широка палета на висококвалитетни објективи и уживајте во флексибилноста за да го добиете посакуваниот изглед во секоја ситуација. Снимајте уште пошироко за да доловите сликовити пејзажи или за да се приближите до случувањата: можностите се бесконечни.

ЗЕМЕТЕ ГО И ТРГНЕТЕ

Компактен и лесен, EOS R100 е доволно мал за да се носи каде и да сакате да одите и секогаш да биде подготвен.

grab-and-go

ФОТОГРАФИРАНО СО EOS R100

Снимено во исклучителен квалитет за да се зачува чувството

Што содржи кутијата

Сѐ што ви е потребно за да ги доловите и овековечите специјалните семејни моменти.

 • Куќиште EOS R100

 • RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

 • Ремен

 • Капаче за фотоапаратот

 • Полнач LC-E17E

 • Батерија LP-E17

 • Капак за батерија

 • Кабел за напојување

 • Упатство за користење

СЛИЧНИ НАПИСИ

Разгледајте ги нашите написи и водичи за инспирација и практични совети.

СЛИЧНА ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА

Комбинирајте со палета на објективи и дополнителна опрема и развијте ги своите вештини за фотографирање.

 • Дополнителна опрема

  Насочувачки стерео микрофон DM 100

  Снимајте одличен звук без напор со мал стерео микрофон што се приклучува едноставно и секогаш е подготвен за снимање.
 • EOS R8

  Дополнителна опрема

  Батерија LP-E17

  Оригинална резервна батерија или оригинална батерија за замена од Canon за вашиот компатибилен фотоапарат
 • Стандарден објектив

  RF 50mm F1.8 STM

  Компактен, тивок и лесен примарен RF-објектив од 50 mm, со широка решетка од f/1,8, што е совршен за реализирање на вашата креативна замисла.
 • Објективи RF-S

  RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM

  Зумирајте со овој лесен објектив со повеќенаменски телефото зум и APS-C-сензор и откријте нова димензија за фотографирање патувања, спорт, семејства и домашни миленичиња.
 • Објективи RF-S

  RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

  APS-C-објектив од серијата EOS R со опсег на зумирање од широк агол до телефото што е совршен за фотографирање патувања, диви животни, спорт и животен стил.
 • СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

  Друга дополнителна опрема, објективи и фотоапарати што можеби ќе ве заинтересираат.

  Може да ве интересира и

  Дознајте како да ги направите следните чекори во фотографирањето и снимањето видеозаписи.

  1. Кога користите континуирано фотографирање во режим на бесшумна бленда, се применува 12-битна A/D конверзија на RAW-датотеки
  2. Bluetooth® и Wi-Fi® се регистрирани заштитни знаци. Сите други заштитни знаци им припаѓаат на нивните соодветни сопственици
  3. RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE и RF 85mm F1.2L USM DS не се компатибилни
  4. Можат да се снимаат само JPEG-датотеки во Режимот за креативни филтри
  5. Bluetooth® и Wi-Fi® се регистрирани заштитни знаци. Сите други заштитни знаци им припаѓаат на нивните соодветни сопственици.
  6. RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE и RF 85mm F1.2L USM DS не се компатибилни