Извонреден телефото објектив

Canon RF 600mm F4L IS USM

Извонредниот телефото објектив со водечка преносливост и високи перформанси, RF 600mm F4L IS USM, ви овозможува да бидете во центарот на случувањата. Тој е идеален за фотографирање спортови и диви животни кога ви е потребен најдобриот квалитет на слика.

Спецификации

 • Голем максимален отвор на блендата од f/4

  За извонредни перформанси при слаба осветленост и контрола врз длабочината на полето

 • Стабилизација на слика

  Нуди 5,5 чекори на заштита од заматување на сликата поради тресење на фотоапаратот1, за неверојатно остри резултати при слаба осветленост

 • AF со двојно напојување

  Комбинацијата од прстенест USM-мотор за фокусирање со двојно напојување, процесор со голема брзина и оптимизирани алгоритми за AF овозможува брзо и тивко фокусирање

 • Флуоритно стакло

  Објективот RF 600mm F4L IS USM има флуоритно стакло во неговата конструкција за поголема резолуција и контраст на сликата

 • ASC-слоеви

  Дури и во услови со лошо осветлување, одблесоците и отсјајот се сведуваат на минимум преку нашата технологија на сферичен воздушен слој

 • Рачно фокусирање со променлива брзина

  Достапни се три брзини за рачен фокус за прецизна контрола. Постојаното рачно фокусирање ви овозможува да вршите прилагодувања без промена на режимот за фокусирање

 • Однапред поставени параметри за фокусирање

  Зачувајте два однапред поставени параметри за фокус за брзо повикување, што ќе ви заштеди време кога треба да реагирате брзо и ќе ви овозможи да го промените фокусот при снимање видео

 • Стандарден RF-приклучок

  Објективот RF 600mm F4L IS USM се прикачува директно на фотоапаратот од серијата EOS R без адаптер, овозможувајќи ви да го искористите неговиот напреден квалитет на слика

Што содржи кутијата

Сè што ви е потребно за доловување прекрасни детали додека патувате - додајте само мемориска картичка и торбичка за фотоапарати

 • RF 600mm F4L IS USM

 • Капаче за заштита од прав за објективи RF

 • Држач за внатрешен филтер на навртување 52 (WIII) со заштитен филтер од 52 mm

 • Капаче за објектив E-185C

 • Сенило за објектив ET-160 (WIII)

 • Мека торбичка за објектив LS600

 • Широк ремен за објектив B

 • Упатство за користење

Слични производи

 • Фотоапарати без огледало

  EOS R5

  Променете ја вашата перспектива за фотоапаратите без огледало. Беспрекорните перформанси на EOS R5 ќе го подобрат начинот на кој фотографирате и снимате.

 • Објективи RF

  RF 600mm F11 IS STM

  Револуционерен објектив со извонреден телефото опсег што е компактен, лесен и идеален за фотографирање диви животни, патувања и сафари или фотографирање возови.

 • Извонреден телефото објектив

  RF 400mm F2.8L IS USM

  Овој извонреден телефото објектив со RF-приклучок е моќен и пренослив со неверојатен квалитет на слика што е идеален за фотографите за диви животни, акција и спорт.

 1. Во согласност со стандардите за тестирање CIPA