Објективи за DSLR

Canon EF 70-200mm f/2.8L IS III USM

Овој објектив им е омилен на професионалните фотографи: брз, флексибилен и создаден за секаква намена.

 • Уживајте во дополнителна креативна контрола

  Максималната решетка f/2,8 на објективот овозможува лесно издвојување на остро фокусирани објекти наспроти рамномерно заматена заднина.

 • Слаба осветленост? Нема проблем

  Стабилизацијата на слика со 3,5 чекори нуди заштита од тресење на фотоапаратот. Брзата решетка f/2,8 пропушта двојно повеќе светлина од објективите со f/4

 • Врвен квалитет на слика

  Флуоритот и UD-оптиката овозможуваат создавање на висок контраст и одлична резолуција. Подобрените слоеви на објективот спречуваат одблесоци и отсјај.

 • Изработен според строги стандарди

  Заштитните заптивки нудат заштита од прав и влага, а предните и задните елементи со слој од флуор можат лесно да се чистат.

 • Брз и речиси нечуен автоматски фокус

  Прстенестиот USM мотор фокусира со неверојатна брзина. Прилагодувајте ги параметрите рачно во секое време со вртење на прстенот за фокусирање.

Спецификации

 • Разновиден опсег на зумирање од 70-200 mm

 • Стабилизација на слика со 3,5 чекори

 • USM автоматски фокус

 • Опсег на решетката f/2,8-32

 • Минимално фокусно растојание од 1,2 m

 • Заштитен од прав и влага

 • Дијафрагма со 9 сечила

 • Тежина: 1480 g, диј. x должина: 88,8x199 mm

Што содржи кутијата

 • Објектив EF 70-200 mm f/2,8L IS III USM

 • Сенило за објектив ET-87

 • Торбичка за објектив LZ1326

Раце кои држат фотоапарат EOS R од Canon и објектив RF 24-105mm F4-7.1 IS STM од Canon.

Можеме ли да ви помогнеме да го изберете вашиот следен објектив?

Нашата алатка за избирање објективи ќе ви ја прикаже целата наша палета на објективи и ќе ви помогне да го пронајдете објективот кој совршено ќе ви одговара вам и на вашиот фотоапарат EOS.

Широкоаголни објективи

Добијте пошироко видно поле и опфатете повеќе во кадарот со нашата палета на широкоаголни објективи.

Дополнителна опрема

 • Сенило за објектив ET-87

  Спречете ја залутаната светлина да навлезе во објективот, за да не ги уништите фотографиите со несакани одблесоци.

 • Торбичка за објектив со патент LZ1326

  Заштитна мека торбичка за одредени EF објективи.

Поврзани производи