Објективи за DSLR

Canon EF 70-200mm f/4L IS II USM

Пренослив објектив со телефото зум што нуди професионални перформанси, IS со 5 чекори и брзо фокусирање со USM

Спецификации

 • Разновиден опсег на зумирање од 70-200 mm

 • Стабилизација на слика со 5 чекори

 • USM автоматски фокус

 • Опсег на решетката f/4-32

 • Минимално фокусно растојание од 1 m

 • Заштитен од прав и влага

 • Дијафрагма со 9 сечила

 • Тежина: 780 g, диј. x должина: 80x176 mm

Notification Imagee

Што содржи кутијата

 • Објектив EF 70-200 mm f/4L IS II USM

 • Сенило за објектив ET-78B

 • Мека торбичка LP1224

Раце кои држат фотоапарат EOS R од Canon и објектив RF 24-105mm F4-7.1 IS STM од Canon.

Можеме ли да ви помогнеме да го изберете вашиот следен објектив?

Нашата алатка за избирање објективи ќе ви ја прикаже целата наша палета на објективи и ќе ви помогне да го пронајдете објективот кој совршено ќе ви одговара вам и на вашиот фотоапарат EOS.

Дополнителна опрема

Поврзани производи