Објективи за DSLR

Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM

Приближете се и откријте ги најситните детали со макро објектив од Canon што може да го осветли вашиот објект.

Погледнете подетално

Дознајте како објективот EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM може да ве доближи поблиску

Приближете се неверојатно блиску и снимајте неверојатни детали

Со минимално работно растојание од 3 cm, предметите можат да се репродуцираат со зголемување во реална големина и со неверојатни детали.

Canon Camera
Canon Camera

Вграден уред за осветлување што е практичен за користење и контролирање

Снимајте јасни детали и осветлувајте ги објектите со LED Macro Lite кој е вграден во крајниот дел на објективот.

Одличен квалитет на слика дури и при рачно фотографирање

Фотографирајте рачно без да се грижите за тресењето на фотоапаратот, благодарение на оптичкиот стабилизатор на слика со хибридна стабилизација на слика.

Објектив што нуди разновидни опции за сите видови на фотографирање

EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM е одличен објектив за портрети и улично фотографирање бидејќи нуди ист агол на видливост како објективите од 56 mm со f/2.8 поставени на фотоапарат за целосни слики.

Canon Camera
Canon Camera

Одличен и за видеоснимки

Снимајте неверојатни видеоснимки одблиску користејќи го речиси бесшумниот STM за автоматски фокус и создавајте рамномерни промени на фокусот.

Хибридна стабилизација на слика

Спречува тресење на фотоапаратот за да добиете појасни видеоснимки

STM автоматски фокус

Рамномерен и тивок автоматски фокус за снимање видеоснимки


 

Canon Camera

Спецификации

 • 35 mm

  Фокусна должина

 • Хибриден

  Стабилизација на слика

 • STM

  Автоматски фокус

 • f/2,8

  Макс. решетка

 • Macro Lite

  Вградени

 • 1x

  Макс. зголемување

 • 69,2 x 55,8

  Макс. дијаметар x должина (mm)

 • 190

  Тежина (g)

Дополнителна опрема

 • Капаче за објектив EF-S35 од Canon

  Заштитете го вашиот објектив од Canon кога не го користите

 • Сенило за објектив ES-27 од Canon

  Не дозволувајте несаканите одблесоци да ги уништат вашите фотографии

 • Футрола за објектив LP1014 од Canon

  Заштитете го вашиот објектив од Canon кога не го користите

Поврзани производи

Дознајте повеќе за макро фотографирањето

Истражувајте го макро светот и дознајте како може да ги истакнете најситните детали дури и кај најмалите објекти.

Раце кои држат фотоапарат EOS R од Canon и објектив RF 24-105mm F4-7.1 IS STM од Canon.

Можеме ли да ви помогнеме да го изберете вашиот следен објектив?

Нашата алатка за избирање објективи ќе ви ја прикаже целата наша палета на објективи и ќе ви помогне да го пронајдете објективот кој совршено ќе ви одговара вам и на вашиот фотоапарат EOS.