Објективи RF

Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

Широкоаголен примарен објектив со брза максимална решетка f/1,8 и опции за макро

Одличен објектив за...

 • Фотографирање при патувања

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM е одличен широкоаголен објектив за портрети и улично фотографирање што доловува детални и остри слики дури и при мали брзини на блендата. Брзата максимална решетка од f/1,8 ви овозможува да го снимате автентичниот амбиент, дури и кога осветлувањето е слабо.

 • Снимање одблиску

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM нуди макро зголемување во сооднос од 1:2, како надополнување на разновидните опции на овој неверојатен објектив. Ова го олеснува доловувањето на ситните детали и текстури кај објектите.

 • Фотографирање пејзажи

  Квалитетот на сликата кој го нуди овој примарен објектив го прави одличен избор за секој што снима пејзажи или создава слики за фина уметност во голем формат за изложби. Острината и деталите се врвни низ целиот кадар.

Canon Camera

Паметен дизајн кој ја поттикнува креативноста

Објективот RF 35mm F1.8 MACRO IS STM е пренослив, лесен и едноставен за користење. Прилагодете ги подесувањата со прилагодливиот контролен прстен на објективот и гледајте ги јасно информациите како што е фокусното растојание на визирот при снимањето.

Идеален за снимање

Комбинираната стабилизација на сликата ја користи оптичката стабилизација на сликата на објективот и електронската стабилизација на сликата со 5 оски на вашиот фотоапарат за снимки кои се извонредно стабилни – дури и ако се снимени во движење. Тивкото автоматско фокусирање со STM е рамномерно и стабилно, за промени во фокусирањето со природен изглед.

Canon Camera

Одличен при слаба осветленост

Широката решетка од F1,8 е надополнета со моќната технологија Dual Sensing IS која им овозможува на фотографите да фотографираат без заматување предизвикано од тресењето на фотоапаратот благодарение на стабилизацијата на слика со 5 чекори.

Ново поглавје во квалитетот на сликата

RF 35mm F1.8 MACRO IS STM располага со напреден оптички дизајн, вклучувајќи го и слојот Super Spectra. Приклучокот за објективи RF го поставува објективот поблиску до сензорот за да добиете неверојатна јасност и острина.

Спецификации

 • Решетка од

  f/1,8

 • Контролен прстен

  на објективот

 • Решетка

  со 9 сечила

 • Зголемување од

  0,5x

 • Тивок STM

  мотор

 • Хибриден

  IS

Во рацете на професионалците

Погледнете што може да направи системот EOS R во рацете на професионалните фотографи и сниматели.

Дополнителна опрема за објективи

 • Speedlite MR-14EX II Macro Ring Lite блиц

  Macrolite блиц со високи перформанси за снимање одблиску.

 • Торбичка за објектив LP1016

  Заштитна торбичка дизајнирана за вашиот објектив RF 35mm F1.8 MACRO IS STM.

Поврзани производи

Раце кои држат фотоапарат EOS R од Canon и објектив RF 24-105mm F4-7.1 IS STM од Canon.

Можеме ли да ви помогнеме да го изберете вашиот следен објектив?

Нашата алатка за избирање објективи ќе ви ја прикаже целата наша палета на објективи и ќе ви помогне да го пронајдете објективот кој совршено ќе ви одговара вам и на вашиот фотоапарат EOS.

Широкоаголни објективи

Добијте пошироко видно поле и опфатете повеќе во кадарот со нашата палета на широкоаголни објективи.