EOS M фотоапарати без огледало

Бидете подготвени секогаш со компактен, лесен и мал фотоапарат со заменливи објективи што нуди DSLR-квалитет

Огромен квалитет,
мали димензии

Околу нас се одвиваат одлични приказни во секој момент.
Ви треба само фотоапарат што ќе ги долови случувањата од животот и ќе раскаже одлични приказни.

Дозволете ни да ви помогнеме да го најдете совршениот фотоапарат од Canon

Нашиот пребарувач на фотоапарати ќе ви ја прикаже целата наша палета на фотоапарати и ќе ви помогне да го најдете совршениот фотоапарат за вас.
Canon Camera

EOS M50 Mark II

Создавајте висококвалитетни содржини за вашата публика и внесете го вашиот креативен стил во фотографиите, видеоснимките или проследувањата во живо.

 • Фотоапарати без огледало

  EOS M5

  Пренослив DSLR квалитет и брзина
 • Фотоапарати без огледало

  EOS M6 Mark II

  Пренослив и моќен фотоапарат без огледало со резолуција од 32,5 мегапиксели и брзина на континуирано фотографирање до 14 fps.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS M50 Mark II

  Создадете висококвалитетна содржина за вашата публика и внесете го својот креативен стил во сликите, видеоснимките или проследувањето во живо.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS M200

  Комбинација од DSLR-квалитетот и практичноста на паметните телефони во паметно куќиште кое може да го понесете каде и да одите. Снимањето извонредни фотографии никогаш не било полесно и позабавно.
Canon Camera

Што е фотоапарат без огледало?

За разлика од DSLR, кои користат огледало за да ја рефлектираат светлината во визирот, фотоапаратите без огледало – познати и како компактни фотоапарати – немаат огледало ниту пак оптички визир, што ги прави во целина помали од DSLR фотоапаратите.

Кога просторот е ограничен, фотоапаратите без огледало од серијата EOS M на Canon нудат флексибилност и практично користење со висок квалитет на слика и за видеозаписи и за фотографии. Тие користат електронски визир што има помала големина и тежина, но нуди повеќе креативни придобивки.

Почнувајќи од модели со APS-C-сензор и помали објективи па сè до врвни модели за целосна слика за кои креативноста е најважен фактор благодарение на краткото придвижување наназад за фокусирање што го врши сензорот за целосна слика, целата палета на фотоапарати без огледало EOS е дизајнирана да ви обезбеди најдобри резултати при фотографирањето.

Неверојатен квалитет

Нашите фотоапарати без огледало се најдобрите компактни и DSLR фотоапарати од Canon што создаваат фотографии и видеоснимки со врвен квалитет кои се полни со детали, бои и атмосфера - дури и во услови со слаба осветленост.

EF-M објективи

Преносливи и лесни објективи дизајнирани само за фотоапаратите EOS M. Овие објективи содржат модели со извонредно широк агол и телефото зум па сè до мали објективи во вид на „палачинка“ со кои ќе можете да ја изразите вашата креативност.

EOS M6 Mark II

Можам ли да користам други објективи?

Нашите фотоапарати без огледало ви овозможуваат лесно да менувате објективи и да добивате нови перспективи. Освен ексклузивната палета на повеќенаменски и компактни EF-M објективи, може да го користите и адаптерот за монтирање EF-EOS M од Canon за да добиете пристап до повеќе од 80 EF-S и EF објективи за DSLR фотоапарати, вклучувајќи и специјални објективи како што се објективите за макро и ефект на рибино око.

Кој EOS систем е вистинскиот за мене?

Пронајдете го совршениот фотоапарат кој одговара на вашиот стил на фотографирање и снимање. Од специјалисти за слаба осветленост до брзи суперхерои, Canon го има совршеното решение.

Canon EOS Full-Frame range

Може да ве интересира и...

 • Систем EOS R

  Приклучокот за објективи на системот EOS R нуди поголеми креативни можности за да го доловите секој момент.

  Откријте повеќе

 • EOS R

  Фотоапарат без огледало за целосна слика кој отвора нови креативни можности за фотографите и снимателите.

  Откријте повеќе

 • Canon EOS RP

  Мал, лесен и интуитивен фотоапарат без огледало за целосна слика што е дизајниран за секојдневно фотографирање и фотографирање при патувања.

  Откријте повеќе

 • Фотоапарати за целосна слика

  Истражете ја вашата креативност со нашата палета на дигитални SLR фотоапарати и фотоапарати без огледало.

  Откријте повеќе

 • Фотоапарати со заменливи објективи

  Напредни APS-C DSLR фотоапарати за секое ниво на креативноста.

  Откријте повеќе

 • Фотоапарати со фиксен објектив

  Сè-во-едно фотоапарати кои се совршена и пренослива алтернатива или надополнување на DSLR.

  Откријте повеќе

 • Сите објективи

  Изработката на Canon и најновата оптичка технологија овозможуваат фотографии и видеоснимки со исклучителен квалитет.

  Откријте повеќе

Добијте инспирација, пријавете се веднаш

Не пропуштајте ги никогаш најновите понуди од Canon, совети и водичи, вести и покани за локални настани.