Објективи RF

Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM

Доловете го реалниот карактер на вашиот субјект со објектив што нуди дискретна телефото перспектива за прекрасни портрети, како и фокусирање одблиску за макро и стабилизација на слика со 5 чекори што го прават соодветен за различна примена.

Дефинирајте ја и подобрете ја вашата креативна замисла

Брз, модерен и тивок

Моторот STM овозможува рамномерен и тивок AF, а прстенот за контрола на објективот нуди одлична контрола врз поставките. Создавајте меко дефокусирани површини со решетката со девет сечила.

Џебна големина и мала тежина

Објективот тежи само 500 g и има дискретна и компактна форма, а неговите димензии од само 78x90,5 mm ќе ви овозможат да го носите насекаде за да имате повеќе креативни опции при рака.

Светот на објективите RF

RF 85mm F2 MACRO IS STM е наменет за фотографите кои ја користат серијата EOS R и на кои им треба компактен и лесен RF-објектив за портрети и општа намена. Дали сакате да дознаете повеќе за нашата палета на објективи RF?

Галерија

Откријте што можете да снимите со овој разновиден објектив.

Спецификации

 • Хибридна стабилизација на слика

 • 0,5x

  Макро фокусирање за извонредни детали

 • Слој Super Spectra

  За помалку одблесоци и отсјај

 • Стабилизација на слика со 5 чекори

  Напредна стабилизација на сликата

 • STM-мотор

  Рамномерен фокус за видео, брз за фотографии

 • 78 x 90,5 mm

  Компактна големина

Notification Imagee

Што содржи кутијата

 • RF 85mm F2 MACRO IS STM

 • Lens cap front

 • Задно капаче за објектив

 • Комплет со упатство за користење

Comparison

Објектив

Canon Camera

RF 85mm F2 MACRO IS STM

Canon Camera

EF 85mm F1.8 USM

Стабилизатор на слика

Стабилизација на слика со 5 чекори

Не

Мотор за фокусирање

STM

USM

Решетка

f/2

f/1,8

Максимално зголемување

0,5x

0,13x

Тежина

500 g

425 g

Големина (ширина и висина)

78 x 90,5 mm

75 x 71,5 mm

Во рацете на професионалците

Дознајте зошто професионалците од Canon сметаат дека RF 85mm F2 MACRO IS STM е најсоодветниот објектив за креативни портрети.

Дополнителна опрема за објективи

Слични производи

Телефото објективи

Телефото објективите ви овозможуваат да фотографирате спорт, диви животни или настани од далечина, без да ги попречувате случувањата. Разгледајте ги телефото објективите од Canon и ослободете ја вашата креативност.
Дознајте повеќе