Објективи за EOS R

Canon RF 15-35mm F2.8L IS USM

Најбрзиот објектив за зумирање со извонредно широк агол од Canon е дел од трите неопходни професионални објективи што се одликуваат со Nano USM-мотор, стабилизација на слика со 5 чекори и 3 асферични и 2 UD-елементи за неверојатна острина.

Доловување на натпреварувачкиот дух

Опуштете се и погледнете го филмот што прикажува како наградуваниот фотограф Matthew Joseph за реклами и животен стил ја доловува подготовката и обуката на елитен веслачки тим со EOS R и објектив RF со зум од 15-35 mm.

Одличен објектив за…

 • ЖАНР

  Креативни движења

  Искористете го извонредно широкото видно поле на објективот со зум од 15-35 mm за да опфатите многу дополнителни детали и случувања исполнети со бои и контраст и откријте нов подинамичен начин за доловување движења.

 • ЖАНР

  Пејзажи и архитектура

  Спуштете го фотоапаратот ниско за да добиете нови и возбудливи агли и добијте стабилизација на слика со 5 чекори за снимање детали дури и при слабо осветлување.

 • ЖАНР

  Патувања и репортажа

  Благодарение на компактната големина, извонредниот квалитет на изработка на серијата L и брзата максимална решетка може да бидете сигурни дека овој објектив ќе ја раскаже вашата приказна со детали и острина, независно од ситуацијата

Брза и широка

Доловувајте нови креативни агли благодарение на овој објектив за зумирање со f/2,8 што се одликува со фокусна должина од 15-35 mm и напредна стабилизација на сликата со 5 чекори

Canon Camera

Извонреден оптички квалитет

Подигнете ги стандардите на вашето фотографирање благодарение на трите асферични и двата UD-елементи на објективот, напредните оптички слоеви и блендата со 9 сечила

Canon Camera

Брзо и прецизно

Добијте брзо и прецизно фокусирање благодарение на Nano USM-моторот кој овозможува моментален и тивок автоматски фокус со исклучителна рамномерност

Canon Camera

Квалитет на изработка како серијата L

Фотографирајте сигурно во сите услови благодарение на квалитетот на серијата L со заштита од лоши временски услови и слоеви од флуор на предните и задните елементи за заштита од капки вода и прав

Canon Camera

Реализирајте ја вашата креативна визија

Системот EOS R ги наследува сите придобивки од системот EOS како и од својата палета објективи, нуди целосна компатибилност со постоечките објективи EF и EF-S преку адаптери, како и со палетата на блицови и дополнителна опрема Speedlite.

Спецификации

 • F2,8

  За врвни перформанси при слаба осветленост и мала длабочина на полето

 • Стабилизација на слика

  Стабилизација на слика со 5 чекори за слики без тресење

 • Асферични и UD-елементи

  За исклучително остри слики

 • Nano USM-мотор

  За рамномерно, брзо и бесшумно ракување

 • Слој со структура со суб-бранова должина

  Спречува одблесоци и отсјај

 • Контролен прстен за објективот

  За дополнителна контрола врз ISO, решетката и блендата

Што содржи кутијата

 • RF 15-35MM F2.8L USM

 • Сенило за објектив EW-88F

 • Торбичка за објектив LP1222

 • Капаче за објектив

 • Капаче за објектив E-82 II

Раце кои држат фотоапарат EOS R од Canon и објектив RF 24-105mm F4-7.1 IS STM од Canon.

Можеме ли да ви помогнеме да го изберете вашиот следен објектив?

Нашата алатка за избирање објективи ќе ви ја прикаже целата наша палета на објективи и ќе ви помогне да го пронајдете објективот кој совршено ќе ви одговара вам и на вашиот фотоапарат EOS.

Во рацете на професионалците…

Дознајте како компанијата Canon ја заслужува својата репутација за неверојатни иновации и квалитет на слика и прочитајте повеќе за начинот на кој професионалците низ целиот свет ги користат нејзините фотоапарати и објективи.

Широкоаголни објективи

Идеални за улично фотографирање и фотографирање пејзажи, широкоаголните објективи од Canon се дизајнирани за да ви овозможат да опфатите повеќе во кадарот. Запознајте се со нашата палета на широкоаголни објективи.

Слични производи

Широкоаголни објективи

Добијте пошироко видно поле и опфатете повеќе во кадарот со нашата палета на широкоаголни објективи.