Hero Image
Blank-Rect Image

RF 24-70MM F2.8L IS USM од Canon

Објективот RF со зум од 24-70 mm, како дел од групата на три неопходни објективи каде што спаѓаат и објективите RF со зум од 15-35 mm и RF со зум од 70-200 mm, се одликува со брза решетка, стабилизација на слика и Nano USM-мотор за бесшумно фотографирање.

Галерија

Брз и остар - идеалниот стандарден објектив за зумирање без огледало наменет за професионалци

Подобрете ја вашата опрема за фотографирање без огледало за целосна слика со објектив со зум од 24-70 mm што ги надминува очекувањата. Врвниот оптички дизајн, брзата максимална решетка од f/2,8 и стабилизацијата на слика со 5 чекори ви овозможуваат да бидете креативни во секакви услови

Specification Intro image
The professional’s choice for every occasion

Изборот на професионалците за секоја прилика

Наградуваниот фотограф Matthew Joseph за реклами и животен стил го тестираше објективот RF со зум од 24-70 mm во екстремни услови, односно го користеше во вода каде што ризикот од навлегување на влага е многу голем, а потоа го користеше при слаба осветленост за да создаде исклучителни портрети од женскиот веслачки тим.

Погледни видеозапис

Одлични објективи за...

Catch every detail

Доловете ги сите детали

Внесете ваши уникатни елементи во приказната со помош на брзата решетка од F2,8 и неверојатно острата оптика со кои ќе ја победите конкуренцијата.

Never miss the moment

Никогаш не пропуштајте го моментот

Добијте брзо и прецизно фокусирање благодарение на Nano USM-моторот што овозможува моментален и тивок автоматски фокус со исклучителна рамномерност што е совршен и за видеозаписи и за фотографии.

Portraits that connect

Прекрасни портрети

Подигнете ги стандардите на вашите портрети благодарение на трите специјално изработени асферични и трите UD-елементи на објективот, напредните оптички слоеви и блендата со 9 сечила.

A lens with no limits

Објектив без ограничувања

Квалитетот на изработка одново го дефинира квалитетот на серијата L со заштита од лоши временски услови и слоеви од флуор на предните и задните елементи за заштита од капки вода и прав.

Реализирајте ја вашата креативна визија

Системот EOS R ги наследува сите придобивки од системот EOS како и од својата палета објективи, нуди целосна компатибилност со постоечките објективи EF и EF-S преку адаптери, како и со палетата на блицови и дополнителна опрема Speedlite.

Дознајте повеќе

Главни спецификации

F2,8

За врвни перформанси при слаба осветленост и мала длабочина на полето

Стабилизација на слика

Стабилизација на слика со 5 чекори за слики без тресење

Асферични и UD елементи

За исклучително остри слики

Nano USM-мотор

За рамномерно, брзо и бесшумно ракување

ASC (сферичен воздушен слој)

Спречува одблесоци и отсјај

Контролен прстен за објективот

За дополнителна контрола врз ISO, решетката и блендата

Погледнете ги сите спецификации

Key Specifications
What's In The Box

Што содржи кутијата

RF 24-70MM F2.8L IS USM

Сенило за објектив EW-88E

Торбичка за објектив LP1222

Капаче за објектив

Капаче за објектив E-82 II

Во рацете на професионалните

Дознајте како компанијата Canon ја заслужува својата репутација за неверојатни иновации и квалитет на слика и прочитајте повеќе за начинот на кој професионалците низ целиот свет ги користат нејзините фотоапарати и објективи.

Прочитајте повеќе
Wide Angle Lens

Широкоаголни објективи

Добијте пошироко видно поле и опфатете повеќе во кадарот со нашата палета на широкоаголни објективи.

Дознајте повеќе

Слични производи