Снимајте и споделувајте со уникатен DSLR квалитет

Снимајте слики со препознатлив DSLR квалитет и Full HD видеоснимки со филмски изглед на едноставен начин со EOS 1300D со 18,0 мегапиксели. Споделувајте веднаш преку Wi-Fi и поврзувајте паметни уреди преку NFC*.

* Компатибилни уреди со Android и поддршка за NFC

0%

  Снимајте фотографии со препознатлив квалитет со кои ќе се истакнете

  Снимајте слики со врвни детали благодарение на големиот сензор со 18,0 мегапиксели и APS-C големина
  Печатете ги вашите слики во големини до A2 или отсекувајте ги на креативен начин без да го намалите одличниот квалитет.

  detail
  low_light

  Природни снимки при слаба осветленост

  Снимајте амбиентални слики за паметење при слаба осветленост со големиот опсег на чувствителност ISO од 100 до 6400 (може да се прошири до ISO 12.800) кој ја намалува потребата за користење блиц, за да можете да го снимите природниот амбиент на сите специјални моменти.

  Неверојатно заматување на позадината

  Снимајте неверојатни портрети што ќе го истакнат вашиот објект наспроти прекрасно заматената заднина, благодарение на малата длабочина на полето која е карактеристична за фотографирањето со DSLR.

  dof
  DIGIC4

  Извонредни детали и бои

  Снимајте извонредни слики со истите детали, бои и контраст што сте ги виделе, благодарение на процесорот DIGIC 4+.

  Connect Station

  Canon Connect Station CS100

  Префрлувајте, складирајте и уживајте во вашите фотографии и видеоснимки со Canon Connect Station CS100 што овозможува лесно споделување на HD телевизор или на социјалните медиуми и онлајн услуги за фотографии.

  Изразете ја вашата креативност преку видеоснимки и фотографии

  Експериментирајте со креативните филтри како што се фотоапарат-играчка и минијатурен ефект и додајте различен амбиент и уникатна завршна обработка на вашите фотографии.

  Снимајте неверојатни детали на едноставен начин

  Фотографирајте без напор или преземете ја контролата

  Дозволете ѝ на функцијата за автоматско интелигентно откривање на сцени да ја врши тешката работа за да можете да снимате одлични снимки без да се грижите за поставките. Или, пак, кога ќе бидете подготвени, изразете ја вашата креативност со целосна рачна контрола.

  scen_intelligent

  Снимајте движења

  Снимете го одлучувачкиот момент со брзиот и прецизен автоматски фокус, како и брзината на фотографирање од 3 fps со максимална резолуција. Идеално за снимање слики со остри спортски движења и динамични случувања.

  0%
   Viewfinder

   Обликувајте го кадарот и прегледувајте ги вашите снимки на едноставен начин

   Обликувајте го кадарот на вашите снимки на едноставен начин преку оптичкиот визир и погледнете ги резултатите на јасниот LCD екран од 7,5cm (3,0”) со резолуција од 920K точки.

   Едноставно користење за сите објекти

   Користете го вградениот водич за функции за лесно движење низ менијата на фотоапаратот и учете повеќе за вашиот фотоапарат паралелно со зголемувањето на вашата самодоверба.

   Feature_guide

   Појдете на фотографско патување со Canon

   Надополнувајте го фотоапаратот паралелно со зголемувањето на вашата страст, со обемната палета на EF објективи и галантеријата за системите EOS.

   EOS_system
   Viewfinder

   Носете го вашиот EOS фотоапарат и објективот на безбеден начин и со врвен стил

   Безбедно складирање и носење на вашиот DSLR фотоапарат и EF-S објектив со стилскиот и висококвалитетен ранец BP100 од Canon кој е издржлив, удобен и лесен за носење.

   Апликација Canon Photo Companion

   Апликација Canon Photo Companion

   Нашата апликација Photo Companion е најдобриот партнер за сите корисници кои раскажуваат приказни преку видео бидејќи нуди пристап до прилагодени и професионални информации и содржини кога тоа најмногу ви е потребно, за да можете да внесете реалистичност во вашите приказни.

   Откријте повеќе

   Преземете ја апликацијата Canon Photo Companion од iTunes
   Преземете ја апликацијата Canon Photo Companion за Android

   Спецификации

   18MP

   Голем CMOS сензор од тип APS-C со 18 мегапиксели за неверојатни детали

   ISO 640o

   Одлични снимки при слаба осветленост

   Ги избира најдобрите поставки автоматски

   Ги избира најдобрите поставки автоматски

   Избор на AF точки

   Изборни AF точки за креативно обликување

   Континуирано фотографирање

   Континуирано фотографирање со брзина до 3 слики во секунда

   Моќна обработка со DIGIC

   Моќна обработка со DIGIC

   Голем и осветлен екран

   Голем осветлен екран за јасно прегледување

   Снимајте извонредни видео снимки на едноставен начин

   Снимајте извонредни видео снимки на едноставен начин

   Употребете креативни ефекти

   Употребете креативни ефекти на вашите слики

   Видеоснимки со 1080p и филмски изглед

   Видеоснимки со 1080p и филмски изглед

   водич за фотоапаратот

   Водич за фотоапаратот кој ќе ви помага

   Експериментирајте со EOS системот

   Експериментирајте со EOS системот

   Wi-Fi

   Споделете ги вашите слики и контролирајте го вашиот фотоапарат преку Wi-Fi*

   *Сите функции или уреди не се поддржани. За повеќе информации погледнете ги целосните спецификации.

   NFC

   NFC го олеснува споделувањето со паметни телефони

   Што содржи кутијата

   Препорачано за вас