Ново NEW

ОБЈЕКТИВИ ОД CANON

Canon RF 28mm F2.8 STM

Неверојатно компактен широкоаголен примарен објектив што е совршен за улично фотографирање, патувања и за секојдневниот живот.

 • Excellent for travel photography

  КОМПАКТЕН ОБЈЕКТИВ ШТО Е ПРАКТИЧЕН ЗА ПАТУВАЊЕ

  Одличен за фотографирање при патувањата

 • Ideal for street photography

  КРЕАТИВЕН УЛИЧЕН ОБЈЕКТИВ

  Идеален за улично фотографирање

 • Superb for portraits & family

  ОБЈЕКТИВ ЗА ГРУПЕН ПОРТРЕТ

  Извонреден за портрети и семејството

 • Great for streaming

  ОБЈЕКТИВ ЗА СНИМАЊЕ ВИДЕОБЛОГОВИ

  Одличен за проследување

 • Мал и моќен

  RF 28mm F2.8 STM е мал и практичен објектив за целосна слика за вашиот фотоапарат EOS R, подобрување што ќе ви помогне да ја одржите креативноста и квалитетот.

  RF 28mm F2.8 STM

  Снимено со EOS R8 и RF 28mm F2.8 STM

  • f/2.8
  • 1/1250
  • 100
  RF 28mm F2.8 STM

  Лесен и компактен дизајн во вид на „палачинка“

  Овој лесен RF-објектив за целосна слика е широк, тенок и подготвен да ја инспирира вашата креативност поради неговиот извонредно компактен дизајн.

  Брза решетка f/2,8 за креативност во секое време

  Продолжете да фотографирате при слаба осветленост и експериментирајте со заматување на заднината за вашите субјекти да се истакнуваат.

  Fast f/2.8 aperture for creativity any time

  Снимено со EOS R6 Mark II и RF 28mm F2.8 STM

  • f/8.0
  • 1/1600
  • 3200

  Вистинска предност според големината

  Видете ја споредбата меѓу објективот во вид на „палачинка“ EF 40mm на EOS 6D Mark II DSLR и објективот RF 28mm F2.8 STM lens на EOS R8.
  EOS 6D Mark II with EF 40mm F2.8 STM & EOS R8 with RF 28mm F2.8 STM
  Advanced image quality from lens to camera

  Снимено со EOS R7 и RF 28mm F2.8 STM

  • f/4.5
  • 1/100
  • 100

  Напреден квалитет на слика од објективот до фотоапаратот

  RF 28mm F2.8 STM има PMo-елементи и слоеви Super Spectra, како и паметни корекции на изобличување во фотоапаратот за да се обезбеди острина, контраст и јасност.

  Брз и тивок со контрола на дофат на вашите прсти

  Уживајте во приспособувања на дофат на вашите прсти додека останувате фокусирани на субјектот. Лесно префрлувајте се меѓу автоматско фокусирање, рачно фокусирање и прстенот за контрола со допирна прецизност.

  RF 28mm F2.8 STM

  Спецификации

  • Фокусна должина од 28 mm

   Широкоаголен приказ за секоја прилика

  • Дизајн во вид на „палачинка“

   Компактен, лесен, дискретен

  • Елементи PMo

   За компактен дизајн на објективот со висок квалитет на слика

  • STM-мотор

   За рамномерно, брзо и прецизно автоматско фокусирање

  • Слој Super Spectra

   Спречува одблесоци и отсјај

  • Прстен за фокусирање/контрола и преклопник за AF/Контрола/MF

   За лесна контрола над поставките на фотоапаратот или рачно фокусирање

  • Решетка F2,8

   Продолжете да фотографирате при слаба осветленост и експериментирајте со заматување на заднината

  Галерија со примероци

  Откријте го напредниот квалитетот на слика и широкиот агол на гледање што го нуди овој објектив RF 28mm F2.8 STM.
  RF 85mm F2 MACRO IS STM
  RF 28mm F2.8 STM
  RF 28mm F2.8 STM
  RF 28mm F2.8 STM
  RF 28mm F2.8 STM

  Проследување во живо

  Кога е прикачен со компатибилно куќиште на фотоапарат од Canon, уживајте во беспрекорно проследување во живо со практичен широк приказ преку објективот RF 28mm F2.8 STM.

  Споредба

  Погледнете споредба меѓу RF 28mm F2.8 STM и сличен објектив во палетата на Canon.

  Опсег на фокусна должина (mm)

  28

  24

  35

  Решетка (f)

  2,8

  1,8

  1,8

  Макс. дијаметар x должина (mm)

  69,2 x 24,7

  74,4x 63,1

  74,4 x 62,8

  Тежина (g)

  120

  270

  305

  Оптичка стабилизација на слики (чекори)

  Не

  5

  5

  Зголемување (x)

  0,17

  0,5

  0,5

  Минимално растојание на фокус (m)

  0,23

  0,14

  0,17

  Прстен за фокусирање / контрола

  Комбинирано / Фокус

  Прстен за фокусирање, прстен за контрола

  Прстен за фокусирање, прстен за контрола

  Тип на AF

  STM

  STM

  STM

  Големина на филтерот (mm)

  55

  52

  52

  RF 28mm F2.8 STM

  Што содржи кутијата

  Сѐ што ви е потребно за креативно улично фотографирање и фотографирање при патувањата со вашиот фотоапарат за целосна слика од серијата EOS R

  • Објектив RF 28mm F2.8 STM

  • Капаче за заштита од прав за објективи RF

  • Капаче за објектив E-55

  • Упатство за користење

  Слична дополнителна опрема

 • Lens Hood EW-55

  Сенило за објектив EW-55

 • Lens Case LP811

  Торбичка за објектив LP811

 • Lens Cap E-55

  Капаче за објектив E-55

 • Lens Dust Cap RF

  Капаче за заштита од прав за објективи RF

 • Слични производи

 • Фотоапарати без огледало

  EOS R8

  Преминете на фотографии и видеозаписи во формат за целосна слика и остварете ги вашите креативни амбиции.
 • Широкоаголен примарен објектив

  RF 24mm F1.8 MACRO IS STM

  Компактен и лесен примарен објектив од 24 mm што е идеален за фотографирање пејзажи, снимање видеоблогови и ентериери, но и за снимање одлични макро слики.
 • Објективи RF

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  Макро објектив f/1,8 од 35 mm со брза решетка за широкоаголна перспектива, кратко растојание на фокусирање и хибридна стабилизација на слика.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R6 Mark II

  Фотографии или видео, акција или портрет - комбинацијата од перформанси и квалитет на слика што ја нуди EOS R6 Mark II ви овозможува да бидете максимално креативни
 • Широкоаголен објектив

  RF 16mm F2.8 STM

  Компактен, достапен и извонредно широкоаголен објектив за целосна слика со фокусна должина од 16 mm што е наменет за серијата EOS R и дизајниран за видеоблогери и креатори на креативни содржини.
 • Стандарден објектив

  RF 50mm F1.8 STM

  Компактен, тивок и лесен примарен RF-објектив од 50 mm, со широка решетка од f/1,8, што е совршен за реализирање на вашата креативна замисла.
 • Може да ве интересира и

  1. Сите податоци се основаат врз стандардните методи за тестирање од Canon, освен ако не е поинаку назначено.
   Подлежи на промена без претходно известување.