КРЕАТИВНО ПЕЧАТЕЊЕ

Покажете го вашиот стил: како да ја визуелизирате вашата гардероба за на одмор

Онлајн стилистката Bo Brown е позната по својата впечатлива облека, но пакувањето куфер за патувања надвор од градот сѐ уште може да претставува предизвик. Еве како Canon Zoemini 2 ѝ помогна да се организира.
Дланка држи три слики од жена што носи различна облека отпечатени со печатач Canon Zoemini 2.

Можеби си мислите дека колку што е пократок одморот, толку е полесно пакувањето, но тоа не е секогаш вистина. Кратко патување надвор од градот за време на викенд може да е исто толку предизвикувачко како и две недели во странство – дури и повеќе ако носите само рачен багаж. Бидејќи времето и просторот се ограничени, морате да бидете сигурни дека сте ги донеле правилните модни одлуки за да се чувствувате соодветно дотерани на вашето патување. Кога се чувствувате добро, можете целосно да се внесете во искуството на истражувањето ново место.

„Вашиот стил е одраз на вашето размислување“, вели Bo Brown, модна инфлуенсерка. „Сакам да се забавувам и да се облекувам за незаборавни моменти“. Заедницата на следбеници на Bo со нетрпение ги очекува нејзините секојдневни видеозаписи, а нејзините социјални канали се богат извор на стилистичка мудрост, нудејќи совети и трикови, почнувајќи од создавање совршена канцелариска гардероба, до сечење јакни и справување со фармерки кои се премногу широки.

Bo обожува да патува и неодамна помина викенд во Барселона – „живописен град што нуди многу“. Колку повеќе активности се достапни, толку може да е потешко да се поедностави пакувањето, но само е потребно да размислувате однапред. Инстантниот печатач Canon Zoemini 2 ѝ овозможи на Bo да создаде визуелни помагала за да го олесни изборот на облека. Овде, таа нѐ води низ секој чекор од процесот.

Направете истражување

Жена со долга црна коса се потпира на велосипед на живописна улица во градот.

При избирањето облека треба да се има предвид практичноста, како и стилот. „Решив да носам удобна облека“, вели Bo. © Noah Altink

Жена со долга црна коса, облечена во розова блуза и фармерки, носи очила за сонце и чекори по улица во градот.

Патувањето со лесен багаж не е секогаш возможно. „Понекогаш носам повеќе алишта, во случај нешто да ми се извалка или да не ми се допаѓа кога ќе стигнам на дестинацијата“, вели Bo. © Noah Altink

Не посегнувајте без размислување по омилениот фустан, размислете – навистина размислете – за активностите што се вклучени во вашиот одмор. „Пред да го спакувам куферот, размислувам за активностите што ќе ги правам и избирам дневна и вечерна облека“, вели Bo. Можеби не планирате за секој момент од вашиот викенд, но локацијата треба да ви даде претстава за тоа што ќе правите. Дали ќе се шетате по музеи? Дали ќе седите во кафулиња? Дали ќе ја истражувате ноќната сцена навечер? Bo сака да гледа видеозаписи на TikTok за да дознае што се случува и „веднаш да визуелизира што некоја активност може да содржи“, вели таа.

Направете избор

Социјалните медиуми на Bo претставуваат архива за нејзините претходни модни избори, така што ова е првото нешто што таа го гледа кога размислува што да облече. „Кога и да изберам добра облека, ја фотографирам за да ја инспирирам мојата заедница“, вели таа. Дури и ако не ги снимате вашите комбинации, размислете за тоа што функционирало претходно и погледнете ги инфлуенсерите за стил на коишто им се восхитувате. Bo исто така го препорачува Pinterest како одличен извор на инспирација и предлага да се користи Canon Zoemini 2 за создавање на инспиративна табла за одмор.

Размислете што изгледа добро и во што се чувствувате убаво. „Среќна сум кога ќе се облечам во некоја добра комбинација“, вели Bo. Откако ќе се реши за некој изглед, Bo ги става сите алишта кои сака да ги земе со себе на креветот – едната страна е за дневната облека, а другата за вечерната. „Ова ми дава јасен преглед. Тогаш правам класификација на облеката, така што знам точно што одговара за секоја прилика“.

Фотографирајте, печатете и менувајте

Жена седи на маса надвор и држи печатач Canon Zoemini 2 и фотографија што тукушто ја отпечатила.

Одлучувањето за тоа што да облечете за секоја прилика може да потрае, а кога сте зафатени како Bo, времето е најголемиот предизвик. Со практичниот Canon Zoemini 2 што ќе ви помогне при изборот, процесот станува побрз – и позабавен. © Noah Altink

По фотографирање неколку од нејзините опции за облека и модни додатоци, Bo ги отпечати со Canon Zoemini 2 за да може да ги разгледа своите избори и да меша и комбинира одвоени делови. „Гледав кои парчиња облека одговараат со повеќе комбинации“, вели таа. „На пример, носам бодиња во текот на денот и навечер. Црни панталони се исто така повеќенаменски бидејќи може да се носат во речиси секоја прилика“. Можноста за печатење директно од нејзиниот паметен телефон е предност за Bo. „Со апликацијата Canon Mini Print, лесно можам да додадам текст или да зумирам во фотографиите“, додава таа. Ова значи дека можете да вметнете коментари на сликите, обележувајќи што мислите за тоа што функционира добро заедно. Дополнително, практичноста на апликацијата ѝ овозможува на Bo да го внесе својот стил во отпечатените материјали, поради што е персонализирана.

Финализирајте го вашиот избор

Три модели на Canon Zoemini 2 се поставени меѓу отпечатени фотографии, очила за сонце, венчиња за коса и шише за вода на разнобојна подлога.

Canon Zoemini 2 е достапен во три бои – розова-златна, темносина и бисерна бела – така што можете да ја изберете вашата омилена боја.

Одразот на личност се гледа во огледалото за автопортрети на син Canon Zoemini S2 што го држи в рака.

Ако сакате да направите еден чекор понатаму за да го поедноставите процесот, Canon Zoemini S2 е опремен со апарат со 8 MP, што ви овозможува да снимите фотографија и веднаш да ја отпечатите. Исто така, опремен е со огледало за автопортрети, што ви дава уште поголема контрола над тоа како ќе излезе фотографијата. Слично на Zoemini 2, компактен е и го собира во џеб.

За патот во Барселона, Bo се реши за три комбинации – за шопинг, ручек и турнеја со велосипеди. Ја опиша комбинацијата за шопинг – широки панталони со краток розов мохер џемпер – лежерно шик. „Розова и сина си одговараат многу добро. Комбинацијата е дополнета со впечатливи големи очила за сонце и модерна чанта за рамнотежа. Идеална комбинација за шопинг бидејќи е удобна, но е и елегантна“. Изгледот за ручек е целосно црн, но содржи ткаенини што меѓусебно се надополнуваат. „Кога носам целосно црна облека, работам со различна ткаенина за да додадам повеќе димензии“, објаснува таа. Комбинацијата за турнејата со велосипеди содржи слоеви – неопходни за менувањето на телесната температура додека возите велосипед, бидејќи може да застанете да погледнете нешто и пак да тргнете. „Комбинирањето кул чизми со широки фармерки и големо сако создава практична и стилска комбинација“.

Стилско наследство

Жена што седи на маса надвор држи неколку мали фотографии. На масата стои печатач Canon Zoemini 2 и розова роза во вазна.

„Навистина уживав во користењето на Canon Zoemini 2“, вели Bo. „Прекрасно е да се стават отпечатените фотографии на инспиративна табла, но исто така, убаво е да се соберат спомените на едно место“. © Noah Altink

Жена со долга црна коса и елегантна црна облека седи на маса во кафуле надвор, држејќи печатач Canon Zoemini 2.

Canon Zoemini 2 може да ги отпечати вашите фотографии за помалку од една минута. „За неколку секунди можете да добиете отпечатени материјали“, вели Bo. „Апликацијата Canon Mini Print работи беспрекорно и автоматски се поврзува со вашиот паметен телефон". © Noah Altink

Canon Zoemini 2 не само што е одлична алатка што може да ви помогне да се спакувате, туку е и совршен придружник за патувањата. Елегантен, со џебна големина и издржливост на батеријата до 20 фотографии, може да го земете секаде со вас на патувањето. Но, сликите за планирање комбинации се совршени за да ве потсетат и да ви помогнат да ги визуелизирате целосните комбинации, што ќе ве спаси од тоа да спакувате премногу блузи и недоволен број на целосни опции.

Третирајте ги мини отпечатените фотографии како спомени и залепете ги во албум, стилски колаж со фотографии или дневник за да можете да ги разгледате кога правите планови за идни патувања – или уживајте во потсетниците за тоа колку убаво сте си поминале.

Напишано од Rachel Segal Hamilton

Слични производи

 • Печатачи за во домот

  Canon Zoemini 2

  Добијте инстант отпечатени материјали од вашиот паметен телефон во секое време и на секое место со џебниот печатач Zoemini 2 што се напојува преку батерија.
 • Камери за инстант слики и фотоапарати со џебен печатач

  Canon Zoemini S2

  Снимајте подобри автопортрети со фотоапаратот и печатач со џебна големина, опремен со огледало, прстенесто светло, опција за далечинско активирање на блендата и прегледување во живо.
 • Печатачи за во домот

  SELPHY SQUARE QX10

  Чувајте ги вашите специјални спомени како прекрасни отпечатени материјали што може безжично да ги отпечатите каде и да сте.

Слични статии