Canon Zoemini 2

Печатачи за во домот

Canon Zoemini 2

Со џебна големина, без мастило, подготвен да ги печати вашите фотографии во секое време и на секое место – тој е совршениот партнер за вашиот паметен телефон.

ЏЕБЕН ПЕЧАТАЧ

Покажете го вашиот стил со Zoemini 2 од Canon

Дома, во странство или некаде помеѓу - каде и да сте, овој џебен печатач ги преобразува вашите слики снимени со паметен телефон во прекрасни фотографии.
Canon Zoemini 2

Совршени отпечатени материјали, подготвени за споделување веднаш

Уживајте и споделете ги вашите омилени фотографии каде и да сте со отпечатените материјали од Zoemini 2 отпорни на вода и кинење. Поради задните страни кои можат да се лупат и лепат, поставувањето и изработувањето на колажи е неверојатно лесно.

Canon Zoemini 2
Canon Zoemini 2

Печатете секаде и во секое време

Печатете во движење благодарение на совршената големина за носење во џеб и дизајнот со мала тежина, како и вградената батерија со брзо полнење преку USB-C.

Приспособете со апликацијата Canon Mini Print

Нудејќи ексклузивен пристап до интересни и креативни опции, како и директни линкови до сите ваши слики на социјалните мрежи, апликацијата Mini Print претставува совршен партнер за уникатни и прилагодени отпечатени материјали од Zoemini 2 од Canon што се вредни за споделување.

 • Снимајте и создавајте

  Насмевнете се, фотографирајте и доловете го совршениот момент со апликацијата Mini Print или, пак, добијте пристап до вашите датотеки и сметки на Facebook, Instagram, Google Photo, Dropbox или iCloud за да ги претворите вашите фотографии во прекрасни содржини вредни за паметење.

 • Различни начини на печатење

  Бидете креативни со користење на функцијата за аранжирање за да создадете неверојатен постер со 4 или 9 печатени материјали или спојте ги вашите омилени моменти со тоа што ќе создадете колаж.

 • Режим на однапред исечени налепници

  Создавајте отпечатени материјали од омилените фотографии на вашите мобилни уреди што ќе можете веднаш да ги споделите користејќи ја однапред исечената кружна фотохартија ZINK™ со големина од 1,3 инчи.

 • Брзо и едноставно уредување од паметен телефон

  Пред да печатите, брзо персонализирајте ги вашите фотографии со додавање на текст, рабови, филтри итн.

Без кабли, без неред

Безжично печатете од вашиот паметен уред благодарение на брзото, едноставното и сигурното поврзување преку Bluetooth 5.0 - не се потребни кабли.

Инстант печатач од Canon печати слика поставен на дрвена маса покриена со зелена ткаенина. До печатачот може да се види човек кој држи паметен телефон.
Canon Zoemini 2

Без мастило, помалку отпад

Уживајте во едноставно печатење без мастило на хартија што може да се рециклира со технологијата ZINK. Нема неред, нема сложени делови кои треба да се заменуваат и нема потреба да фрлате стари картриџи.

#FreeYourStory

Бидете храбри. Изразете се. Бидете оригинални. Покажете ни го животот преку вашиот објектив. Без разлика дали преку фотографии, отпечатени материјали или видеоснимки, ние сакаме да ја видиме вашата уникатна перспектива на светот.

Free Your Story Canon PowerShot G7 X Mark III

Спецификации

 • ZINK™

  Технологија за печатење без мастило со резолуција на печатење од 314 x 500 dpi, идеална за слики снимени со паметен телефон

 • Апликација Canon Mini Print

  iOS и Android

 • Полнење преку USB Type-C

  Целосно полнење за само 50 минути

 • Големина на хартија од 2 x 3 инчи

  Користи фотохартија ZINK™ од Canon и работи со забавна, однапред исечена кружна хартија

 • Bluetooth 5.0

  Лесна врска без кабел помеѓу печатач и паметен уред

 • Разнобоен LED-индикатор

  Им овозможува на корисниците лесно да го видат статусот на печатачот и предупредувањата

Метод на печатење

ZINK™
ZINK™

Резолуција (dpi)

314 x 500
314 x 400

Брзина на печатење (по лист)

Приближно 50 секунди
Приближно 50 секунди

Големина на хартија (Ш x Д mm)

50 x 76
50 x 76

Димензии (Д x Ш x В mm)

120 x 84 x 21,5
118,31 x 82,36 x 18,7

Тежина

177 g
160 g

Контролен панел

1 копче за вклучување
1 разнобоен LED-индикатор
1 копче за вклучување

Поврзување

Bluetooth 5.0
Bluetooth 4.0

Приклучок за поврзување

USB-C
Микро USB

Време на полнење

~50 минути
~90 минути

Капацитет за печатење (листови по полнење)

~20 листови
~20 листови

Избор на бои за куќиштето

3 – Розова-златна, темносина и бисерна бела
3 - Црна, бела и розова-златна

Canon Zoemini 2

Што содржи кутијата

 • Zoemini 2 од Canon

 • Водич за брз почеток

 • USB-кабел

 • Документ со безбедносни информации

 • Листа EWS

 • Фотохартија ZINK™ од Canon (10 листови) + 1 SMART SHEET

Слична дополнителна опрема

 • Zink Paper_20_sheets (EXP) HB Square

  Фотохартија ZINK™ од 2”x3” - 20 листови

  Создавајте отпечатени материјали од слики објавени на социјалните медиуми што ќе можете веднаш да ги споделите со помош на оваа самолеплива фотохартија ZINK™ од 2x3 инчи.
 • Zink Paper_50 sheets (EXP) HB Square

  Фотохартија ZINK™ од 2”x3” - 50 листови

  Создавајте отпечатени материјали од слики објавени на социјалните медиуми што ќе можете веднаш да ги споделите со помош на оваа самолеплива фотохартија ZINK™ од 2x3 инчи.
 • Canon ZINK™ 1.3” Pre-Cut Circle Sticker Pack x20 sheets

  ZINK™ 1.3” Pre-Cut Circle Sticker - 20 sheets

  Создавајте отпечатени материјали од омилените фотографии на вашите мобилни уреди што ќе можете веднаш да ги споделите користејќи ја однапред исечената кружна фотохартија ZINK™ со големина од 1,3 инчи.
 • Canon Zoemini S2

  Држач за фотографии Zoemini

  Покажете ги вашите најдобри фотографии и автопортрети со совршено позирање во модерен стил со прелистување, со помош на држачот за фотографии Zoemini од Canon.
 • Canon Zoemini S2

  Дневник Zoemini

  Лепете слики, пишувајте забелешки и чувајте ги вашите спомени блиску до вас со овој стилски личен дневник.
 • Canon Zoemini S2

  Мека торбичка Zoemini

  Добијте совршен придружник за вашиот компатибилен Zoemini од Canon со оваа модерна торбичка за инстант печатачи за фотографии.
 • Canon Zoemini S2

  Фотоалбум Zoemini

  Снимајте фотографии и печатете ги со компатибилен уред Zoemini од Canon и складирајте ги во овој мини фотоалбум за да создадете спомени за паметење.

Слични производи

 • Печатачи за во домот

  SELPHY CP1500

  Печатете материјали со извонредни бои и голема издржливост за само неколку секунди со овој практичен и компактен печатач за фотографии.
 • Камери за инстант слики и фотоапарати со џебен печатач

  Canon Zoemini S2

  Снимајте подобри автопортрети со фотоапаратот и печатач со џебна големина, опремен со огледало, прстенесто светло, опција за далечинско активирање на блендата и прегледување во живо.
 • Печатачи за во домот

  SELPHY SQUARE QX10

  Чувајте ги вашите специјални спомени како прекрасни отпечатени материјали што може безжично да ги отпечатите каде и да сте.