Canon_Girl_Hero
Blank-Rect Image

EF 85 mm f/1.4L IS USM од Canon

Овој брз телефото објектив од серијата L со напредно оптичко инженерство претставува совршен пакет за креативно фотографирање портрети.

Снимајте портрети со извонредни детали и живејте за приказната

Овој брз објектив за портрети нуди јасни и остри слики со врвен контраст и бои, како и неверојатно остри детали, што е идеално за сензори со висока резолуција. Облогата со воздушни сфери (ASC) помага во намалување на внатрешните привидни облици и одблесоци, а големата решетка од f/1.4 создава мала длабочина на полето.

Погледни целосни спецификации

Canon_Side_Without_Cap

Голема и светла решетка за фокусирани перформанси при секакви нивоа на осветлување

Брзата решетка од f/1.4 овозможува прецизно фокусирање и поголеми брзини на блендата, дури и при слаба осветленост. Малата длабочина на полето што се добива поради широката максимална решетка создава прекрасни ефекти на дефокусирање што додава уште поголема длабочина на портретите.

Large, bright aperture

Рамномерна и прецизна стабилизација на слика со 4 чекори

Недоволната осветленост може да ги подобри или да ги уништи одличните слики. Стабилизацијата на слика со 4 чекори ќе го елиминира тресењето на фотоапаратот и ќе им понуди дополнителна предност на фотографите и снимателите што работат во тешки услови за снимање, токму тогаш кога најмногу ќе им биде потребна.

Dancing_in_the_rain

Прецизен AF со брз одзив и голема брзина за исклучителни перформанси за фокусирање

Благодарение на најновата технологија за AF, објективот работи брзо и прецизно, а притоа овозможува речиси бесшумно фокусирање. Ознаките за јасен фокус и целосната компатибилност на AF со сите EOS системи го прават овој објектив совршен придружник за фотографи и сниматели.

Dance_Couple

Издржлива конструкција, извонредна отпорност на лоши временски услови, потполна компатибилност

Издржливата конструкција со преден цилиндар што апсорбира удари овозможува високи перформанси во секакви услови. Слоевите од флуор на предните и задните елементи на објективот помагаат во заштитувањето од прав и влага, а прецизните ознаки за растојание овозможуваат E-TTL пресметки при користење блиц.

Angled_Shot

Уметнички вештини во комбинација со перформанси

Фотоапаратот е добар колку што е добар и објективот со кој е поврзан, а сите објективи од серијата L се дизајнирани да функционираат на највисоко ниво. Целосната компатибилност на AF со Dual Pixel CMOS AF сензорите му овозможува на овој објектив да обезбеди неверојатни резултати и при фотографирање и при снимање.

Girl_Dark_BlueRed_Room

Спецификации

85 mm

Фокусна должина

f/1.4

Максимална решетка

4 чекори

Стабилизација на слика

Прстенест USM

Автоматски фокус

88,6 x 105,4

Макс. дијаметар x должина (mm)

950

Тежина (g)

Погледнете ги сите спецификации

Slant_Without_Cap

Откријте што гледа објективот преку очите на корисниците на Canon кои раскажуваат приказни

EF 85 mm f/1.4L IS USM нуди разновидни опции и претставува совршен објектив за најразлични задачи. Од неверојатно остри и прекрасни портрети до динамични случувања од животот - погледнете зошто овој објектив секогаш е дел од опремата на корисниците на Canon кои раскажуваат приказни.

Wide Angle Lens

Широкоаголни објективи

Добијте пошироко видно поле и опфатете повеќе во кадарот со нашата палета на широкоаголни објективи.

Дознајте повеќе

Awards

Дополнителна опрема

Поврзани производи