L-series EF lenses

Објективи RF

Разгледајте ја палетата составена од нова генерација на објективи EOS R дизајнирани за оптичко совршенство.

Објективи за нова ера

RF објективите нудат повисок квалитет и брзина со перформанси кои се оптимизирани за EOS R фотоапаратот. Тие се брзи и светли со уникатни квалитети кои нудат нови нивоа на интуитивна контрола.

RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

Уживајте во флексибилното и практичното снимање и откријте го светот одблиску со овој неверојатно разновиден и лесен макро објектив со 35 mm и f/1,8 со хибридна стабилизација на слика.

Откријте повеќе

EOS R Lens RF 35mm F1.8 MACRO IS STM lifestyle
RF 50mm F1.2L USM

RF 50mm F1.2L USM

Издигнете ги вашите портрети во нова димензија со овој брз и светол објектив со 50 mm од серијата L кој нуди неверојатни резултати и прекрасни дефокусирани осветлени површини.

Откријте повеќе

EOS R Lens RF 50mm F1.2L USM sample
RF 24-105mm F4L IS USM

RF 24-105mm F4L IS USM

Одличен за патување и снимање видеоснимки, овој лесен објектив за зумирање од 24-105 mm со f/4 од серијата L нуди голем опсег на зумирање со импресивни разновидни опции и 5 чекори за стабилизација на сликата.

Откријте повеќе

EOS R Lens RF 24-105mm F4L IS USM sample
RF 28-70mm F2L USM

RF 28-70mm F2L USM

Со револуционерен квалитет на сликата и неверојатна брзина при слаба осветленост благодарение на константната решетка од f/2, овој неверојатен објектив за зумирање со 28-70 mm и f/2 од серијата L поставува нови стандарди за оптиката.

Откријте повеќе

EOS R Lens RF 28-70mm F2L USM lifestyle

Дознајте што е следно за објективите RF

Системот EOS R се проширува за да овозможи нови можности за фотографирање - дознајте за шесте објективи RF за целосна слика што во моментот се во развој, а треба да се пуштат во продажба во 2019 година.

Откријте повеќе

Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM Lens

Откријте го системот EOS R

Како резултат на тридецениските континуирани иновации во EOS, системот EOS R се базира на пионерскиот приклучок за објективи што нуди поголеми креативни можности и уште поинтуитивни начини на доловување на секој момент.

ОТКРИЈТЕ ПОВЕЌЕ

Discover Canon EOS R

Во рацете на професионалцитеEOS R веднаш им стана омилен на голем број професионални фотографи и сниматели. Откријте како тие го користат за да добијат слики и видеоснимки за кои мислеле дека не се возможни.

Погледнете ги сите написи

Може да ве интересира и...