Објективи RF - Трите објективи

Трите врвни објективи RF од серијата L со брза решетка, високи перформанси и стабилизација на слика

Опфатена е секоја професионална задача

Три објективи RF опфаќаат извонредно широк, стандарден и телефото опсег на зумирање за фотографирање во речиси секоја ситуација од пејзажи, портрети и спортови до ентериери, мода и градски пејзажи.
 • ОБЈЕКТИВИ RF

  RF 15-35MM F2.8L IS USM од Canon

  Серијата L се одликува со извонредно широк агол и неверојатна острина благодарение на оптичкиот квалитет и стабилизацијата на слика со 5 чекори за динамички агли дури и во тесни простори

 • ОБЈЕКТИВИ RF

  RF 24-70MM F2.8L IS USM од Canon

  Внесете професионалност во вашето фотографирање со објектив без огледало за целосна слика со зумирање од 24-70 mm кој се одликува со брза решетка, стабилизација на слика со 5 чекори и бесшумен Nano USM-мотор за AF.

 • ОБЈЕКТИВИ RF

  RF 70-200mm F2.8L IS USM од Canon

  Извонредно компактен телефото објектив со голема брзина што е задолжителен за професионално фотографирање на свадби, спорт или диви животни.

Трите RF-објективи во пракса

Погледнете како професионалниот фотограф Matthew Joseph го применува својот препознатлив филмски стил при документирање на локалниот веслачки тим со трите RF-објективи. Погледнете го видеозаписот за да дознаете повеќе за еден ден од животот на фотографот, објективите и веслачите.

СОВЛАДАЈТЕ ЈА СВЕТЛИНАТА ОД СЕКОЈ АГОЛ

Трите неопходни RF-објективи со F2,8 од Canon. Усовршете ги сите приказни со стабилизацијата на слика со 5 чекори што нуди врвна стабилност, како и со Nano USM-моторот што фокусира рамномерно низ уште поширок фокусен опсег.


Откријте ги сите детали во светот со RF15-35mm F2.8L IS USM и откријте нови агли и перспективи за раскажување на вашата приказна. Со воведување на стабилизацијата на слика со 5 чекори, овој професионален објектив со извонредно широк агол и зум создава неверојатно остри детали дури и при рачно фотографирање и снимање.


Новиот професионален стандард е RF 24-70mm F2.8L IS USM. Тој нуди уште поразновидна примена како професионален објектив за зумирање благодарение на стабилизацијата на сликата, Nano USM-моторот за рамномерно фокусирање при снимање видео и извонредната оптика со најсовремени слоеви за неверојатно остри резултати.


RF70-200mm F2.8L IS USM ја комплетира групата од три неопходни професионални објективи. Има мали димензии, но не прави отстапки, а бидејќи е најмалиот професионален објектив со зум од 70-200 mm и f/2,8 во светот, може да го користите во секоја прилика и да го носите насекаде.


Приклучокот за објективи RF нуди побрза комуникација отколку стандардните DSLR-модели, што значи дека може да се пренесат повеќе информации директно до фотоапаратот, а тоа ќе резултира со оптимизирање на објективот во реално време за да добиете најостри портрети, извонредно брзо фокусирање и бесшумно функционирање благодарение на Nano USM-моторите - огромна придобивка за снимање видео.

Брза максимална решетка од F2,8

Снимајте неверојатни детали при слаба осветленост благодарение на брзата максимална решетка од F2,8 или креативно користете ја длабочината на полето. Исклучителниот оптички дизајн и напредното обложување на објективот нудат врвен квалитет на слика и острина со која било решетка.

Canon Camera

Стабилизација на слика со 5 чекори

Напредната стабилизација на слика и брзата комуникација со објективите RF овозможуваат перформансите на овие објективи да ја надминат најдобрата технологија на објективите EF. Нуди стабилизација со 5 чекори за фотографирање во услови со слаба осветленост или во ситуации кога не можете да го држите фотоапаратот стабилно.

Canon Camera

Nano USM-мотор за фокусирање

RF 15-35MM F2.8L IS USM и RF 24-70MM F2.8L IS USM се првите објективи со зум и брза решетка кои ја користат технологијата Nano USM на Canon. Оваа технологија користи минијатурен ултразвучен мотор за линеарно движење на системот за фокусирање, овозможувајќи неверојатно брзо и бесшумно фокусирање што е идеално за снимање видеозаписи и фотографии.

Canon Camera

Снимено со RF 15-35mm F2.8L IS USM

 • f/2.8
 • 1/200
 • 400

Создаден за врвни перформанси, создаден да трае

Инженерското искуство на компанијата Canon се надградува со континуиран развој и иновации повеќе од 30 години за да ви понуди објективи што ги надминуваат очекувањата. Палетата од серија L составена од фотоапарати EOS R за целосна слика без огледало оди чекор подалеку со револуционерната технологија и уште побрзото ракување за да не пропуштите ниту еден момент.
РАЗГЛЕДАЈТЕ ВЕДНАШ
Canon Camera

Објективи за нова ера

Објективите RF нудат повисок квалитет и брзина со перформанси кои се оптимизирани за фотоапаратот EOS R. Тие се брзи и светли со уникатни квалитети кои нудат нови нивоа на интуитивна контрола.

Слични написи

Слични производи

 • Фотоапарати без огледало

  EOS RP

  Мал, лесен и интуитивен фотоапарат без огледало за целосна слика што е дизајниран за секојдневно фотографирање и фотографирање при патувања.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS M50

  Зачекорете во иднината со иновативната технологија на овој модерен и компактен фотоапарат без огледало што нуди разни опции за поврзување.
 • DSLR-фотоапарати

  EOS 90D

  Максимално опремен DSLR-фотоапарат што овозможува доближување до целта, побрзо фотографирање и снимање извонредни слики со 32,5 мегапиксели.
Раце кои држат фотоапарат EOS R од Canon и објектив RF 24-105mm F4-7.1 IS STM од Canon.

Можеме ли да ви помогнеме да го изберете вашиот следен објектив?

Нашата алатка за избирање објективи ќе ви ја прикаже целата наша палета на објективи и ќе ви помогне да го пронајдете објективот кој совршено ќе ви одговара вам и на вашиот фотоапарат EOS.