Компактни дигитални

Canon PowerShot ZOOM

PowerShot ZOOM е џебен монокуларен фотоапарат со неверојатен зум што снима фотографии и Full HD-видео со допир на едно копче.

ИСТРАЖУВАЈТЕ

Ви го претставуваме PowerShot ZOOM

Дознајте како џебниот PowerShot ZOOM може да ви го приближи светот
Canon Camera
POWERSHOT ZOOM ОД CANON

PowerShot ZOOM од Canon во споредба со…

… паметни телефони, компактни фотоапарати и двогледи.

Мал, моќен, компактен

Малиот и лесен PowerShot ZOOM е дизајниран за брзо и едноставно фотографирање и има практично ременче за на зглоб што овозможува безбедно чување околу дланката.

Џебниот PowerShot што секогаш ви ги доближува случувањата

Пријдете поблиску при семејните авантури или при снимањето диви животни. Зумот со 3 чекори и одлично оптичко зголемување2 ќе ви овозможи да ги доловите дури и моментите во далечина.
PowerShot ZOOM

Рамномерен и стабилен приказ. Секогаш

Снимајте во Full HD или снимајте одлични фотографии од 12 мегапиксели без речиси никакво заматување благодарение на вградената оптичка стабилизација на слика која го намалува заморот на очите со светлиот визир од 2,36 MP.
PowerShot ZOOM

Извонредно пренослив. Извонредно дискретен

Благодарение на малите димензии, полнењето преку USB-C3 и долгото време на работа, тој е идеален за чување во џеб или на зглоб и ви овозможува да ги овековечите моментите што не треба да се пропуштат, со семејството или во дивината.
PowerShot ZOOM

Инстинктивна контрола

Фотоапаратот има целосен автоматски режим за попрактично користење и ги проширува вашите видици со прекрасна едноставност. Гледајте јасно преку осветлениот визир и лесно менувајте ги основните поставки во едноставното мени.
PowerShot ZOOM

Поврзете се и споделувајте ги вашите искуства

Споделете ги снимките во живо од фотоапаратот и зачувајте ги спомените со помош на апликацијата Camera Connect од Canon. Исто така, може да го поврзете преку Wi-Fi и да ставате географски ознаки во сликите преку Bluetooth®4 со помош на вашиот паметен телефон.

ИСТРАЖУВАЈТЕ

Доближете се. Потоа доближете се уште повеќе.

Од 100 mm, до 400mm, а потоа и повеќе.
Canon Camera
Canon Camera

Canon има за цел да постигне нула нето емисии на CO2 од своите деловни активности до 2050 година

Оваа цел ќе ја постигнеме со просечна годишна стапка на подобрување од 3% на индексот за подобрување на емисиите на CO2 по производ. Доколку ја одржуваме стапката на подобрување, тоа би значело приближно 50% намалување на нивоата од 2008 година до 2030 година. Ова е во согласност со нивото на намалување утврдено со Парискиот договор.

Ќе продолжиме да ја ревидираме целта од долгорочна перспектива како начин на проверка на нашиот придонес за реализација на општество со мало ниво на емисии на јаглероден диоксид.

Галерија со примероци

Спецификации

 • Notification Imagee

  Сензор со 12 мегапиксели

  Снимајте богати, детални и остри слики со кои ќе создадете долготрајни спомени

 • Notification Imagee

  Зум со 3 чекори

  Брзо префрлување помеѓу фокусните должини од 100 mm, 400 mm и 800 mm1

 • Notification Imagee

  Оптичка стабилизација на слика со 4-оски

  Рачно снимање и прегледување со помал замор

 • Notification Imagee

  Full HD-видеоснимки

  Снимајте висококвалитетни видеоснимки што можат лесно да се уредуваат и споделуваат

 • Notification Imagee

  USB-C

  За брзо и практично полнење

 • Notification Imagee

  Wi-Fi и Bluetooth®4

  Поврзете се и споделувајте на едноставен начин

Notification Imagee
Фирмверот издаден на 22 јули 2022 година додаде континуирано фотографирање до 195 fps, Full HD-видео со 240p, како и многу други корисни функции. Може да се преземе од страницата за поддршка.
Дознајте повеќе Погледнете ги сите спецификации
powershot zoom_witb

Што содржи кутијата

 • PowerShot ZOOM од Canon

 • Кабел за интерфејс IFC-100U

 • Ременче за на зглоб WS-800

 • Комплет со упатство за користење

 • Полнач Hama

 • Микро SD-картичка

Слични статии

 • PowerShot ZOOM

  ПРЕНОСЛИВИ ФОТОАПАРАТИ

  Погледнете го светот одблиску со PowerShot ZOOM од Canon

  Мал, лесен и со моќен зум - дознајте како овој џебен фотоапарат ќе ви помогне да гледате подалеку.

 • PowerShot ZOOM

  POWERSHOT ZOOM ОД CANON

  PowerShot ZOOM од Canon во споредба со…

  … паметни телефони, компактни фотоапарати и двогледи.

 • PowerShot ZOOM

  ФОТОГРАФИРАЊЕ СПОРТ

  Насочете, фотографирајте и поентирајте: доловете ги победничките моменти со компактен фотоапарат

  Професионалниот спортски фотограф Molly Darlington ги споделува нејзините најдобри совети за доловување на аматерските спортски моменти со техниката „насочи и фотографирај“.

 • PowerShot ZOOM

  ДИВИ ЖИВОТНИ

  Уживајте во природата

  Фотографот за диви животни Tolga Aktas говори како PowerShot ZOOM може да ви помогне да уживате во моментот.

 • Дополнителна опрема

 • Powershot Zoom

  PD-E1

  Полнете го вашиот PowerShot ZOOM со овој компатибилен адаптер за напојување преку USB.
 • Слични производи

  Кликнете на линковите подолу за да дознаете повеќе за палетата на двогледи од Canon кои нудат оптика со врвен квалитет и стабилизација на слика за неверојатно стабилен приказ.

 • Man holding a binocular for birdwatching

  ДВОГЛЕДИ

  ДВОГЛЕДИ ЗА ГЛЕДАЊЕ ПТИЦИ

  Сите двогледи од Canon за гледање птици нудат прецизна оптика и оптичка стабилизација на слика за да овозможат удобно и опуштено доживување при гледањето птици во долги временски периоди.

  • Изберете помеѓу зголемување од 8x до 14x
  • Оптичка стабилизација на слика за стабилен приказ
  • Заштита од лоши временски услови и издржливост
 • PowerShot ZOOM

  ДВОГЛЕДИ

  ДВОГЛЕДИ ЗА ТРКИ

  Оптичката стабилизација на слика овозможува извонредно стабилна слика при рачно користење, а широкото видно поле овозможува полесно пребарување на патеката за трки или небото и следење на предметите што се движат брзо.

  • Изберете помеѓу зголемување од 8x до 12x
  • Оптичка стабилизација на слика за стабилен приказ
  • Удобно држење
 • A women holding a binocular for occasional spotting

  ДВОГЛЕДИ

  ДВОГЛЕДИ ЗА ПАТУВАЊЕ

  Нашите компактни и преносливи двогледи се добро урамнотежени и практични за носење, нудат стабилност, јасност и можност за избирање на доближувањето. Користете ги удобно во долги временски периоди или за повремено набљудување.

  • Изберете помеѓу зголемување од 8x до 12x
  • Оптичка стабилизација на слика за стабилен приказ
  • Компактен и лесен
  1. Наведените фокусни должини се еквиваленти на 35 mm, а фокусната должина од 800 mm е всушност 2x дигитален зум од оптичката фокусна должина од 400 mm.
  2. Зголемувањето е 1,2x / 4,8x / 9,6x при 100/400/800 mm соодветно, фокусните должини што се наведени овде се еквиваленти на 35 mm, а должината од 800 mm е 2x дигитален зум на оптичката фокусна должина од 400 mm
  3. Со фотоапаратот не се испорачува полнач. Минималните предуслови за полнење се извор за напојување со енергија компатибилен со USB PD што испорачува најмалку 5V, 1,5 A со USB Type-C излез и користење на испорачаниот USB Type-C во Type-C кабел.
  4. Опремен со технологија за Bluetooth® со мала потрошувачка на енергија. Зборот во ознаката Bluetooth® и лого ознаките на Bluetooth се регистрирани заштитни знаци во сопственост на Bluetooth SIG, Inc. и секое користење на тие знаци од страна на Canon Europe Ltd. е дозволено со лиценца. Другите заштитни знаци и заштитни имиња им припаѓаат на нивните сопственици. Wi-Fi® е регистриран заштитен знак на Wi-Fi Alliance.
   Зборот, ознаката и логото на Bluetooth® се регистрирани заштитни знаци во сопственост на Bluetooth SIG, Inc. и секое користење на тие знаци од страна на Canon Inc. е дозволено со лиценца. Другите заштитни знаци и заштитни имиња им припаѓаат на нивните сопственици.