EOS DSLR фотоапарати за ентузијасти

Започнете да фотографирате на повисоко ниво и ослободете ја вашата креативност со нашата палета на DSLR фотоапарати за ентузијасти.
Canon Camera

Дозволете ни да ви помогнеме да го најдете совршениот фотоапарат од Canon

Нашиот пребарувач на фотоапарати ќе ви ја прикаже целата наша палета на фотоапарати и ќе ви помогне да го најдете совршениот фотоапарат за вас.

Избирање на соодветниот DSLR за вас

Ви нудиме голема палета на напредни DSLR фотоапарати, почнувајќи од модели со високи перформанси и разновидни опции па сè до поспецијализирани опции за портрети или спорт.

EOS 90D

Максимално опремен DSLR-фотоапарат што овозможува доближување до целта, побрзо фотографирање и снимање извонредни слики со 32,5 мегапиксели.

EOS 90D
 • DSLR-фотоапарати

  EOS 90D

  Максимално опремен DSLR-фотоапарат што овозможува доближување до целта, побрзо фотографирање и снимање извонредни слики со 32,5 мегапиксели.
 • DSLR-фотоапарати

  EOS 6D Mark II

  Независно дали сакате да фотографирате поамбициозни проекти или штотуку станувате професионален фотограф, EOS 6D Mark II ви нуди сè што ви е потребно за да ги направите следните возбудливи чекори.
 • DSLR-фотоапарати

  EOS 850D

  Преземете го следниот чекор во креативната контрола за да снимате фотографии со прекрасни детали и неверојатни 4K-видеоснимки со помош на лесен DSLR-фотоапарат со различни опции за поврзување што ќе ве инспирира и ќе го награди вашиот труд.

Напредни перформанси, дизајнирани за вас

Научете нови вештини и напредни начини на фотографирање за да го зголемите вашето искуство и да напредувате во нови полиња.

 • Високи ISO вредности

  Снимајте одлични слики на амбиентална светлина дури и во лоши услови, користејќи голем и проширен опсег на ISO.

 • Брзо континуирано фотографирање

  Доловете го одлучувачкиот момент со снимање група слики со целосна резолуција и висока стапка на слики.

 • Автоматски фокус

  Преземете контрола врз определена површина за фокусирање со 65 AF точки.

 • Сензор за целосни слики*

  EOS фотоапарат со сензор за целосна слика кој нуди беспрекорен квалитет на слика, како и прецизна контрола врз длабочината на полето.

Canon Camera

Комплетна контрола

Наменските копчиња за функции како AF, режими за мерење, ISO и погонски режим ви нудат моментален пристап до поставките.

Преземете ја контролата во моментот на снимањето преку LCD екранот кој прикажува транспарентни информации за фотографирањето.

Визир и LCD екран

Обликувајте го кадарот и фотографирајте инстинктивно. Користете осветлен оптички визир на кој се прикажуваат информации за фотографирањето за да го погледнете светот таков каков што е. Користете ја можноста и за прегледување во живо преку LCD екран со висока резолуција кој нуди контрола на допир и гледање под различни агли.

Canon Camera
Canon Camera

Видео снимки од EOS

Идните режисери можат да снимаат Full-HD видеоснимки со извонредна длабочина и острина. Уживајте во извонреден AF систем со Dual Pixel CMOS AF** и контролирајте ги креативно стапките на слики, длабочината на полето, брзината на блендата и нивоата на звук.

Сè што ви е потребно за почеток и за инспирација

Променете го вашиот објектив за да го промените приказот со системот EOS и добијте инспирација од водичите за EOS.

Запознајте се со системот EOS R

Како резултат на тридецениските континуирани иновации во EOS, системот EOS R се базира на пионерскиот приклучок за објективи што нуди поголеми креативни можности и уште поинтуитивни начини на доловување на секој момент.

4K фотоапарати од Canon

Дознајте за моќта и разновидните опции што ги нуди палетата на 4K фотоапарати од Canon.

Добијте инспирација, пријавете се веднаш

Не пропуштајте ги никогаш најновите понуди од Canon, совети и водичи, вести и покани за локални настани.
 1. *Сите модели погоре немаат сензори за целосна слика
 2. **Технологијата Dual Pixel CMOS AF не е достапна кај сите модели. Сите функции не се достапни кај сите фотоапарати