Interchangeable Lens Cameras

Фотоапарати со заменливи објективи

Откријте ги фотоапаратите со заменливи објективи од Canon и истражете ги новите креативни начини за да го снимите вашиот објект.

Огромна флексибилност

Фотоапаратите со заменливи објективи, како што се фотоапаратите EOS DSLR и фотоапаратите без огледало, се компатибилни со многубројни објективи - од брзи и неверојатно широки објективи за врвни детали па сè до телефото објективи со голем дострел што овозможуваат огромно доближување - и нудат поголема платформа за креативност.

Нашите најнови производи

Филтер за палетата производи за фотоапарати со заменливи објективи

Дали барате нешто специфично? Подобрете го вашето пребарување
Филтрирај по

canon-camera

Создадете висококвалитетна содржина за вашата публика и внесете го својот креативен стил во сликите, видеоснимките или проследувањето во живо.

Дознајте повеќе

canon-camera

Променете ја вашата перспектива за фотоапаратите без огледало. Беспрекорните перформанси на EOS R5 ќе го подобрат начинот на кој фотографирате и снимате.

Дознајте повеќе

canon-camera

Без разлика што фотографирате и како фотографирате, EOS R6 ќе ви овозможи да бидете креативни на начини што никогаш досега не сте знаеле дека постојат.

Дознајте повеќе

Комбинација од DSLR-квалитетот и практичноста на паметните телефони во паметно куќиште кое може да го понесете каде и да одите. Снимањето извонредни фотографии никогаш не било полесно и позабавно.

Дознајте повеќе

Canon EOS M50

Зачекорете во иднината со иновативната технологија на овој модерен и компактен фотоапарат без огледало што нуди разни опции за поврзување.

Дознајте повеќе

Canon EOS M6

Снимајте неверојатни фотографии и видеоснимки.

Дознајте повеќе

EOS M6 Mark II Front

Пренослив и моќен фотоапарат без огледало со резолуција од 32,5 мегапиксели и брзина на континуирано фотографирање до 14 fps.

Дознајте повеќе

EOS R

Фотоапарат за целосна слика без огледало што нуди нови креативни можности за фотографите и снимателите.

Дознајте повеќе

Canon EOS Ra FRT

Моќен фотоапарат без огледало за целосна слика наменет за професионални ентузијасти кои сакаат компактна и лесна алатка за астрофотографирање.

Дознајте повеќе

Canon EOS RP

Мал, лесен и интуитивен фотоапарат без огледало за целосна слика што е дизајниран за секојдневно фотографирање и фотографирање при патувања.

Дознајте повеќе

Canon EOS 2000D

Снимајте извонредни фотографии со 24,1 мегапиксели и Full HD видеоснимки. Зголемете ја креативноста со овој забавен и едноставен DSLR фотоапарат.

Дознајте повеќе

EOS 250D

Најлесниот DSLR-фотоапарат во светот со подвижен екран*, опремен со DIGIC 8 од Canon и функции за снимање 4K-видео и креативна помош.

Дознајте повеќе

EOS 4000D

Снимајте креативни фотографии со DSLR квалитет и Full HD видеоснимки со овој лесен и интуитивен фотоапарат EOS со 18 мегапиксели.

Дознајте повеќе

Canon EOS 750D

Без разлика што фотографирате, бидете сигурни дека ќе добиете беспрекорен квалитет на слика и моќни професионални перформанси.

Дознајте повеќе

Canon EOS 5DS

50,6 мегапиксели и Dual DIGIC 6 процесорите комбинирано создаваат нов стандард во сликите со голема резолуција.

Дознајте повеќе

Canon EOS 750D

Сестрински фотоапарат од 50,6 мегапиксели на EOS 5DS. Со филтер за поништување на дефокусирањето за извонредно остри детали.

Дознајте повеќе

Canon EOS 6D Mark II

Независно дали сакате да фотографирате поамбициозни проекти или допрва станувате професионални фотографи, EOS 6D Mark II ви нуди сè што ви е потребно за да ги направите следните возбудливи чекори.

Дознајте повеќе

Canon EOS 750D

AF и брзина од следната генерација. Сензор со 20,2 мегапиксели. 10fps. Робустно куќиште од магнезиумска легура.

Дознајте повеќе

EOS 77D

Преземете повеќе контрола врз фотографирањето со DSLR фотоапарат кој ви нуди креативност на дофат на вашите прсти

Дознајте повеќе

Canon EOS 850D FRT pack shot

Преземете го следниот чекор во креативната контрола за да снимате фотографии со прекрасни детали и неверојатни 4K-видеоснимки со помош на лесен DSLR-фотоапарат со различни опции за поврзување што ќе ве инспирира и ќе го награди вашиот труд.

Дознајте повеќе

Canon EOS 90D

Максимално опремен DSLR-фотоапарат што овозможува доближување до целта, побрзо фотографирање и снимање извонредни слики со 32,5 мегапиксели.

Дознајте повеќе

EOS-1D X Mark II

Нашиот водечки професионален DSLR. Сензор за целосна слика со 20,2 мегапиксели. AF систем со 61 точка. До 14fps. ISO до 409.600.

Дознајте повеќе

EOS-1D X Mark III

Животот е полн со неповторливи моменти. Доловете повеќе такви моменти со EOS-1D X Mark III и раскажете ја вашата визуелна приказна на светот.

Дознајте повеќе

Дали ви треба помош да пронајдете фотоапарат?

Употребете ја нашата алатка за избор на фотоапарати и пронајдете го најдобриот фотоапарат за вас.

Пронајди го мојот фотоапарат

Бидете поврзани

Пакетот за видеоконференции преку USB и софтверот EOS Webcam Utility ви овозможуваат да го претворите вашиот фотоапарат од Canon во веб-камера. Решенијата преку USB може да се користат со нашата палета на врвни фотоапарати EOS и PowerShot. Не знаете кој фотоапарат да го изберете? Не грижете се, ние создадовме водич за купување за да можете да го најдете соодветниот фотоапарат од Canon за вас.

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

Дознајте повеќе за софтверот EOS Webcam Utility

Livestreaming Kits

Добијте инспирација

Get Inspired е најголемиот извор на практични совети за фотографирање, водичи за купување и информативни интервјуа - сè што ви е потребно за да го пронајдете најдобриот фотоапарат или најдобриот печатач и да ја реализирате вашата следна креативна идеја.

Погледнете ги сите написи

Кој е најдобриот систем EOS за мене?

Сите фотоапарати со заменливи објективи од палетата на EOS нудат многубројни функции и придобивки создадени да ви помогнат да извлечете повеќе од фотографирањето или снимањето.

Прочитајте повеќе

Може да ве интересира и...

Добијте инспирација, пријавете се веднаш

Не пропуштајте ги никогаш најновите понуди од Canon, совети и водичи, вести и покани за локални настани.

Пријавете се веднаш