Објективи за EOS R

Canon RF 28-70mm F2L USM

Напреден објектив за зумирање од серијата L што се одликува со многу брза решетка f/2 и нуди исклучителен квалитет на слика. Тој поставува повисоки граници за квалитет на слика кај објективите за зумирање.

Одличен објектив за...

Canon Camera

Снимено со RF 28-70mm F2L USM

 • f/4.0
 • 1/5000
 • 200

Квалитет на слика што мора да се види за да се уверите во него

RF 28-70mm F2L USM се одликува со сите оптички, механички и електронски предности на системот EOS R. Добијте извонреден квалитет на слика и очекувајте многу голема острина со мали нивоа на изобличување.

Рамномерно и речиси бесшумно автоматско фокусирање

Фокусирајте брзо и без шум благодарение на напредниот прстенест USM-мотор за AF. Во комбинација со технологијата за бесшумно фотографирање на системот EOS R, фотографите може да работат дискретно.

Canon Camera

Прекрасни слики при слаба осветленост

Добијте поголеми брзини на блендата и решетка f/2 што може да ги замрзне движењата на објектот и фотоапаратот. RF 28-70mm F2L USM нуди мала длабочина на полето и е идеален за истакнување на неверојатно остри објекти.

Интуитивна и беспрекорна контрола

RF 28-70mm F2L USM има прилагодлив контролен прстен на објективот што им овозможува на фотографите да реагираат инстинктивно кон променливите услови со брзо прилагодување на различни поставки меѓу кои и решетката, брзината на блендата, ISO и компензацијата за експозиција.

Спецификации

 • Решетка

  f/2

 • Минимално фокусно

  растојание од 0,39 m

 • Решетка со

  9 сечила

 • Серијата L е отпорна

  на лоши временски услови

 • USM

  мотор

 • Напреден слој

  на објективот

 • Контролен прстен

  на објективот

 • UD-елементи

  на објективот

rf-28-70mm-f-2l-usm-lens

Што содржи кутијата?

Што содржи кутијата во која се испорачува RF 28-70mm F2L USM

 • RF 28-70mm F2L USM

 • Капаче за објектив E-95

 • Капаче за заштита од прав D1 за објективи

 • Сенило за објектив EW-103E

 • Мека футрола со врвка LP1424

Раце кои држат фотоапарат EOS R од Canon и објектив RF 24-105mm F4-7.1 IS STM од Canon.

Можеме ли да ви помогнеме да го изберете вашиот следен објектив?

Нашата алатка за избирање објективи ќе ви ја прикаже целата наша палета на објективи и ќе ви помогне да го пронајдете објективот кој совршено ќе ви одговара вам и на вашиот фотоапарат EOS.

Во рацете на професионалците

Погледнете што може да направи системот EOS R во рацете на професионалните фотографи и сниматели.

Поврзани производи

Широкоаголни објективи

Добијте пошироко видно поле и опфатете повеќе во кадарот со нашата палета на широкоаголни објективи.