EOS M100
Blank-Rect Image

Canon EOS M100

Мал, стилски и практичен фотоапарат без огледало со повеќе опции за поврзување и неверојатен квалитет на слика. Совршена надградба на паметните телефони.

Tell your own story

Каде и да одите, раскажете ја вашата приказна.

Погледни видеозапис

Квалитет без напор. Неверојатни резултати.

Раскажете ја вашата приказна преку прекрасни слики и Full HD видеоснимки со филмски изглед. Фотоапаратот EOS M100 без огледало е модерен, компактен и креативен и ви овозможува да доловувате и споделувате моменти без напор со контрола на допир како кај паметните телефони, а нуди и опции за лесно поврзување преку Bluetooth и Wi-Fi.

Погледни целосни спецификации

EOS M100

Квалитет без напор

Имресионирајте ги другите со совршено фокусирани фотографии и Full HD видеоснимки со филмски изглед и дење и ноќе со помош на CMOS сензорот од 24,2 MP, Dual Pixel CMOS AF, максимално ISO од 25600 и автоматските режими.

Compact spontaneity

Компактна спонтаност

EOS M100 е модерен, компактен и ви нуди моќ на DSLR во пренослив пакет. Снимајте прекранси слики со процесорот DIGIC 7 и доловувајте ги случувањата со брзина од 6,1 fps.

Лесно поврзување

Лесно поврзувајте паметни уреди преку Bluetooth®*, Wi-Fi и апликацијата Canon Camera Connect. Уживајте во контрола како кај паметните телефони со интерфејсот на екранот на допир што се закосува и што е одличен за автопортрети.

Painless connectivity

Уникатен дизајн

Направете го вашиот фотоапарат уникатен - достапен е избор на многу стилови. Изберете фотоапарат во некоја од 3-те прекрасни бои, а потоа додадете ја предната навлака EH31-FJ во различни бои и дизајни.

Unique by design

Апликација Canon Photo Companion

Нашата апликација Photo Companion е најдобриот партнер за сите корисници кои раскажуваат приказни преку видео бидејќи нуди пристап до прилагодени и професионални информации и содржини кога тоа најмногу ви е потребно, за да можете да внесете реалистичност во вашите приказни.

Откријте повеќе

Canon Photo Companion app
EOS M100

Што содржи кутијата

Куќиште EOS M100

Капаче за фотоапарат R-F-4

Ремен EM-300DB

Полнач за батерии LC-E12E

Батерија LP-E12

Кабел за напојување

Препорачани објективи

* За да ги користите објективите EF 50mm f/1.8 STM, EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM, EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM со EOS M100, ќе треба да го користите и адаптерот за монтирање објективи EF-EOS M.

Компатибилна дополнителна опрема

Спецификации

24.2 CMOS sensor

CMOS сензор од 24,2 MP

CMOS сензор со 24,2 MP и APS-C големина

DIGIC 7

DIGIC 7

Моќна обработка со DIGIC

Dual PIxel AF

Dual Pixel CMOS AF

Брзо за фотографии, рамномерно за видеозаписи

EOS M10

6,1 fps

Снимајте континуирано со 6,1fps

Full HD 60P

Full HD 60P

Рамномерни, пореалистични видеозаписи

8.0cm touch LCD

LCD екран на допир од 7,5cm

Екран на допир со висока резолуција и можност за вртење

Wi-Fi

Wi-Fi / NFC

Поврзете се, споделувајте или правете резервни копии безжично

Bluetooth

Bluetooth

Постојано активна врска

Погледнете ги сите спецификации

EOS M100
Tell every story

Раскажете ги сите приказни

Раскажете ја вашата приказна со огромен избор на заменливи објективи. Инспирирајте ја вашата креативност со преносливиот објектив EF-M или со извонредната флексибилност на сите EF/EF-S објективи со употреба на адаптер.

РАЗГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕС

Галерија

Слични производи

*Опремен со технологија за Bluetooth® со мала потрошувачка на енергија. Зборот во ознаката Bluetooth® и лого ознаките на Bluetooth® се регистрирани заштитни знаци во сопственост на Bluetooth SIG, Inc. и секое користење на тие знаци од страна на Canon Inc. е дозволено со лиценца. Другите заштитни знаци и заштитни имиња им припаѓаат на нивните сопственици.