EOS 80D

Одликувајќи се со импресивна брзина, инстинктивни контроли и иновативни технологии, овој DSLR со Wi-Fi и разновидни опции е идеален за истражување нови области во фотографирањето и за добивање неверојатни резултати какви што заслужува вашата креативност.

Придобивки

 • Фотоапарат со брз одзив за да бидете во тек со случувањата
 • Фотографии и видеоснимки со неверојатен квалитет во најразлични услови
 • Сè што ви е потребно за подобрување на вашите вештини за фотографирање
 • Совршен за креативно снимање
 • Едноставно поврзување, снимање и споделување на вашите слики и видеоснимки

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon EOS 80D

Откријте го вашиот креативен потенцијал


Брзите и инстинктивни контроли и иновативните технологии ќе ви помогнат да ги подобрите вашите вештини во секоја област на фотографирањето и снимањето. Снимајте движења што траат само дел од секундата со брзината на континуирано фотографирање од 7 fps и AF системот со 45 точки од вкрстен тип со брз одзив кој нуди голема прецизност во различни услови на осветлување и може да се користи со голем избор на објективи.

Неверојатен квалитет


Снимајте амбиентални, живописни и детални слики во секоја прилика благодарение на APS-C CMOS сензорот со 24,2 MP и RGB+IR сензорот за мерење со 7.560 пиксели кои овозможуваат прецизни експозиции. Големиот опсег на чувствителност со ISO вредности од 100 до 16.000 и функцијата за откривање на треперење создаваат одлични резултати при слаба осветленост и непроменета експозиција под вештачка треперечка светлина.
Преземете ја контролата и подобрете ги вештините за фотографирање
Интелигентниот визир со 100% покриеност на кадарот ви овозможува да видите сè што има во вашата слика додека го обликувате кадарот и веднаш ги прикажува поставките за фотографирање. Фотографирајте од креативни агли и уживајте во интуитивна контрола преку големиот LCD екран на допир од 7,7cm со променлив агол кој може да се користи и за обликување на кадарот и за снимање движења во режимот за прегледување во живо кога фотографирате со брзина од 5fps со континуиран автоматски фокус.

Усовршете ги вашите видеоснимки


Снимајте Full HD 60p видеоснимки со опција за создавање јасни динамични движења или ефекти со забавени движења во MP4 формат со избор од повеќе стапки на слики. Dual Pixel CMOS AF нуди моќен систем за автоматско фокусирање за следење на објектите во движење, а видеоснимките со забрзани движења, режимот HDR и креативните филтри ви овозможуваат да создавате специјални ефекти во самиот фотоапарат.

Едноставно споделување, далечинско фотографирање


NFC* и Wi-Fi* овозможуваат едноставно поврзување и контролирање на фотоапаратот, како и далечинско снимање видеоснимки и фотографии преку апликацијата Camera Connect за компатибилни паметни телефони и таблет-уреди. Или, пак, користете го софтверот EOS Utility на вашиот Mac или PC за фотографирање од далечина. Користете Wi-Fi и NFC за префрлување содржини во Canon Connect Station или печатете ги вашите слики со компатибилни печатачи.

* Кога се користи со компатибилни уреди

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon EOS 80D, неговите функции и можности.

Откријте го вашиот креативен потенцијал

Моќен фотоапарат со разновидни опции и брз одзив за експериментирање со вашата креативност. EOS 80D е одличен за фотографирање спорт, портрети, пејзажи, улици, патувања и за фотографирање при слаба осветленост, но и за сериозно снимање видеоснимки, благодарение на иновативните технологии кои ќе ви помогнат да добиете неверојатни резултати во секоја прилика.

0%
  Whats in the box

  Фотоапарат со брз одзив за да бидете во тек со случувањата

   

  EOS 80D

  Откријте нови области за фотографирање

  Реагирајте инстинктивно на моментот и доловете ги брзите движења во спортот или дивината на едноставен начин, благодарение на AF системот со високи перформанси, континуираното фотографирање со максимална брзина од 7fps и прилагодливите контроли.

  EOS 80D

  AF систем со 45 точки од вкрстен тип

  Снимајте спортски моменти кои траат само дел од секундата со извонредно остри слики, дури и под рефлектори, благодарение на прецизниот систем за автоматско фокусирање со брз одзив кој може да се постави на -3EV за да функционира во услови со лошо осветлување.  AF системот со 45 точки од вкрстен тип ви нуди слобода за избор на AF точка или површина според вашиот кадар и ви нуди поголема прецизност и контрола на поширока површина за фокусирање за да добиете неверојатни резултати без разлика каде е поставен вашиот објект во кадарот.

  Континуирано фотографирање со 7fps

  Овозможете си ги најдобрите услови за доловување ан краткотрајните моменти со континуираното фотографирање со максимална брзина од 7 fps и максимална резолуција. Идеален за спонтани снимки од спортот или дивината.

  0%
   EOS 80D

   27 AF точки компатибилни со f/8

   Продолжете да снимате остри слики со помош на системот за автоматско фокусирање кога користите комбинации со различни објективи и додатоци за продолжување, благодарение на 27-те AF точки што поддржуваат фокусирање со f/8.

   Прилагодливи контроли

   Уживајте во контрола и флексибилност во стил на EOS куќиште од средна класа благодарение на прилагодливите контроли, LCD екранот од горната страна и режимот за прегледување во живо кои овозможуваат лесно прегледување на поставките и брзо прилагодување на фотоапаратот според вашите потреби.

   EOS 80D

   Фотографии и видеоснимки со неверојатен квалитет во најразлични услови

   Доловете квалитет каков што заслужува вашата креативност. EOS 80D создава неверојатни слики во услови со различно осветлување што се исполнети со детали, бои и атмосфера - и веднаш можат да се уредуваат и прикажуваат - благодарение на APS-C CMOS сензорот со 24,2 мегапиксели и процесорот DIGIC 6.

   EOS 80D

   RGB+IR сензор за мерење со 7.560 пиксели

   Уживајте во прецизна и доследна експозиција во различни ситуации, благодарение на RGB+IR сензорот за мерење со 7.560 пиксели кој открива и инфрацрвена и видлива светлина.

   EOS 80D
   EOS 80D

   Природни снимки при слаба осветленост

   Снимајте природни амбиентални слики при мали нивоа на осветленост со големиот опсег на чувствителност ISO од 100 до 16.000 (H:25.600), кој ја намалува потребата за користење блиц и ви нуди флексибилност за поголеми брзини на блендата.

   Откривање на треперење

   Функцијата за откривање на треперење нуди доследна експозиција и бои кога фотографирате континуирано под вештачка треперечка светлина.

   0%

    Сè што ви е потребно за да имате целосна контрола и да ги подобрите вашите вештини за фотографирање

    Интелигентен визир

    Гледајте ги сите детали дури до рабовите на кадарот, со моментален приказ на поставките за фотографирање, преку интелигентниот визир со покриеност на кадарот од прибл.100%. Фотографирајте подискретно со тивкиот режим за континуирано фотографирање со 3fps.

    EOS 80D
    EOS 80D

    LCD екран со променлив агол и режим за прегледување во живо

    Фотографирајте од креативни агли и уживајте во интуитивна контрола преку Clear View LCD II екранот на допир со променлив агол од 7,7cm. Обликувајте го кадарот и снимајте случувања од различни гледни точки со помош на континуираното фотографирање со прегледување во живо користејќи го Dual Pixel CMOS AF со брзина од 5fps.

    Вграден Speedlite предавател

    Откријте ги можностите за креативно осветлување со позиционирање на надворешни Speedlite блицови од Canon, контролирајќи ги преку вградениот Speedlite предавател на EOS 80D.

    EOS 80D
    EOS 80D

    EOS систем

    Откријте нови креативни можности со обемниот EOS систем на EF објективи и дополнителна опрема.

    EOS 80D

    EOS 80D

    Звук со професионален квалитет
    Уживајте во целосна контрола на нивоата на звукот преку менито на фотоапаратот и снимајте звук со професионален квалитет со помош на влезовите за слушалки и микрофон.

    Избор на формати на датотеки
    Снимајте видеоснимки во MP4 и MOV формати со различни стапки на слики и кодеци за едноставно уредување и складирање.

    EOS 80D

    Моќни комбинации за видео

    Ако сакате најдобро решение за снимање видеоснимки, тогаш направете комбинација од EOS 80D и флексибилниот EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM објектив со високи перформанси и Nano USM технологија, кој нуди рамномерно и тивко фокусирање за видеоснимки и извонредно брз AF за фотографии. Користете го во комбинација со изборниот адаптер PZ-E1 за моторизиран зум кој овозможува прецизна контрола на зумот при снимање видеоснимки.

    Моментно поврзување преку NFC

    EOS 80D

    Моментно поврзување преку NFC

    Поврзете го фотоапаратот со компатибилни уреди со Android* со само еден допир, благодарение на технологијата NFC. Едноставно поврзување преку Wi-Fi код од други уреди. * Кога се користи со компатибилни уреди со Android

    Canon Connect Station

    EOS 80D

    Canon Connect Station

    Допрете го EOS 80D до Connect Station за да го поврзете преку NFC и да ги складирате вашите фотографии и видеоснимки на едноставен начин, а потоа споделете ги со другите преку HD телевизор, социјални медиуми или онлајн албуми.

    Софтвер EOS Utility

    EOS 80D

    Софтвер EOS Utility

    Поврзете го фотоапаратот со PC или Mac, независно од локацијата, за да овозможите едноставен пренос на слики и далечинско управување преку испорачаниот софтвер EOS Utility.

    Апликација Canon Photo Companion

    Апликација Canon Photo Companion

    Нашата апликација Photo Companion е најдобриот партнер за сите корисници кои раскажуваат приказни преку видео бидејќи нуди пристап до прилагодени и професионални информации и содржини кога тоа најмногу ви е потребно, за да можете да внесете реалистичност во вашите приказни.

    Откријте повеќе

    Преземете ја апликацијата Canon Photo Companion од iTunes
    Преземете ја апликацијата Canon Photo Companion за Android

    Спецификации

    f1_8-2_8

    Создавајте фотографии со одличен квалитет кои се исполнети со мали детали.

    Икона за CMOS од тип 1,0

    Моќна обработка со DIGIC за брзи перформанси и прецизни бои.

    DIGIC 7

    Доловете ги сите движења со максималната брзина за фотографирање од 7fps

    Full HD 60p

    Фокусирајте ги и следете ги вашите објекти без разлика каде се наоѓаат во кадарот

    vari-angle_KF

    Фотографирајте од високи и ниски агли.

    EOS_movie_KF

    Снимајте видео снимки со резолуција до 1080p и стапка на слики до 60fps.

    Dual Pixel AF

    Уживајте во рамномерно континуирано фокусирање при снимање видео снимки и фотографии во режимот за прегледување во живо.

    Wi-Fi NFC

    Едноставно поврзување и споделување

    inteligent viewfinder

    Гледајте информации за фотографирањето и фокусирањето врз објектот додека фотографирате

    Awards

    EISA Awards 2016

    Препорачано за вас